Само набързо- да попитам нещо за запушени млечни канали? (след седмица)

  • 11 021
  • 18
Тресе ми още ентусиазма около медийното представяне на ССК, но имам малък (надявам се) проблем.
По-миналата нощ се събудих от болки в гърдите. Бяха препълнени, защото бебка тези дни е със запушен нос и явно не суче много ефективно. Изцедих малко и си легнах. Кърмихме се сутринта, но остана една голяма болезнена буца 4-5 см широка. Втори път я храних от същата гърда, слагах компреси от извара и мед, пих лецитин (канадски - 1 капсулка? на ден), твърдото си остана. Хванах таткото  Embarassed Смука, що смука, болеше доста. На три части буцата се редуцира. Не се усеща вече, но втори ден, на мястото където беше ме боли.  Не напипвам нищо, но може ли да е по-навътре, че гърдите ми са големи  Mr. Green и да стане някоя скрита инфекция? Или пък "болното" място така си заздравява. Мами с опит, ще очаквам помощ.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай,щом вече се е разнесла буцата.И мен ме боля още няколко дни мястото на запушването и беше много чувствително на допир.Ако имаше процес в гърдата,досега да е станало драматично - температури,втрисане и т.н. - мастита се развива много бързо.
Виж целия пост
# 2
Така е да, боли мястото защото е травмирано. Ще мине скоро, но внимавай, че мастита е много неприятна работа Confused
Браво че си реагирала бързо и правилно! Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
И аз имах подобни проблеми с гърдите, веднъж бях в подобно състояние в продължение на 7-8 дни и ми мина постепенно най-вече с много кърмене - мисля че докато няма зачервено и не вдигаш температура, нещата са ОК.

Дори и да те боли давай на бебчето да суче, ако е със запушено носле - за кратичко , но често. Болката ще премине постепенно до няколко дни щом бучката вече я няма, но ако усетиш че става напечено - върви на мамолог за по-сигурно и да си спокойна.


Успех и пиши как се справяш!
Виж целия пост
# 4
Благодаря, подготвената съм от вашите съвети.
Дано всичко е наред, ще пиша.
Виж целия пост
# 5
И аз съм със същия проблем, но не напипвам бучка, а само ме боли гърдата от вчера. А и нямам много кърма - след като се наяде почти нищо не изцеждам. Стоях под течаща топла вода в банята да се отпушат каналите, ако са запушени и да се изцеда, но  - нищо, съвсем малко потича.
Виж целия пост
# 6
Пийте Лецитин, момичета  Simple Smile
Консултирах се с Бу и откакто взимам профилактично по една таблетка дневно, не съм имала никакви проблеми.
Виж целия пост
# 7
Пийте Лецитин, момичета  Simple Smile
Консултирах се с Бу и откакто взимам профилактично по една таблетка дневно, не съм имала никакви проблеми.

и аз така, само дето вземам по 2 таблетки дневно yes
Виж целия пост
# 8
И аз няколко пъти преминах през този проблем.Болката отшумява за няколко дни newsm10
Виж целия пост
# 9
Една седмица след това - искам да кажа, че при мен всичко е наред. Вече не ме боли и не са ставали бучки. Имам лецитин, но не смея да пия по 1 бр. на ден, защото е Канадски и изглежда доста голямо хапче.
Пийте Лецитин, момичета Simple Smile
Консултирах се с Бу и откакто взимам профилактично по една таблетка дневно, не съм имала никакви проблеми.

и аз така, само дето вземам по 2 таблетки дневно yes
Вие какъв пиете, как изглежда?
Виж целия пост
# 10
Виж какво намерих:

Цитат на: boo
За каналите - прием на лецитин - 3600-4800 mg дневно може драматично да подобри отичането им и много да ти помогне. Лецитинът е хранителна добавка, продава се в аптеките. Аз знам два варианта - български и чешки. Препоръчвам чешкия, тъй като дозировката на българския е такава, че трябва да изпиеш 36-48 капсули на ден за нужната доза  Sick . От чешкия (Wallmark) се взимат 3-4 капсули дневно, след преминаване на блокажа - намаляне на дозата с 1 капсула дневно, след 1-2 седмици се намаля с още една и така до преминаване на проблемите. При всички случаи пробвай да взимаш лецитина, тъй като много майки казват, че отичането на кърмата им се е подобрило неимоверно много от него.
За лецитина - повече тук - на английски:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/lecithin.html

Също така, прегледай Библиотеката за различни теми, свързани с кърменето.

Успех и да пишеш ка върви!
За лецитина, има един по-добър и изгоден вариант, канадски е, 1200мг е едната капсула и са 100 капсули в опаковка. Струваше 18лв. Фирмата е на Jamieson Laboratories. Изглежда така.
Аз имах жестоки проблеми със запушване на каналите всеки месец и след едно ударно "лечение" с лецитин (3 пъти x 3, 4 капсули от 1200мг) се оправих. За отпушване на каналите, най-добре може да ти помогне честото (на 2 часа поне) поставяне на бебето на гърдата и нещата, които момичетата са ти написали. В краен случай можеш да помолиш GP-то за окситоцин за отпушване на каналите.
Виж целия пост
# 11
Точно от този Канадския (показан по-горе) пия по 2 дневно - не се стряскай от големината на хапчето ами нагъвай смело!
Само че при нас струва 24 лв  Sad

И Окситоцин ми биха когато имах запушвания - не помогна.
С Лецитина съчетан с кърмене се оправих за 2-3 дни и оттогава не съм го спирала.
Виж целия пост
# 12
Същия от 1200мг пия и аз. Понякога дори по две капсули дневно.
Виж целия пост
# 13
как действа този лецитин?за първи път чувам,че се пие за отпушване на канали.много съм изненадана.интересува ме конкретното действие на препарата.може би пише на опаковката или в упътването му? newsm78
Виж целия пост
# 14
Hedra беше писала някъде, че е хранителна добавка (слага се във вафли, шоколади..) за да не става млякото на гранули, а да е "гладко". Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия