Гъбички по ноктите на ръцете след ноктопластика

  • 39 186
  • 38
 Страшно съм афектирана!!!От около 2 години си правя ноктопластика ,първо с акрил после с гел,първо бях в един салон,после в друг.И като влязох в 5тия месец реших да махна ноктопластиката защото нещо ми отслабнаха ноктите и не се задържаше върху тях.
Какво беше изумлението ми когато видях-ЦЕЛИТЕ МИ НОКТИ В ГЪБИЧКИ.И НА ДВЕТЕ РЪЦЕ.НОКТИТЕ НАПОЛОВИНА СА ВЪВ ВЪЗДУХА.БОЛЯТ МЕ ПРЪСТИТЕ.НОКТИТЕ СА КАТО ЛЮСПИ И НА ВЪЛНИ.Направо не знам какво ще правя.Като се родят бебетата как ще ги пипам с тези ръце,сигурно ще ги заразя.А как се вижда няма да ви казвам.Отчаяна съм.Като чета в интернет -за това няма лечение.
Майка ми се маже с Батрафен лак от години без никакъв ефект на пръста на крака.
Как ще живея,толкова съм млада а да остана без нокти.Това не може да се скрие.
Ако някой може да ме насочи към добър специалист ще съм му безкрайно благодарна..
 Cry CryОтчаяна съм Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Махаш ноктопластиката,ако не е паднала сама и мажеш отгоре и колкото стигаш под нокъта с КЛОТРИМАЗОЛ крем. След седмица - видимо подобрение, но продължавай да мажеш поне докато израстне целия нокът. Когато ходиш на ноктопластика и дори на маникюр винаги искай да напръскат пред теб инструментите с дезинфектант, включително и пилите. Успех!
Виж целия пост
# 2
Съжалявам много!  Имам много близък човек, който е с такива гъбички и до сега ноктите са му наполовина. Това, което знам от него, е че от водата гъбичките се размножават, така че трябва да ограничиш до минимум миене на чинии, пране и т.н. И ако не си отишла до сега на кожен лекар, направи го!
Виж целия пост
# 3
Много страшно ми  звучи Confused Веднага на лекар !!!
Ще следя и аз темата  защото  май и аз имам гъбички по ноктите на краката ....  newsm78
Виж целия пост
# 4
Как така препоръчвате лекарство на бременна жена, не мога да проумея? Ами ако е противопоказно?
Има си лекари за тази работа!
Виж целия пост
# 5
Бременна си, не прилагай самолечение, колкото и безобидно да ти звучи! Дори с мехлемчета!

Има напредък в лечението на онихомикоза (гъбички под ноктите). Препарата Ламизил, за сега действа най-добре от всичко, което е измислено за целта. Има го под формата на гел, крем и таблетки. Дори с крем се постигат резултати, НО това може да уточни само лекар-дерматолог. Евентуално ще пристъпиш към сериозно лечение след като родиш и спреш да кърмиш. Може да се консултираш сега, дали в твоя случай не е противопоказно да третираш ноктите с крем Ламизил, за да спреш поне напредването на процеса, докато дойде време за сериозно лечение. Бавно и трудно става, упорити са тези гъби. И не е евтино лечението.
Виж целия пост
# 6
Само да вметна,че ламизила е за гъбички по кожата,а не за ноктите.Аз боря едни гъбички на единия нокът на ръката ми от доста време.При мене стана в резултат на притискане на пръста с вратата на колата.Адски боля и си мислех,че ще ми падне нокътя,но то друго стана.Най-подобрение имам от батрафен лак.Но не спирам и слагам и друго.Но както разбрах ти си бременна и в никакъв случай не бива да мажеш с нещо.Чак след като спреш да кърмиш.Гъбичките се предават във влажна среда евентуално.Аз не съм заразила никой от домашните,но ползвам различна кърпа за ръце и течен сапун.Трябва ти консултация най-добре.Успех!
Виж целия пост
# 7
Не предприемай самолечение. Трябва консултация с дерматолог. Ако искаш координати на добър такъв, драсни едно ЛС. Не знам какво лечение може да се приложи през бременността. На мен лично ми отказаха да изгорят кокоши трън.
Виж целия пост
# 8
Само да вметна,че ламизила е за гъбички по кожата,а не за ноктите.
Нищо подобно. Таблетките Ламизил са точно за лечение на гъбички под ноктите. Прилага се и локална терапия с крем Ламизил, за по-добър ефект.
Виж целия пост
# 9
Като бивша бременна,лекувала се от гъбички по ноктите на краката,мога да ти споделя(без да препоръчвам) как се лекувах(под лекарски контрол).Сутрин и вечер след измиване капех в/у ноктите Exoderil,а около тях мажех с Клотримазол.Доколкото разбирам,обаче,твоето състояние е по-тревожно.Брат ми беше завъдил гъбички по ноктите на ръцете и краката и се излекува напълно(вече има съвсем здрави новоизрастнали нокти) след дълъг прием на Орунгал.В никакъв случай не започвай да го приемаш сега,може би след раждането,но пък ще пречи на кърменето.Консултирай се задължително с лекар и сподели,ако желаеш,какво те е посъветвал.Успех!
Виж целия пост
# 10
Ще споделя и моя случай.По време на бременността имах гъбички по ноктите на краката.Не предприех нищо докато кърмех.След това лекар ми предписа Фунголон-капсули-вземах ги 9 месеца по 2 капс. седмично от 100 мгр.Едновременно с това мажех ноктите всяка вечер с Екзодерел.След дългото лечение сега няма и помен от гъбичките.Успех и на теб.Не предприемай нищо без консултация с лекар.
Виж целия пост
# 11
Аз сега се опитвам да лекувам гъбички на един пръст на ръката с Ламизил таблетки. Обаче май не става. В единия край просто со израства болен нокът. Или гъбата пълзи нагоре към ъгъла на нокътя. А вече го приемам 5 седмици. Моля някой, който е пил таблетки да сподели след колко време е имал подобрение.
Успоредно накапвам  Екзодерил течност под нокътя и мажа през ден с Батрафен.

Имам инфо, че било ефикасно Mycospor но не виждам да се вняся.
Виж целия пост
# 12
Нещо евтино и ефикасно, но трудно се намира- формалин, като преди мазане, нокътната плочка се издрасква.
Друго- от ветеринарните аптеки може да се вземе на спрей много ефикасен препарат срещу гъбички, аптекарите там го знаят, не съм го пробвала, но някъде по форумите бях чела за него.
Естествено, допитване до доктор.
Виж целия пост
# 13
Имам гъбички на ноктите на краката...капех си Екзодерил няколко месеца, но не видях абсолютно никакво подобрение  Tired ... ще ви следя какво предлагате  Crazy
Виж целия пост
# 14
Нещо евтино и ефикасно, но трудно се намира- формалин
От формалин пръстите ви ще се обелят като печени чушки! Не го препоръчвам, опасно е! Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия