Малтофер фол

  • 21 482
  • 35
Мами,кажете ми мога ли да приемам малтофер фол,докато кърмя?
Виж целия пост
# 1
По принцип няма противопоказания по време на кърмене, ако става дума за железен дефицит. Вероятно ти е изписан от лекар, който те е консултирал? Simple Smile
Виж целия пост
# 2
На мен ми го изписаха на контролен преглед около месец след раждането. Не съм го приемала, защото още не бяха излезли резултатите от изследванията. След това не се наложи.

Ако стойностите ти са около границата, можеш да опиташ с други средства да ги задържиш в норма. Лекарят ми обясни, че малтофера не бил за значителен дефицит, тогава се изписвали други препарати.
Виж целия пост
# 3
.
Виж целия пост
# 4

Включително в листовката на Малтофер пише, че не е противопоказен по време на бременност и кърмене, но както повечето желязосъдържащи препарати, не бива да се приема на своя глава.
Ако става дума за кръвни изследвания за хемоглобин, винаги трябва да се има предвид, че венозна кръв е за предпочитане пред периферна (от пръста), защото последната често може да даде неточни и подвеждащи резултати.
Виж целия пост
# 5
Да може аз пия
Виж целия пост
# 6
Не ми го е предписал лекар,но си мисля,че ми е нисък хемоглобина,защото постоянно ми се спи.Така се чувствах през бременността,когато ми беше нисък.Благодаря на всички отговорили
Виж целия пост
# 7
Не ми го е предписал лекар,но си мисля,че ми е нисък хемоглобина,защото постоянно ми се спи.Така се чувствах през бременността,когато ми беше нисък.Благодаря на всички отговорили
Shocked Е как така ще пиеш лекарство без изследвания, без лекар. Не са идеални лекарите и поставям думите им на съмнение, ама все пак............... Как може защото ти се спи да пиеш малтофер?!
Виж целия пост
# 8
Не го пия.Питам само дали мога да пия.На 2,03 съм на контролен преглед и ще говоря с лекаря си.Исках само да разбера дали може да се приема желязо,докато кърмя
Виж целия пост
# 9
mmtomova, по-добре опитай с хранителен режим.

Ето някои източници:
* купичка елда ти дава 20% от нужното желязо на ден
* 100 г бадеми, фастъци - 20-22%
* пилешки, пуешки гърди, говеждо, морски дарове
* 100 г стафиди - 10%
* 100 г сушени сливи, кайсии -  3-5%

Също и чай от коприва.
Виж целия пост
# 10
Хм, това с храните за желязо е добре, ако си малко под нормата... Но при значително под, не помага.

Не мисля, че може ей така да се пие на своя глава каквото и да е, може да си докараш други проблеми. Най-добре си направи изследвания и доктор да те консултира.

Иначе да, може - аз пия в момента, тъй като ме изписаха с хемоглобин 98 след раждането (при долна граница 120). Още в болницата започнаха да ми дават по 2 таблетки на ден... След 3-4 седмици ще си направя отново ПКК и да видим как е хемоглобина.
Виж целия пост
# 11
Да, можеш да пиеш желязо, докато кърмиш. Естествено, ако ти го предпише лекар и наистина има нужда.
Виж целия пост
# 12
Изписаха ме от болницата с Hg 63. Не ми изписаха желязо. И аз си взех сама Фоливит Феро, щото се притеснявах че от Малтофера ще се запека.... Ако чаках лекарите.....
Виж целия пост
# 13
Изписаха ме от болницата с Hg 63. Не ми изписаха желязо. И аз си взех сама Фоливит Феро, щото се притеснявах че от Малтофера ще се запека.... Ако чаках лекарите.....

Не винаги ниският хемоглобин се дължи на ниски нива на желязото - може да има и други причини, показателите се гледат комплексно. Разбира се, това не означава, че докторите не са пренебрегнали твоя случай...
Виж целия пост
# 14
аз пиех малтофер по време на бремеността,но мисля че първо трябва да си направиш изследвания и да се консултираш със своя лекар Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия