Пъпна херния при бебе

  • 2 135
  • 8
Привет Дами и Господа,
Открихме пъпна херния на мойта дъщеричка и съм леко притеснен!
Потърсих информация по-въпроса във форума и намерих малко, но не достатъчно, за протичането на това заболяване и страничните ефекти от него!
Хирург ни каза, че може веднага да оперира но понеже при нас е в лека форма можем да не бързаме до 5 години (в моиментра сме на 1,5), т.к. можела сама да "изчезне" с упражнения (малко коремни преси)?
От една страна всяка оперативна намеса си е "рязяне" и вероятността да остане белег е почти 1, от друга обаче не е ясно какви са последствията и ефектите от хернията и не дай боже от усложнения!
Пиша с молба ако някой е имал подобен проблем с детето си да сподели и разкаже малко повече за възможностите и това какво бихме могли да очакваме!

Поздрави,
 Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Кръщелницата ми беше с пъпна херния, но понеже не беше голяма самата херния, а и бебката беше малка, не я оперираха, а и слагаха някакви лепенки и си се оправи с тях. На Вас не ви ли предложиха нещо подобно като вариант?
Виж целия пост
# 2
Всъщност Не!
Какво помага лепенката, някаква специялна трябва да е, дай инфо?
Виж целия пост
# 3
На сина ми ще му слагаме лепенки от другия месец, пъпчето е леко изскочило навън. Педиатърката каза, че няма страшно и ще се прибере с лепенка. До колкото знам, пъпа първо се лепи и ако това не помогне и хернията се уголеми чак тогава се прибягва към операция.
Виж целия пост
# 4
Всъщност Не!
Какво помага лепенката, някаква специялна трябва да е, дай инфо?


Лепенка за пъпче - купува се от аптеката. На нас педиатърката ще я постави.
Виж целия пост
# 5
Всъщност Не!
Какво помага лепенката, някаква специялна трябва да е, дай инфо?

както са ти отговорили вече, това е лепенка за пъпчето. Купува се от аптеката и се поставя по специален начин. Мисля, че и джипито може да ви я постави, а моята приятелка се беше изучила и след втория път сама започна да си и ги сменя.
Виж целия пост
# 6
Както са ти обяснили момичетата по-горе използва се лепенка за пъпче, но не тази за новородени, а други  -аз ползах тези на 3м представлява прозрачно фолио с  нещо като лигнин по средата. Освен това продават едни коланчета с нещо като монетка вградено по средата което притиска и прибира пъпчето. тези последните са арабски  и се намираха само в централно аптечно управление.
сега по въпроса за рисковете; При момченцата обикновенно не се оперира, при момичецата обаче с оглед бременост, раждане и т.н се оперира.
но за това има време. Така че ако искаш пробвай първо консервативните методи и после поискай и второ мнение относно операция
Виж целия пост
# 7
Говорих с МАМА и на нея са и казали (ХИРУРГА), че това (с лепенката) се практикува за вродена пъпна херния а нашта е придобита!
Хиляди пъти съм изтръпвал като видя нашта рожба да мъкне кантара или някоя голямя 5 литрова пълна бутилка с минерална вода и оказва се дойдоха и неприятните последствия с пъпчето!
?
 Mr. Green


Виж целия пост
# 8
Здравейте,
и на друго място сме разговаряли за пъпната херния.
Все пак знайте, че при малките деца тя е само вродена.
Мъкненето на тежки неща просто предизвиква проявата й.
Наистина има голяма вероятност хернията да се "оправи" сама, ако
нейният отвор е малък.
Следето състоянието при Вашия хирург, в случая той е прав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия