Как се правеше кисел за 4 месечно бебе

  • 17 746
  • 22
zdraweite nie sme na 4 meseza i sme na frizolaks i we4e adame i purenza za obad ,i sega mojelo da wklu4im i kisela no zabrawih da popitam lekarkata kak se prawe6e!

здравейте ние сме на 4 месеца и сме на frizolaks и вече ядеме и пюренца за обяд , и сега можело да включим и кисела но забравих да попитам лекарката как се правеше!

Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че е време да включиш кисел  newsm78. За къде бързаш толкова? В кисела няма нищо полезно, че май и глутен съдържа.
Виж целия пост
# 2
Според мен ви е рано за кисел,пюре, вода и всичко останало различно от мляко, но майките гоправят така плодово пюре + АМ/ кърма.
Виж целия пост
# 3
Ами не се прави  Laughing  На 4 месеца на бебето ти му е само до кисел  ooooh!
Виж целия пост
# 4
И аз смятам че ви е много рано за всякакви храни с изключение на кърма респективно АМ, но ако все пак си решила да му даваш и друго по-добре давай оризови каши, плодови и зелунчукови пюрета. Не бързай с кисела. Включи го най- рано към началото на 7мия месец.
Виж целия пост
# 5
Аз по принцип съм за ранното захранване ,но мисля , че ви е все още рано за кисел.Пък и той няма нищо хранително. Но щом питаш аз го правих така: натурално царевично нишесте/ без глутен е/3-4лъжички сварявам във 150гр.вода сред което прибавям сварен пасиран плод примерно половин ябълка. Е те това е.
Виж целия пост
# 6
Смятам че е още много рано за кисел. Има време и за него.Ти вече си заместила едно млечно хранене на обяд ако не греша та изчакай преди да заместиш и друго.
Виж целия пост
# 7
Ооо, и на нас вчера на консултацията ни казах да почваме кисела! (на 5 мес. сме)  Simple Smile Да, ама не! И с краве мляко при това + готово пюре от бурканче!  Naughty
На баткото предложих кисел към 8 мес., но бързо се отказа от него. Повече харесваше крем или плодово пюре.

Иначе и аз го правя като Екатерина_СК - сварен плод, суров пасиран плод, пресен плодов сок.
Виж целия пост
# 8
Кисел се прави с нишесте, мами, не е само плодово пюре и мляко, затова писах, че съдържа глутен.
Виж целия пост
# 9
Кисел се прави с нишесте, мами, не е само плодово пюре и мляко, затова писах, че съдържа глутен.
  Peace
Абсолютно съм съгласна, че е нишесте с плодов сок; учудих се, че педиатър ми каза да го правя с мляко и плодово пюре. Какво полезно има?  Thinking
Виж целия пост
# 10
Кисел се прави с нишесте, мами, не е само плодово пюре и мляко, затова писах, че съдържа глутен.
Съдържа, ако нишестето е пшенично. Царевичното нишесте не съдържа глутен.


По темата - киселът не е подходящ за тази възраст. Всъщност на 4м. бебето трябва да е изцяло на кърма или подходящо за възрастта му мляко.
Виж целия пост
# 11
Със сигурност плодовете и кърма/АМ са по-полезни от нишестето. Нишестето аз не бих  го яла, пък камо ли да го  дам на бебе. Мое мнение.  Друг е въпросът, че и плодов сок и  пюре не бих дала на толкова малко дете.

Както писах по-нагоре на тази възраст, само кърма/АМ.
Виж целия пост
# 12
За 4 месечно бебе кисел не се прави  Laughing
Виж целия пост
# 13
iskam da se oto4na i mola za wa6eto izwinenie-Alent se kazwa sinat mi do sega si tarsih starata registrazia i sega we4e mi a aktiwiraha za towa se naloji da se pi6a Alent i da se oto4na po waprosa koito zadadoh.Toie na 4m. i e we4e 8kg. do 3m. samo be6e na karma no ta namala i zapo4nahme s wrizolaks i na sok4eta i predi dwe sedmizi bahme na preglet i lekar. kaza 4e trabwa da po4nem na porenzai sled towa da wkarame i kisela no az sam protiw nego,a toi si hapwa na obed porenzata.Iskah da znam kak se prawi i dali e hubawo da se dawa i sega razbrah 4e moje kam poreto da se pribawi i AM.Blagodara na wsi4ki za sawetite!

искам да се уточня и моля за вашето извинение-Алент се казва синът ми до сега си търсих старата регистрация и сега ве4е ми я активираха за това се наложи да се пиша Алент и да се уточня по вапроса който зададох.Той е на 4м. и е ве4е 8кг. до 3м. само беше на кърма но тя намаля и запо4нахме с фризолакс и на сок4ета и преди две седмици бяхме на преглед и лекар. каза 4е трябва да по4нем на пюренца и след това да вкараме и кисела но аз съм против него,а тои си хапва на обед пюренцата.Исках да знам как се прави и дали е хубаво да се дава и сега разбрах 4е може към порето да се прибави и АМ.Благодара на вси4ки за съветите!

Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 14
кисел аз не ям,та и детето също. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия