Не знам какво да правя!Май кърмата не достига!

  • 348
  • 4
Мамчета, дайте съвет какво да правя! От няколко дни ( аз си мисля, че е от жегите) бебка суче по 5 минути от гърда и почва да се дърпа, извива се и се гърчи, все едно е яла въздух, а не мляко. След час пак започва да реве от глад!Давам и да суче всеки път, когато поиска. Другото е, че от три дни  не е акала и това ме кара да мисля, че не и достига! Аз се опитвам да с цедя след нея ( не се научих с помпа, а на ръка и вече съм се посинила!) , но едва успявам да изцедя 10-20 гр. Пия лактогонен чай, ама май не помага!!
Виж целия пост
# 1
Успокояваш се и спираш шашкането и вторачването Grinning
Тъкмо сте навреме за скок в растежа 6-тата седмица след раждането и се държите съвършено типично - сучене през час-два и постоянно мрънкане за цица.Сученето по 5 минути е вече нормално - пораснала е и се е научила да го прави много ефективно,няма все да виси по час на гърдата - радвай се Grinning
Акането не е показател за количеството кърма - доста изцяло кърмени бебета минават през период,в който акат само веднъж на 5-6 дена,че и по-рядко!,но ако акото е с нормалната консистенция и в подобаващо количество,значи няма абсолютно никакъв проблем.За това дали й стига млякото,показател са мокрите памперси - ако пишка нормално (без да даваш допълнително вода) и мокри  5-6 памперса на ден,значи всичко е точно Grinning
Не се притеснявай,за няколко дни (до седмица) този период ще отмине и нещата ще се нормализират - но чакай такъв отново към 3-тия месец,да си подготвена Grinning
Виж целия пост
# 2
Струва ми се, че се притесняваш излишно!
Правилно си решила, че честото сучене и по малко се дължи на жегите. Нали по този начин бебето изсуква повече от предното рядко мляко, което задоволява увеличената му потребност от течности в горещините. Продължавай да предлагаш гърдата при всеки знак от нейна страна и я оставяй да суче колкото иска. Между другото сега сте във възраст около възможна криза на растежа и това е още една причина бебето да изглежда гладно и да иска да суче буквално на всеки час.
Ще отмине, не се съмянвай, твоята задача е да устоиш и да не предлагаш добавки, защото те само могат да объркат естествения процес и да попречат на бебето да си изработи нужните количества с по-често сукане.

Това, че не е акала също не е критерии за недохраненост. По-скоро се съобразявай с памперсите, важно е те да са пълни и мокри, а немалко кърмачета какат веднъж да 4-5 дни, понякога и на 7-8. Всичко зависи от отва, колко добре се усвоява кърмата от организма на бебето.

Можеш да продължаваш спокойно с лактогонния чай, ако искаш си вземи и бирена мая. На мен например много лактогонно ми действат овесените ядки, свареното жито също е за предпочитне.

И най-важното не се притеснявай излишно, почивай си повече и се доерявай на бебето, съобразявайки се с неговите нужди.

Успех и да пишеш как върви!
Виж целия пост
# 3
Вече си получла ценни съвети, все пак прочети и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7162.0
от библиотеката.
Като минеш първата криза на разтежа, после е лесно. Успех.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета за подкрепата! Ще се опитам да се справя!
Сега пак се рових в библиотекта да попрочета наличното там.
Дано всичко отмине , защото нямам желание да дохранвам!Ще се кърмим колкото е възможно по-дълго!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия