Преглед на дебелото черво

  • 109 945
  • 68
Здр.искам да ви попитам, имам постоянно разтройство или запек ужас вече,и болки  в дупето понякога,реших да отида на доктор и той ми предложи изследване на дебелото черво,нещо като оглеждане с микроскоп,каза да пия очестително ден преди самото изследване Х-Prep,изследването траело около 2,3 минути,някой правел ли е такова,какво очестително сте пили,от кога не бяхте хапвали преди изследването,и да попитам дали боли много ме е страх Sad ще чакам с нетърпение да ми отговорите.Благодаря ви много
Виж целия пост
# 1
Здравей! И не се притеснявай, не е болка за умиране. Е, няма да те лъжа, че не боли, все пак ти вкърват тръбичка, но се издържа. На мен ми биха някаква инжекция в дупето, нещо като обезболяващо. Наистина изследването е не повече от 5- 10 минути. Определено е неприятно. После усещането е като от мускулна треска заради съкращаването на мускулите. Аз предния ден пих очистително, някакви 3 прахчета ги ратворих последователно в няколко литра вода и ги изпих за определено време, но вече не си спомням подробности. Предният ден преди изследването май можех да си хапна някаква закуска, но не съм сигурна. Желая ти успех! Дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 2
мерси мила дано мине добре и да не боли много че ужас
Виж целия пост
# 3
Стискам ти палци миличка !  Praynig
Виж целия пост
# 4
аз си правих миналият месец , но със пълна упойка.
Виж целия пост
# 5
И аз съм си правила такова, наистина не е особено приятно, но се понася.

Добре че са ти дали х преп, на мен ми дадоха едно дето се разтваря в литър и половина вода, и аз трябваше да го изпия цялото, а само като го помиришех и тръгвах да повръщам.

стискам ти палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 6
Сънчо нищо ли не яде предния ден,искам да те попитам в легнало положение ли се прави,много ли боли Sadколко време отнема
Виж целия пост
# 7
няма ли друг начин за изследване освен този бе да ти слагат такава тръбичка,сигурно има някоий знае ли?
Виж целия пост
# 8
Сънчо нищо ли не яде предния ден,искам да те попитам в легнало положение ли се прави,много ли боли Sadколко време отнема
нищо не се вечеря предният ден, на сутринта може 1 кафе. Прави се във легнало положение, но аз бях със упойка и не зная подробности. Трае около 5-10 минути.
Виж целия пост
# 9
В деня преди изледването ще пиеш очистително така, че абсоютно никакъв проблем няма предишния ден да си вечеряш, та даже и да закусиш, очиститеното е много добро. Ако имаш хемороиди ще те заболи когато се достигне с тръбичката до тях, неприятно, но минава и е по-важно да разбереш проблема си, да го лекуваш, защото ако отлагаш може да стане по-сериозно. А и в деня когато пиеш очистителното по-добре не планувай излизания. Успех, дано мине бързо и безболезнено.
Виж целия пост
# 10
За ректоскопия ли става въпрос, защото на мен са ми правили 2 пъти. Доста е неприятно, но не е болезнено.
Виж целия пост
# 11
Не е ректоскопия. Ректоскопията е с нещо метално и по-късо. И това са ми правили на мен  Mr. Green
Казва се долна ендоскопия или гастроскопия май (за второто наименование не съм много сигурна, че е точно).

Не помня нищо за неядене предната вечер. Както ти каже доктора.
Според моя доктор хикс препа не изчиствал така добре като фортранса, който аз пих, но поне е 100 пъти по-вкусно.

То не е точно тръбичка, ами е по-скоро като маркуч (поне според мен), на върха на който е монтирана камера.
На мен ми го прави един доктор в лора, много внимателен беше, както и сестрата.

За съжаление няма друг начин, може да ти правят снимка на червата, но сигурно се виждат други неща, но според мен то е по-гадно.
Има и вариант през устата, но не знам дали чрез него пък се вижда всичко, което се вижда на долната ендоскопия (това през дупето).

Дано се поуспокоиш до манипулацията, тя кога ти е?
Виж целия пост
# 12
Момичета, казва се колоноскопия. Прегледът е болезнен. Затова моя съвет е да се издейства
упойка. След като заспиш нищо не се усеща и прегледът е направен, диагнозота е уточнена,
следва лечение. Успех.
Виж целия пост
# 13
Имай предвид, че има вирус с подобни оплаквания /аз го изкарах/. Добре, че ми мина бързо, че и мен щяха да ме "скопират" Laughing Така, че ако са ти от скоро оплакванията, изчакай още ден-два. Но ако са отдавна, не отлагай Peace
Виж целия пост
# 14
По добре искай да е с анестезия
Дъщеря ми е на 4 години и миналия месец и правиха иригография с пълна упойка ,след това и нямаше абсолютно нищо
Но задължително си направи изследването за да знаеш има ли причина за запека или не
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия