Какви гинекологични изследвания по ЗК

  • 2 843
  • 10
Това ми е въпроса. Осигурена съм, а все плащам ли плащам за преглед, цито, микро, ехо...раждане.. ooooh!Или "личната" Mr. Green\баси как звучи\ няма направления. Обадих се в един мед. център \дето уж работи със НЗОК\ ама ми казаха, че като си кажа какви са ми оплакванията ще ми кажат какво ще плащам и какво не LaughingАбе ..големи изроди се навъдиха..
Благодаря на всички, които ще ми отговорят  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами, аз не мога да ти отговоря много точно, но ще ти кажа как беше при мен. С направление от "личната"  Mr. Green отидох на гинеколог, там ми направиха цитонамазка и микробиология безплатно (т.е. срещу 2.20 лв.), а за хламидията ме изпрати в частна лаборатория. Но когато след един месец трябваше пак да ми се направи микробиология, за да се види как е подействало лечението, си я платих (27 лв.). Така че тия изследвания, които ти се полагат май са само веднъж в годината.
Виж целия пост
# 2
Мерси Банде!  bouquet
Явно ще има продължение въпроса ми- КЪДЕ ГИ НАМИРАТЕ ТЕЗИ ГИНЕКОЛОЗИ!?  newsm78дето да направят преглед, цито и микро..Един от тях ми препоръча приятелка ама ми е далече, в 14-то ДКЦ, ако не намеря добър гинеколог в община Оборище или Подуяне newsm78 ще ида до 14-то...
Виж целия пост
# 3
В 24 ДКЦ, жк. Надежда, д-р Илиева. Но това е първият гинеколог от 6-7 години, които да ми направи всички изследвания (нишо, че някои си ги платих). Досега винаги като отида на гинеколог и ми изписват хапчета и свещички "на око" - само от прегледа, което е супер тъпо.  ooooh!
Много е добра и внимателна, за пръв път съм доволна от гинеколог.
Виж целия пост
# 4
Мерси Банде!  bouquet
Явно ще има продължение въпроса ми- КЪДЕ ГИ НАМИРАТЕ ТЕЗИ ГИНЕКОЛОЗИ!?  newsm78дето да направят преглед, цито и микро..Един от тях ми препоръча приятелка ама ми е далече, в 14-то ДКЦ, ако не намеря добър гинеколог в община Оборище или Подуяне newsm78 ще ида до 14-то...
Във ВИТА има много добри гинеколози.Аз ходя там и съм много доволна!
П.С. Не правя реклама,а изказвам лично мнение.
Виж целия пост
# 5
аз се включвам да добавя един въпрос.
А хормони изследване на някоя от вас да са давали по каса? , или няма смисъл изобщо да се редя след месец два за талон, че ме е подкарало на 50-то дневки и сега тези дни беше добре да имам такова изследване(нали м/у 2-8 ден).
Иначе аз веднъж за 12 години съм получавала "влагалищна чистота", каквато после разбрах че се предлага в цибалаб лаборатория и платено за 7 лв, ако е актуална ценовата им листа в нета.
Ползвала съм гинеколог в частно дкц грийнберг - 18 лв, което е по културна цена отколкото в поликлиниката - след изчерпване на лимита в поликлиниката вземат 30лв.
Микробиологията на повечето лаборатории е 15-30 лв, хламидия антиген IgG навсякъде не бива да надвишава 16 лв, и аз лично горещо препоръчвам на всяка дама да се тества за хламидийния антиген за стара инфекция...защото само на микробиология посявка излизат едва в 55% от случаите ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ БАКТЕРИИ ..все или не могат да порастнат бактериите или се замърсява пробата и тогава стават едни пуерторикански сапунени сериали в търсене кой на кого уж е правил рога.
Аз лично не съм имала резултат положителен бактериален растеж, нито хламидиален антиген  IgG. Изкараха ме алергична или нещо от хормони, и все се опитват да ме накарат да пия хормони на око.
Виж целия пост
# 6
Ходих при личната в началото на тази седмица и я питах точно за преглед при гинеколог. Каза ми, че от 2009 г. няма безплатно цитонамазка. Миналата година е било друго. Уж говорят за превенция на раковите заболявания, а какви ги вършат... Обогатени са обаче изследванията на кръв и урина, за разлика от миналата година. Аз си взех направление за ендокринолог. Той ще ми назначи хормоналните изследвания чрез НЗОК, но разбрах, че и те са непълни. И за да се разбере какъв е точно проблема е добре да си доплатиш за останалите.
Виж целия пост
# 7
явно всяко гп ралично се пазари с пациентите, някои дават други системно се стискат, явно с водка и бонбони под масата трябва да се прави.
Аз да се похваля миналата година се оръсих здраво за ДНК изолация от цервикален секрет за всички високорискови типове папилома вирус(отрицателни са ми), от което си мисля че няма нужда да правя цитонамазка като не се очаква да имам папилома, но пък от друга страна папиломата я има и по кожата на тялото - ръце..мишници..та не се знае в бъдеще дали не би се заселил вируса и на драгоценната лигавица.
Аз и с ендокринолог бих искала да се консултирам за прогресиращи килограмчета и консумация на много течности, меря си сама захар на глюкомер и за щастие не съм изгърмяла още.
Преди време познати ми казваха че ходят на безплатни прегледи в МА в някакъв кабинет "семейно планиране", да имате инфо
Виж целия пост
# 8
Мерси Банде!  bouquet
Явно ще има продължение въпроса ми- КЪДЕ ГИ НАМИРАТЕ ТЕЗИ ГИНЕКОЛОЗИ!?  newsm78дето да направят преглед, цито и микро..Един от тях ми препоръча приятелка ама ми е далече, в 14-то ДКЦ, ако не намеря добър гинеколог в община Оборище или Подуяне newsm78 ще ида до 14-то...

Аз ходих преди няколко месеца в 17-та поликлиника (до театър София) при д-р Елица Иванова и останах много приятно изненадана. Аз бях без направление, но тя работи с направления (само с микробиологията не знам точно как е, защото мен ме изпрати сама да си нося секрета в една лаборатория). Много е внимателна, останах с много добри впечатления от нея.
Ако решиш да отидеш при нея, можеш да се обадиш на регистратурата на 17-та, да те свържат с нея и да я питаш.

Виж целия пост
# 9
Мерси Банде!  bouquet
Явно ще има продължение въпроса ми- КЪДЕ ГИ НАМИРАТЕ ТЕЗИ ГИНЕКОЛОЗИ!?  newsm78дето да направят преглед, цито и микро..Един от тях ми препоръча приятелка ама ми е далече, в 14-то ДКЦ, ако не намеря добър гинеколог в община Оборище или Подуяне newsm78 ще ида до 14-то...

Д-р Елица Иванова работи в 17-та поликлиника, а тя ти е много удобна. На четвъртия етаж, 403 кабинет. Прави и цито, и всичко. Много е мила и любезна. Тя ми води ЖК-то.
Виж целия пост
# 10
  bouquet  bouquet  bouquet ФУКЛА, НАНА 77 , много ви благодаря!!!! ЛЕлеее супер сте  Heart EyesЩе кажа как е минало
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия