Майчинството

  • 1 698
  • 22
Здравейте мами!Отчаяна съм-вече 2 месеца нямям майчинство.Звънях във фирмата ми осигурител-те ми казват че нищо незнаят,че всичко трябвало да е наред!Уви не е така.Някоя от вас има ли такъв проблем а ако знаете към кого да се обърна да си търся правата моля да ми помогнете!!! Praynig
Виж целия пост
# 1
Много неприятно.
Звънни в НОИ. Имам тези телефони
обезщетения за безработица  и гарантирани вземания 926-17-97 
парични обезщетения  за временна неработоспособност 926-25-60
                                                                                               926-25-61
                                                                                               926-25-66
обясни какъв е проблема и ги попитай къде трябва да отидеш. Обикновенно са много любезни.
Работодателя не получава пари от НОИ за да ти ги преведе после на теб. Всичко се изплаща директно от НОИ.
Виж целия пост
# 2
За кое майчинство става въпрос - обезщетението до 410 дни или това за отглеждане на дете до 2г.?
Най-добре е да проверите направо в съответното поделение на НОИ, на "Контакти".

Погледнете и тази тема.
Виж целия пост
# 3
Благодаря много за съветите.Става въпрос за тези 410 дни от новия закон.Оттам имам още 95 дни(поне така ми казаха счетоводителките) докато премина на минималната заплата...Незнам каква е тази бъркотия но ще си търся правата #Cussing out
Виж целия пост
# 4
влез в страницата на нои там има адрес на който можеш да пратиш въпросите си  - пиши си егн-то за да могат да направят справката. отговарят в 7 дневен срок. аз също имах проблем от декември  не ми бяха изплащали нищо до този вторник. Ето направо адреса на пощата им NOI <noi@nssi.bg>
Виж целия пост
# 5
926 10 10
Звъниш много упорито. Все ще вдигнат.
Виж целия пост
# 6
Най-добре е да си извадиш ПИК код, с който можеш първо да провериш дали са ти въведени болничните, по които плащат майчинството. Можеш и да погледнеш дали са ти плащани осигуровките и т.н. Там също можеш да видиш и дали има представена сметка, на която да ти пускат парите. Така по-лесно ще се ориентираш какъв е проблема
Сайта както знаеш е www.noi.bg, мисля че на е-услуги или е-справки
Виж целия пост
# 7
Cveteto_2009, кога са Ви изтекли 315-те дни?
Виж целия пост
# 8
Незнам точно кога са изтекли тези 315 дни само знам че до новите 415 дни остават още 95.Послушах съвет на RALID и писах до НОИ,ще изчакам отговор и ще видя какво ще правя ooooh!
Виж целия пост
# 9
Цветето, а представила ли си си нужната бланка пред работодателя?  newsm78
Виж целия пост
# 10
Миналият месец с мен се получи така.

Звънях им всеки ден в продължение на две седмици.

Всеки път ми отговаряше различна служителка и ми вземаше тел. с обещанието да ми се обади.

Накрая ми се каза, че нямало проблем с документите, но и те не знаели защо нямам превод Shocked

В един момент ми писна и намерих тел. на началникът на отдела.

След час ми звъннаха да ме уведомет, че всичко е наред Twisted Evil и след два дни имах превод. Значи можело. ooooh!

Но ако чаках и си разговарях с онези лелки - служителки, на дали щеше да има толкова бърз успех.
Виж целия пост
# 11
K-A-M мога ли да те помоля да ми дадеш номера на който си звъняла и нещата са се оправили???Рони и ако мога да те помоля да ми кажеш за каква бланка става на въпрос??? Thinking
Виж целия пост
# 12
K-A-M мога ли да те помоля да ми дадеш номера на който си звъняла и нещата са се оправили???Рони и ако мога да те помоля да ми кажеш за каква бланка става на въпрос??? Thinking

Мога, но тел са за Варна. От къде си?
Виж целия пост
# 13
Аз съм от Плевен но мисля че в сайта на НОИ има телефони по градовете там ще потърся
Виж целия пост
# 14
Аз съм от Плевен но мисля че в сайта на НОИ има телефони по градовете там ще потърся
Точно от там ги взех. Има да. И бъди упорита, защото са им тежки сенките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия