Духовното или материалното?

  • 9 827
  • 65
Живеем в материален свят то е ясно.Свят,който не може да се сравнява с този на прадедите ни.Свят,който ни дава много нови неща но и ни взема неимоверно много - топлина,човечност,грижа,болка.
Не ми е хубаво да живея в такъв свят но няма как ... трябва да се справям и в такъв.
По-скоро съм духовен,духовит човек,който се стреми да запази човешкото в себе си и да продулжи да вярва в своите ценности,в истински значимите неща,не в преходността и в материята.
За протокола на 24 години съм.

От бедно семейство съм.В момента живея с момче също от подобно бедно семейство но истинско семейство изпълнено с много нежност,доброта,разбиране и много много любов въпреки финансовото състояние.Някак са съумяли да запазят истинското и да се радват на живота.
И понеже никога нямах истинско семейство си мечтая точно за такова - идеалистично.
Всички около мен повтарят,че като няма пари в семейството любовта изхърчавала през прозореца...

Така ли е ? Мислите ли,че наистина не е възможно едно семейство да се изгради като такова в цялата си прелест и върху наистина важните неща когато финансите не достигат?
Бихте ли зарязали човека когото обичате само,защото е от бедно семейство и парите никога не достигат? Бихте ли предпочели лукса пред това да се сгушиш в наистина твоя човек?

Малко съм объркана....
Виж целия пост
# 1
Глей са, не е задължително липсата на кинти да е вечна. Нали?
Т.е. сега може да нямате, но след като се обичате и имате цел и посока, рано или късно ще я постигнете. Верно, когато сте от бедни семейства е по-трудно, но пък това действа в много случаи амбициращо.
Ние с жена ми и двамата не сме от бедни семейства, но в началото на брака ни нямахме два по един. Така че аз не разбирам много много заглавието - защо трябва да правя избор. Аз казвам - и трите!
Виж целия пост
# 2
Бихте ли предпочели лукса пред това да се сгушиш в наистина твоя човек?
Сложен въпрос. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
"Мислите ли,че наистина не е възможно едно семейство да се изгради като такова в цялата си прелест и върху наистина важните неща когато финансите не достигат?"

Да, мисля че да. Но ако например нямат финансовата възможност дълго време да си позволят екскурзия, излизане с други хора, разнообразие (за което се иска все пак пари), вероятно би повлияло върху връзката, най-малко би ги изнервило.
Виж целия пост
# 4
На 24 години нямахме кой знае какви средства с мъжа ми. По-точно аз взимах добра заплата, която изхарчвах за по-малко от месец, след което заедно доизхарчвахме каквото има при него.  Simple Smile Никога не ми е хрумвало да преценявам хората по финансите им, а и за късмет точно в този период от живота ми имах няколко "заможни" кандидати, всички тип чичковци, ужас. Винаги съм знаела, че що се касае до мен самата, финасово ще се оправя, затова никога не съм гледала в портфейла на мъжете най-общо казано, наистина никога. Според мен от финансите на даден мъж може да се интересува само жена, която самата е наясно, че няма да работи и печели и трябва да намери нещо сигурно, което да й позволи само да харчи.

Не бих зарязала мъж по финансови причини, освен ако не е супер мързелив и безотговорен.
Виж целия пост
# 5
Богатството и беднотията са доста субективни понятия. В моите очи не съм богаташка, ама като се сравнявам с други, може и така да изглежда.
Обаче имам наистина богати клиенти - с хотелите, с милионите, и т.н. Искам да ти кажа, че като хора никой от тях не струва. Пълни боклуци са. Не бих искала дъщерите ми да се хванат някой ден с такива. Дано си намерят скромни, добри и грижовни мъже, а не богаташи, които да им завират в очите богатството си.
Виж целия пост
# 6
вярвам в истинската любов,тя е най-смисленото в живота,най-хубавото.истинската любов не бива да се предава за нищо на света,защото е безценна.
дали обичам материалното?определено.парите са тор,от който израстват красиви цветя.хубаво е да си с любимия навсякъде,но още по-прекрасно е двамата да се къпете във вана с шампанско..
не бих се отказала от мъжа,който силно обичам,заради лукса.ако трябва да избирам,разбира се.иначе и материалното е важно,не бих отрекла-важно е и за самочувствието,и за усещането,и за любовта,дори-мъжът се чувства наистина истински мъж,когато може да си позволи да направи на любимата желания подарък,да я заведе на романтично място.не случайно бедните мъже са със смачкано самочувствие,дори и да не им личи.
дали има щастливо бедно семейство?разбира се..
дали има щастливо бедно семейство,което не иска да бъде богато щастливо семейство?едва ли..
в днешно време парите са необходимост-това за живота на прадедите го зарежи..
един съвет-двамата се обичайте и бъдете заедно,но не се примирявайте да бъдете завинаги бедни..имам чувството,че си с такава нагласа..работете,кройте планове,идеи..създайте нещо двамата..
Виж целия пост
# 7
десинка, с тази тор и красивите цветя направо ме срина от смях  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Да. Мноо смешно. Как ще са тор? Да не би да ги сере магарето? А?
Виж целия пост
# 9

"парите не са всичко, но с пари това всичко е значително по-приятно"

един цитат незнам вече от къде Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Считам моето семейство точно за изградено от нищото. Не съм сигурна, че съм правила някакъв избор дали мъжът ми да е беден или богат - просто открих "моя" човек. Вярно е, че и двамата нямахме кой знае какво зад гърба си - имахме само някакви скромни спестявания от родителите ни (вярно че, не е съвсем като без нищо) и започнахме от нулата. В интерес, на истината майка ми ме обяви за луда тогава, защото съм оставила питомното (бившия ми приятел), за да гоня лудото. След първата ни година заедно  Mr. Green изправихме косите на нашите с решението си да съберем наличните си пари и да си купим апартамент.  Оттогава финансова помощ от родителите ни не сме искали. Мъжа ми работеше, аз учех, завърших и започнах работа. В новият си апартамет влязохме с 1 матрак, едно малко телевизорче и един котлон  Crazy. Сборно имахме около 20 лева в джобовете си. Оцеляхме или както казва мъжа ми - Съдбата помага на смелите. Едва ли тогава съм вярвала, че реално ще успеем да стигнем до сегашния си стандарт - не сме богати, но не мога и да кажа, че има нещо, от което да се лишаваме. Каквото имаме, ние сме си го изкарали и смело мога да заявя, че в това отношение съм направила верния избор.
Когато се обичате (може би най-вече важи за началото на една връзка) парите са второстепенни. Няма как да се мине без материалното, но през очите на влюбен човек, стотинките в джоба изглеждат почти като кюлчета злато.
Ако си сигурна, че приятеля ти е твоя човек давaй смело. Пари се изкарват хора, трудно се намират.
Виж целия пост
# 11

"парите не са всичко, но с пари това всичко е значително по-приятно"

един цитат незнам вече от къде Simple Smile

"Парите не са всичко, но без пари всичко е нищо"

И аз не помня на кой е.

Глей са, не е задължително липсата на кинти да е вечна. Нали?
Т.е. сега може да нямате, но след като се обичате и имате цел и посока, рано или късно ще я постигнете. Верно, когато сте от бедни семейства е по-трудно, но пък това действа в много случаи амбициращо.
... Така че аз не разбирам много много заглавието - защо трябва да правя избор. Аз казвам - и трите!

Това е и моето мнение по въпроса.

Не мога да избирам между двете.
За мен любовта е много важна, но парите са не по-малко важни.
Виж целия пост
# 12
Как може да се сравнява любовта с пари не знам  #Crazy
Виж целия пост
# 13
Ако партньора ми се примирява с положението и не се работи за постигането на някаква благосъстоятелност,да ще го напусна...

за протокола:
и двамата сме от заможни семейства,но никой не ни е дал нищо наготово,до този момент сами сме си извоювали начина, по който искаме да живеем... Peace
Виж целия пост
# 14
И материалното и духовното са почти еднакво важни в днешно време, пък и прадедите да не мислиш че не са искали да имат земи или там нещо друго. "Каква полза за човек, ако придобие цял свят а погуби душата си". Колкото и да звучи банално, ако наистина обичаш и намериш подходящия човек, пари се изкарват, само здраве да има. Знам какво е да си и с заможен и с недотам. А има и едно много вярно  нещо: "Не е важно човек да е богат, а да е щедър" Повярвай много е вярно. Пък и ти като чели си се примирила с бедността и край, на 24 си, тепърва ще имаш шансовете в живота си, стига да си с човек, който те разбира и подкрепя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия