децата ви заменят ли Р със буква Х

  • 1 257
  • 18
синът ми в доста думи го прави и се чудя дали това е проблем сега е на 3 години и 1 месец и зная че доста деца на тази възраст не могат да кажат Р ,но това заменяне с Х дали е проблем
Виж целия пост
# 1
Ами сигурно си е харесало "Х"-то . Аз лично за тази възраст не виждам проблем да заменя Р - то с която и да е буква. По нататък ако продължи има логопеди.
Виж целия пост
# 2
Заменят с някоя, която им звучи сходно и им е лесна за произнасяне. Ще се оправи.
Виж целия пост
# 3
Имам позната, която е над 25 години и заменя в повечето думи "Р" с "Х". Така че ако това не е временно явление, а си изговаря така отначало, най-добре ще е да се посъветвате с логопед.
Виж целия пост
# 4
Моето момченце казва напоследък френско"р" , но преди няколко месеца, какви ли не букви на нейно място слагаше. СЧпоред мен няма значение Х или с която и да друга буква да заменя р-то
Виж целия пост
# 5
При нас не се е случвало
Виж целия пост
# 6
Моето момченце казва напоследък френско"р" , но преди няколко месеца, какви ли не букви на нейно място слагаше. СЧпоред мен няма значение Х или с която и да друга буква да заменя р-то
И моят син е от френско говорящите.
Но П-то например често сменя с Т.
Например "дуТка" вместо "дупка", "тоТка" вместо "топка".
Когато го накарам да повтори думата я казва правилно,но в изречение бързайки я бърка.
На 4 години е.
Не ме притеснява.
Виж целия пост
# 7
  Заменяше "п" с "к"- "колиция", клощад и прочие. По някое време и писна и взе да ги изговаря с "п".
Виж целия пост
# 8
Големия заменяше "к" с "т" - тотошка, туче и "г" с "д" - пападал  Simple Smile. Изчисти ги сам преди 3 и не е наложи среща с логопед.
Виж целия пост
# 9
Големия заменяше "к" с "т" - тотошка, туче и "г" с "д" - пападал  Simple Smile.
На моя позната дъщеричката земеняше по същият начин и към 4-та година сама без намесата на логопед
спря да ги заменя..
Виж целия пост
# 10
Не. Синът ми казва Р.
Виж целия пост
# 11
Големия заменяше "к" с "т" - тотошка,

Моята дъщеря също заменяше "к" с "т" ,сега вече си ги казва както трябва без намеса на логопет.
Виж целия пост
# 12
  С нищо не я заменя, подминава я, сякаш не съществува.

mindova , мисля че детето ти отчита, че това е някакъв конкретен звук и се опитва да го компенсира с нещо, което може да изговори.
Виж целия пост
# 13
Не можах добре да разбера за тип френско "Р" ли става дума като произношение или чиста замяна на този звук с "Х"?  Rolling Eyes
Ако е френско "Р" не е проблем. Макар, че някои го считат за дефект и опитват коригирането му с логопедична намеса за мен си е чар и го приемам като индивидуален изказ на човека. Брат ми е така от малък и това го насочи към изучаване на френски и живота му е там от години - жена, деца, стана французин покрай едното не можене да казва "Р".  Laughing

Иначе за три годишна възраст доста от децата правят замени на звукове и постепенно изчистват речта си. Ако има повече проблеми или остават замените и по късно вече може да се търси логопедична помощ.
Виж целия пост
# 14
много рядко казва Р почти винаги е Х-дядо ПетъХи др,
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия