Идеалната градска кола според вас

  • 9 204
  • 62
Значи от известно време ме мъчи този въпрос, защото съм решил да си купя кола която обаче ще карам само и предимно в града. Затова искам да се допитам и до вас - коя според вас е идеалната градска кола в момента на пазара. Ще ви кажа аз какви са моите критерии по които я избирам а вие кажете дали има още или ги коментирайте.
Значи на първо място да е маневрена и сравнително малка за да може да се паркира в малко пространство и да се промъква в градските задръствания, но не прекалено малка за да не могат да се поберат 4 човека примерно. На второ място да гори възможно най-малко при градско каране. На трето място да е доста здрава за да издържа на постоянното пропадане в дупките по улиците. На четвърто място, когато все пак се счупи от постоянното лашкане из дупките, да има достатъчно и евтини резервни части на пазара и да може да се ремонтира във всеки сервиз, а не да се налага да я карам на специален фирмен сервиз т.е. поддръжката й да е евтина. И на пето място (но не на последно както се казва Simple Smile ) да има все пак някакъв комфорт вътре в купето и при возенето да не друса като каруца.
Има ли такава кола според вас или искам твърде много от една градска кола. Аз засега сравнявам, гледам, мисля и все нещо ще липсва на която и да е марка градски коли.
Виж целия пост
# 1
Корса според мен най - много се доближава. За нова кола говорим, нали?
Виж целия пост
# 2
Аз имам от няколко години новата Фиат Панда и съм много доволна. Джиткам напред-назад без никакви проблеми. Паркирам чудно, а и има едно бабешко копче "сити", от което волана се движи почти сам и улеснява мн. маневрите. Има си 4 врати, багажникът ми побира пазарските торби, а и понякога я ползвам като товарна за работа. Няма особени екстри, просто колица, която върши работа.
Виж целия пост
# 3
След като ми попремина шока, че мъж (бил той и Борис) пита каква кола да си купи в женски форум  Joy ... и аз стигнах до Фиат Панда, особено ако градът е София - има и 4х4 опция  Peace
Виж целия пост
# 4
Заповядай!  Hug
С такава кола даже и в София можеш да караш.
Пък като си я купиш, ще ми дадеш едно кръгче из града, нали?  Flutter

ПП Ето ти и други модели:
http://www.himotoracing.com/product/truck/electric/truck_e001/im … truck_e001_13.jpg
http://www.rc-monster-trucks.com/rc-stadium-truck.jpg
Виж целия пост
# 5
За нова кола говорим, нали?

За нова, да

Аз имам от няколко години новата Фиат Панда и съм много доволна. Джиткам напред-назад без никакви проблеми. Паркирам чудно, а и има едно бабешко копче "сити", от което волана се движи почти сам и улеснява мн. маневрите. Има си 4 врати, багажникът ми побира пазарските торби, а и понякога я ползвам като товарна за работа. Няма особени екстри, просто колица, която върши работа.

Чакай сега. Тук има една важна продробност. Италианските дупки не са като българските и в частност старозагорските дупки по улиците. Онзи ден влязох в една такава дупка убиец след която съм сигурен че Пандата щеше да излезе на съставните си части от нея. Вече си мисля че някой малък танк ще е най-добрия избор за градска "кола".
Виж целия пост
# 6
Опел Корса

Малка, маневрена, евтина, нисък разход на гориво .
Виж целия пост
# 7
След като ми попремина шока, че мъж (бил той и Борис) пита каква кола да си купи в женски форум  Joy ...

Айде сега. В деня за прошка на мъже ли ще се обиждаме. Питам в женски форум защото съм разбрал че жените разбират от всичко - като започнеш от коли и стигнеш до детски колички. И освен това жените сте по-умни и обръщате внимание на детайли които ние мъжете като по-глупави често не забелязваме. Специално за градска кола смятам че една жена може да даде по-меродавно мнение от един мъж.  Peace
Виж целия пост
# 8
Корсата е перфектната кола. От 2 години я тараллянкам по софийските дупки и само консумативи съм й сменяла, а не е и нова.  Малка, маневрена, харчи малко, а като смъкна задните седалки става като комби Grinning
Мисля, че вече се очелта като фаворит в темата Peace
Виж целия пост
# 9
В тези задръствания искам само да е малка и автоматик  ooooh!
Фолксваген Лупо,Поло,Ауди А2, Опел Корса...нещо от този сорт.
Виж целия пост
# 10
Приемам комплимента с радост, празник е все пак, заслужили сме  Laughing

сега сериозното ми мнение - малка, но не миниатюрна (т.е. без Айго, Пежо 107и ситроен С1), с климатик и светъл цвят, за да не се напича в жегите, с малък бензинов двигател. Ей това е, пък конкретната малка и модел....
може би масовите Фолскваген, Опел, Рено...
според мен, ако изчакаш 2 месеца ще вземеш цена с поне още 10% надолу.

В момента в Тойота имат налични Айго и Ярис, на които правят 8% отстъпка при първия разговор.
Виж целия пост
# 11
Аз съм с Фиат Пунто, сравнително нов и извадих късмета, да не се разваля ходовата част, при всяко попадане в дупка. Гори малко и поддръжката е евтина. Но, ако я сменя след време, ще е за Тойота.
Виж целия пост
# 12
Аз не бих заложила на малкия клас.
Това е автомобил за сам човек, а ако се наложи да се ползва по някакво друго предназначение, за съжаление би било неудобно.
Аз бих те посъветвала да се поогледаш в средния клас градски автобомили.
Голф 5/6, Пежо 307/308, Опел Астра, Ситроен С4, Тойота Аурис.
До тук пежата не отговарят много на изискването ти за суперпоносимост към градските ями- само отбелязвам.
По отношение на евтината поддръжка- всички нови автомобили поддържат гаранция, която гаранция включва посещения във фирмения сервиз и изръсване на цена тройна от пазарните нива. С две думи- ако смяната на масла и филтри във фирмения сервиз ти идва 300 лева, в свободен сервиз от висок клас ще струва 120. Всичко това е разбира се приблизително, различно за различните марки, но в основата си - вярно. Стига и да не употребяваш лизинг, естествено.
Аз, лично, независимо, че употребявам и нови автомобили, отказвам да ползвам гаранция, предпочитам поддръжката в "свободен" стил.
Обръщам ти внимание на Тойотата, много отдавна си заслужи мястото на здрав и много удобен автомобил.
Успех.
Виж целия пост
# 13
За мен идеална е огромната кола,най-идеален ми е джипът.
Виж целия пост
# 14


Минито, разбира се. Малка, компактна, може да се паркира практически навсякъде.
Виж целия пост
# 15
За мен Хонда Сивик е идеалната градска ,а и извън градска  кола Simple Smile
Виж целия пост
# 16
Корсата е единствената малка градска кола , в която съм правила и секс. Така, че Борка пиши от мен още един плюс за Корсата.  Laughing
Виж целия пост
# 17
БТР или Амфибия.
Виж целия пост
# 18
Сеат Ароса
Виж целия пост
# 19
Zdraveite za men e noviq Ford Ka,po princip sum predubedena kum ford,no tova biju e neveroqtno
Виж целия пост
# 20
Новото Ауди А1.
Ама още не е излязло на пазара.
Виж целия пост
# 21
Естествено Smart  Laughing

Виж целия пост
# 22
Нисан Микра.
Виж целия пост
# 23
Тойота  Айго , ползваме две служебни за офиса от 6 месеца не са мръднали.
Супер икономични са и на добра цена.
Знаеш че служебните коли минават през места, където и джипове не могат, така че  Wink
Виж целия пост
# 24
   Toyota Corolla! Peace Нямам никакви збележки.
Виж целия пост
# 25
Киа Пиканто Peace
4 врати, супер маневрена, малък разход, не е скъпа и поддръжката е евтина!
В Добрич дупките също са много и огромни.
Виж целия пост
# 26
Моята е идеална. Тойота Аурис  Heart Eyes
Виж целия пост
# 27
Не обичам малките коли.Подтискат ме.Иначе идеалната градска кола е Мини Купър.
Виж целия пост
# 28
Нисан Микра
Виж целия пост
# 29
Не мога да помогна. В нашия град, няма дупки, паркоместа, колкото искаш. Затова и гледам отвисоко пътя  Embarassed
Виж целия пост
# 30
1. Да е малка за да може да се промушва по тесните улучки
2.Но пък да е достатъчно респектираща,за да не ти отнемат предимството разни кривопишковци,като те видят в малолитражка.
3. При евентуална "евакуация" от "Паркинги и гаражи" да се включва в режим на крадене и да минава 220V, и да изхвърчат искри от високо напрежение
4.да има мегафон на колата,ако някой олигофрен реши да те засече или претича пред колата да чуе твоето звучно "Да ти ......"
5.да е със специално покритие ,което не позволява да се задържат на повърхността на автомобила прахови частици,и така той винаги ще е чист
6.да не е на гуми ,а на танкови вериги,когато е зима преодоляваш по-лесно преспите,а лятото минаваш по-лесно по вечно ремонтиращите се улици
7.Естествено и задължителните ролбари,ако ти се наложи пернишко градско
8.Прожектор с халогенните светлини(този като по стадионите)когато се прибираш в късните часове да видиш така добре осветените улици и да не объркаш квартала

 Ами това е за сега,нямам претенции към марката.Който ми я конструира да ми се обади
Виж целия пост
# 31
SMART !!!

В чужбина това е най-масовата гледка Simple Smile



Виж целия пост
# 32
За мен идеална е огромната кола,най-идеален ми е джипът.
напьлно сьм сьгласна!

не харесвам малки коли.карам тойота рав 4,много си я харесвам.4 врати,доволно голям багажник,сравнително икономична.използвам я предимно за градско.

от малките коли са ми интересни смарт,но мисля,че в тях ще получа коустрофобия  Mr. Green
Виж целия пост
# 33
аз мога да кажа от личен опит,от 5 години карам форд фиеста,и до сега да чукам на дърво нищо и няма,в сервиз не е е влизала освен за смяна на масло Peace
Виж целия пост
# 34
Не бих купила опел, по-скоро пежо или още по-добре нещо японско, макар че вече всичко се прави в Китай Confused
Виж целия пост
# 35
Не бих купила опел, по-скоро пежо или още по-добре нещо японско, макар че вече всичко се прави в Китай Confused
не всичко Naughty
Виж целия пост
# 36
аз пък препоръчвам swift-a:
http://digitalart.org/images/artwork/0045000-45239/photo-manipul … -suzuki-swift.jpg
 Peace
Виж целия пост
# 37
SMART !!!

В чужбина това е най-масовата гледка Simple Smile


А ако Борис е по-едър мъж, с отварачка за консерви ли ще го вадят от колата?  newsm78
Човекът каза кола за четирима, а не за сам юнак и кучето.  Mr. Green
Виж целия пост
# 38
SMART !!!

В чужбина това е най-масовата гледка Simple Smile


А ако Борис е по-едър мъж, с отварачка за консерви ли ще го вадят от колата?  newsm78
Човекът каза кола за четирима, а не за сам юнак и кучето.  Mr. Green
Е ,един теглич и ремаркето и е готов Mr. Green
Виж целия пост
# 39
Има и Smart 4 Four  Laughing

Виж целия пост
# 40
Като ти гледам претенците, най-добре си вземи каруца.
Виж целия пост
# 41
служебната  Mr. Green бие по точки всички останали.
Виж целия пост
# 42
Борисе, те такава кола още нЕма! И няма да има.
Аз искам от ония коли, дето и четирите им колела могат да застават перпендикулярно на самата кола и да се паркира странично.
А като се замисля, малката кола не е много удобна за градската джунгла, където всеки тъпак с джип те мачка и натиска. По-сигурно е да си с фадрома.
Виж целия пост
# 43
SUV - има място за всичко, маневрен е, а и не те пренебрегват по улиците, когато си изряден и коректен.
Ако е немски - още по- добре.
Виж целия пост
# 44


А ако Борис е по-едър мъж.

Не е, ще влезне спокойно.  Whistling
Виж целия пост
# 45
... Аз искам от ония коли, дето и четирите им колела могат да застават перпендикулярно на самата кола и да се паркира странично. ...

И аз.

Иначе от известно време имам Сузуки Аерио и не мога да кажа, че го препоръчвам. 4х4 го взехме заради снега и дупките тук (жестоки дупки), малко, за да го паркирам, има голям багажник и на мъжа ми главата има в него повече място до тавана, отколкото Ауди-то, но не ме кефи. Обичам Голф, за мен е оптималната малка кола (само да не е правен в Мексико). В България има някаква стигма на Голфовете, обаче, не знам защо.
Виж целия пост
# 46
Шкода Фабиа- достатачно голяма за четерима човека,достатачно малка за градски условия,издръжлива.Има си екстри и харчи сравнително малко.
Виж целия пост
# 47
 Голф 1, 4 врати, дизел, цена 850 - 1000 лв. Вярно, че е от абитурентския ми бал, но по соф. улици просто не си заслужава чупенето на по-скъпа кола. Като ти изкара 2-3 заплати спокойно може да го дадеш на Вторични суровини и да вземеш друг.
Виж целия пост
# 48
Черна фиеста. Задълже стара. С четири абсолютно различаващи се цифри. Пернишка регистрация. Блъскаш хвърляш. Дискретна, но и всяваща рИсект всред невъзпитания столичен трафик.
Или Голфа на Генади.
Виж целия пост
# 49
Гадна жена в Голф не се качва!...и задължително да е трето поколение!
Виж целия пост
# 50
Черна фиеста. Задълже стара. С четири абсолютно различаващи се цифри. Пернишка регистрация. Блъскаш хвърляш. Дискретна, но и всяваща рИсект всред невъзпитания столичен трафик.
Или Голфа на Генади.

Летяща, рИспект Mr. Green !

Аз  препоръчвам Фолксваген Лупо, щот' мойто е таквоз! Малка, маневрена, почти навсякъде се навира,НО недостатъкът и е , че май се кара само от жени, ама на теб да не ти пука bowuu На мода са метросексуалните мъже Joy
Виж целия пост
# 51
Шевролет Авео не са лоши.
Ама иначе най-маневрена в града ни е Мерцедеса 190-ка.
Виж целия пост
# 52
Peace още 1 глас
Виж целия пост
# 53

Мразя малки коли, хваща ме клаустрофобия, имам чувството, че карам шлифер. Аз карам Тойота Камри. Голяма, комфортна, автоматик, климатроник. За града е  големичка, но няма проблеми с паркирането, за сметка на това става и за дълъг път с цялото семейство. При избора на кола главното, което трябва да се отчита е сигурността.
Виж целия пост
# 54

Г О Л Ф   1.9 ТДИ

п.п. прегледай си критериите и ми кажи кой от тях голфчето не го покрива
Виж целия пост
# 55
Шкода Фабиа- достатачно голяма за четерима човека,достатачно малка за градски условия,издръжлива.Има си екстри и харчи сравнително малко.
И аз съм за шкодата Peace....Също и Опел Астра...всъщност аз съм с Астра и съм доволна.
Lioness един чисто нов голф никак не е евтин Wink
Виж целия пост
# 56
Fiat Brava  Peace икономи4на, 4врати,маневрена, вътре достатъ4но широка
Виж целия пост
# 57
И аз да кажа ние имаме Опел Корса за София е прекрасна малка,удобна,маневренна,паркира се почти на всякъде,до сега вече 4 години не се е чупила сериозно освен подръжка нищо по нея не сме сменяли.Евтини части ако все пак се счупи и във всеки сервиз могат да ти я оправят. Peace
Виж целия пост
# 58
Аз съм с Фиеста. Сега ще я сменя пак за по-нова Фиеста или за Корса. Идеална ми е за паркиране в Лозенец  Mr. Green
Виж целия пост
# 59
къса, икономична, еФтина.
Виж целия пост
# 60

И аз съм за смарт, но карам пежо и то не е лош избор...
Виж целия пост
# 61
Тико!!!Джиткам едно от 93-а година, и не е мръднало.На дълъг път е пръчка, но за града е екстра.Харчи малко, маневрено е и набира доволно (на светофар няма кой да ме мине освен мАтор).
Виж целия пост
# 62
Джип някакъв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия