ИЗРАЕЛ 26

  • 16 198
  • 297
# 285
Boryana, Mentha --  Hug  Tatyana-- 4ela li si Korana?   #Crazy
Виж целия пост
# 286
Boryana, Mentha --  Hug  Tatyana-- 4ela li si Korana?   #Crazy
Дай ми една основателна причина да го направя???А ако смяташ да кажеш от обща култура още преди това ще ти кажа,че предпочитам да съм некултурна  Peace
Виж целия пост
# 287
Правилата на форума са -  ДА СЕ ПИШЕ НА КИРИЛИЦА! Naughty и за предпочитане - ДА  СИ РЕГИСТРИРАН ПОТРЕБИТЕЛ Naughty
Виж целия пост
# 288
Е-е-е, "любовни черешки" продава повече... много повече!  Wink

Ами, да, аз съм живо доказателство  Joy

selamlar, чела съм, но не целия коран. Но дай да не пускаме тип "социологическо проучване" ти какво, аз какво  Wink

Новата тема е на път   bouquet
Виж целия пост
# 289
Татянка разбира се че евреите не признават Исус за Месия. Но това; че те не го признават не означава че Исус не е такъв.  Naughty Ако бяха го признали нямаше да бъде мъченик. Tired Знаем че всеки новоприет закон отменя силата на стария. Сега според еврейското летоброение / да го наречем така/ сме 5770 година. Според християнското летоброение сме 2009 година. а според исляма сме 1438. Ислямската религия е най нова и включва в себе си и предишните две. В новия и в Стария завет няма данни за исляма; но в Корана има. Това е книгата изпратена за последно и тя е като един обобщител. В основата си и трите религии са  една и съща; законите и забраните са същите. В Корана само се посочва; че е изпратена като последна книга защото и Старият и новият завет са силно променени с времето и вече са загубили първоначалната си Мисия. От близо 30 години чета всичко за религиите; от старогръцки до руски;; Чета и съпоставям БУКВА ПО БУКВА. И не ми е каша в главата. И не гледам на религиите като фанатизъм  а като философия. Посещавам църкви; синагоги; катедрали по света не като туристка а събирам информация. И ще ми е приятно да ми пишат само тези които ще допълнят моите знания. Които ще ме напътят.    bouquet
Виж целия пост
# 290
Исус не е мъченик!
Цитат
Ако бяха го признали нямаше да бъде мъченик
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%8A%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA
Той е Месия ,Спасител. 
А темата е "Израел" и не мисля да спамя повече!
Виж целия пост
# 291
И ще ми е приятно да ми пишат само тези които ще допълнят моите знания. Които ще ме напътят.    bouquet

Аз ти писах защото ти ми зададе въпрос...Не си ти човека който ще определя кой ще пише в този форум и кой няма да пише  #Cussing out !Това е свободен форум и е свързан с темата Израел и всичко свързано с Израел а не с темата Религия и всичко свързано с религията!Мисля,че след като успя да разбуниш духовете при комшийките от турската тема следва сега израелската...
Виж целия пост
# 292
Eeee вече нямам желание да споря с теб. Виждам че нямаш знания и за Християнството. И в най малката църквица ще ти кажат че Исус е мъченик.
Виж целия пост
# 293
Леко, леко да не стане спор , защото няма причина.  selamlar , ако се регистрираш ще е по-коректно писането ти във форума. Неможе да се спори за неща , които са  далечни на човека  като опит, допир  и знание , а единствената причина  да е  неприязън - това към всички и принципно .  Има неща , за които не си права обаче , selamlar - далече ислямът не е обобщител на трите религии .Има големи различия в схващането за Христос , в законите , забраните и още мнооого  други неща. Ислямът просто е последната низпослана религия според мюсулманите .Там се отменят  доста неща и се въвеждат нови .Това всъщност се прави и от християните спрямо юдейския Танах.Юдеизмът обаче  е първоначалната религия на тези 3 монотеистични . ПО тази причина историите присъстват и в Новия Завет на християните и в Корана , НО но но ...  Simple Smile далече не се припокриват една с друга 1:1 ... Всеки смята другия за кривнал в пътя ....Евреите държат здраво кормилото от самото начало и смятат всяко изменение за отстъпничество ....Христос също за такъв ....Мюсулманите пък наричат евреите - убиха пророка (Христос) .... Християните вярват , че той е разпънат , възкръснал - Божи син , Бог ...Мюсулманите пък, че негов  двойник е бил разпънат на кръста .... Изобщо далече нещата не се препокриват.Поне стана ясно как са разпределени във времето религиите и как произлизат една от друга -  с това съм съгласна. Мюсулманин може да се ожени за жена от всяка от трите религии по тази причина , но пък мюсулманка неможе ....Евреите пък се борят за това кой е по-по евреин от  дугия ...Християните пък най - "право славят" ... Далече не са еднозначни нещата....Интересна тема е ... Очистването при жените в юдеизма не съществува при мюсулмани и християни в тоя вид ...Кашрут (халал)  също не се препокриват двупосочно...За евреите Моисей (Муса по Коран)  е най-големия пророк , а за мюсулманите всички са равни - пророците .... Броят на признатите пророци и техните учения не съвпадат също .... Едно начало имат религиите - да , но до там ...  Simple Smile

Чакаме новата тема  Peace  Отиваме на покупки ние ! До скоро!Нахвърлях набързо неща по-горе , все с добри чувства ...Нека не спорим!  Peace
Виж целия пост
# 294
 newsm10  Новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378567.new#new



selamlar, нека бъдем толерантни един към друг и да не се поучаваме - не е това начинът за градивна дискусия  Peace В тази тема който се интересува от нещо пита, споделя, но нападките и квалификациите кой какъв е са излишни  Naughty
Виж целия пост
# 295
 Money колкото и да се сърдите законите са едни и същи; не кради. не лъжи. не прелюводействай. и тн.... Това е основата. Ангелите са едни и същи. еднакво описание и вяра за отвъдния свят. Еднакво възнаграждение за добри дела. И това е най главното. И навсякъде Бог е един. Няма значение как го наричаш GOD Allah ili Yehova.
Виж целия пост
# 296
selamlar моля те регистрирай се , за да можем да ти пишем на лична -който каквото има и да не спамим темата  Peace
Цитат
И навсякъде Бог е един.
Да си чувала за Триединен Бог ?!
Има много по темата да се говори но не му е мястото в тая тема - Израел !
 Прочети какво са ти написали Бори , Татянка и Петя  Peace

Виж целия пост
# 297
selamlar, не се пали! Няма смисъл! Нито ще направиш някакво по-специално впечатление, нито ще успееш да ни облагородиш... Ние тук сме си криви и бодливи. Такива сме си, и имаме намерение да си останем такива!
Ако ти харесва тук - дръж се прилично, в рамките на добрия тон. Ако не ти харесва - има и други теми в този форум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия