Краве масло в домашните пюрета

  • 984
  • 9
Здравейте,мами! Hug
Въпросът ми е мога ли да слагам краве масло в домашните пюрета?
Бебка е на почти 6 месеца и е на изключително кърмене.От 3 седмици я захранвам със зеленчуково пюре на Ганчев, но искам да започна да и приготвям домашни пюренца.Питах педиатърката и тя ми каза,че и е рано за масло, но в състава на пюретата на Ганчев има масло.
Имам и още един въпрос.Мога ли след една седмица да включа и кашите?
Благодаря ви предварително. Blush
Виж целия пост
# 1
Краве масло въведох доста по- късно- при навършени 9 месеца. маслото може да е полезно, но не като основна мазнина. Здравословната доза масло за възрастен за един ден е чаена лъжичка, а какво остава за дете. Все пак, трябва да мислим и за здравето на сърцето. Можеш да опиташ различни видове полезни растителни масла- рапично и  царевично, например. Зехтин по- късно, а и не всички видове са подходящи за готвене, защото при по- висока температура отделят свбодни радикали и стават отровни.

Ето и един цитат от Косе Босе по темата
Зехтин:
- след 8 м.
- студенопресованите нерафинирани масла са тежки за нежното стомахче
- сходен като вид мастни клетки с кърмата и се усвоява почти изцяло от организма

Рафинирани растителни масла:
- 6-8 м.
- такива са сънчогледовото, рапичното, от царевични кълнове и др.
- по-лесносмилаеми и по-безпопасни

Масло:
- краве продукт (въвежда се в периода 8-12 м. по преценка или според местните педиатрични препоръки)
- съдържа важни витамини

Мазнините в пюрето имат за цел:
- да добавят калории (зеленчуците са с нискокалорични, затова се прибавят въглехидрати като ориз или картофи, както и мазнина)
- да подпомогнат развитието на важни тъкани и органи (мозък, ретина, нервна система т.е. мазнините са много важни през първата година)
- да подпомогнат ефективното усвояване на мастноразтворимите витамини
Виж целия пост
# 2
аз лично слагах към 7-8 месечна възраст по малко масло на Президент, много преди да въведа млечни продукти. Пробвах със зехтин, но не и харесваше и отказваше да яде пюрето.
Виж целия пост
# 3
Все още не съм давала масло или зехтин, но мисля, че вече е време. Даже като чета май сме позакъснели...
Виж целия пост
# 4
в пюретата слагам зехтин.
в попарата - президент.
Виж целия пост
# 5
По-добре пречистен зехтин, тъкмо да помогне да не се запечете. Аз лично не бих слагала нищо ,но пък ние още не сме почнали да се храним Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Мн е рано за масло-вероятността, да направи алергия към млечния протеин е твърде голяма. Изчакай с маслото, въведи го като прясното мляко-след 12мес.
Относно кашите-въведи безглутенова Peace
Виж целия пост
# 7
Съставът на пюретата Ганчев не е критерий за това какво може да яде детето.
Зехтин започнах да добавям на 8 месеца.
Краве масло въведох след 1 година.
Оризовата каша е подходяща като първа каша.
Виж целия пост
# 8
Аз слагам краве масло в попарата и в пюрето след 7 месец.Преди да почна с маслото съм слагала зехтин.
Виж целия пост
# 9
 Слагах краве масло в попарата от както навърщи седем месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия