от кои капки за нос сте доволни

  • 10 799
  • 33
на нас най-често ни изписват Виброцил, също така от специалист Макситрол за очи се слага в нослето, има антибиотик в тях. Вие от кои сте доволни:
питам за течащо носле и съответно вече подсушено, но запушено носле
Виж целия пост
# 1
Ние използвахме Стеримар за нослето- и съм доволна от тях- бързо се справихме със запушеното носле.
Виж целия пост
# 2
Нашата педиатърка ни предписа едни капки, които се правят в аптеката. Между майките са известни като "кафевите капки". Убий ме-не мога да разчета името им на рецептата.
Със Стеримар първо се втечнява секрета, после се капят капките.
Виж целия пост
# 3
Коларгол се наричат черните капки

За мен, обаче, въпросът на темата е странен... различни видове капки се изписват при различен вид произход на хремата.
Не всички капки действат еднакво.
Понякога е подходящо да се използват едни, друг път други. Само Стеримарът може да се използва винаги, тъй като всъщност играе ролята на физиологичен разтвор за промиване на нослето.

За моите хлапета са изписвали виброцил (и гел, и капки), детски отривин, коларгол, мукосептонекс... но наистина всеки път, в зависимост от хремата, се повлияват по различен начин от различните видове капки.
Виж целия пост
# 4
Има и хомеопатични препарати против хрема. Не ми се е налагало още, но ако се случи сигурно ще опитам първо с тях. Мисля, че се казваше Коризалия едно от лекарствата.
Някой има ли впечатления?
Виж целия пост
# 5
досега сме ползвали Виброцил, но днес ни изписака Ксилометазолин за деца. Иначе Стеримар, няма активна съставка, и спокойно може да използва без притеснения.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Mamma
Коларгол се наричат черните капки



Коларгола също може да се прилага продължително време. Това са капки от "наше" време. Vivi - едно време на са ли ти правили "рогче" в носа с тези капки. Става,като са направи нещо като фитилче от памук и се постави да "седи" в носа за определено време.
Обаче тези капки много цапат и лекедисват-ВНИМАВАЙТЕ!
 Grinning
Виж целия пост
# 7
Ксилометазолин за деца-действа безотказно...ползвала съм ги в съчетание със Стеримар... Grinning
Виж целия пост
# 8
Та за Коларгола- те се приготвят по аптеките и не навсякъде ги правят, веднъж готови обаче траят само седмица- повече не трябва да се ползва от това шишенце!
Иначе, както са ти казали- мноооого цапат и променят и цвета на акото.
Аз обаче от тях не съм доволна- отпушваме носа със Стеримар, капем вътре Коларгол и след 5 мин Съни реве щото не може да диша- ужасни са!
А пробвала ли си с помпичка за нос да извадиш секретите? Малко е брутално, ама помага в екстремни ситуации, приготви се за повечко рев, после облекчението за носа е очевадно.
Само помни- докато действаш с помпичката в едната ноздра- другата я запушваш с пръст, за да се получи вакуум и да засмуче хубаво секрецията. И ако ползваш помпичка- не си купувай на Камера!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: lilita
Има и хомеопатични препарати против хрема. Не ми се е налагало още, но ако се случи сигурно ще опитам първо с тях. Мисля, че се казваше Коризалия едно от лекарствата.
Някой има ли впечатления?



Ние ползваме Коризалия и съм много доволна. Не ги разтварям във вода ами ги хруска (разбира се като беше по-малък разтварях). Преди като незнаех за тези хапченца плзвахме Коларгол оправяхме се, но за седмица че може и повече. А сега първо, че по-рядко има хрема ами и се оправяме за около 3-4 дни (да чукам на дърво). Стеримар (обработена морска вода) също ползвам заедно с Коризалия, но сутрин след ставане и вечер преди лягане да се почисти нослето.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Павлина
 И ако ползваш помпичка- не си купувай на Камера!


Нашата е на Nuk-за нищо не става! Така че и такава не си купувай.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Туфи
Ксилометазолин за деца-действа безотказно...ползвала съм ги в съчетание със Стеримар... Grinning




а а а, те това правя същото сега.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Туфи
Ксилометазолин за деца-действа безотказно...ползвала съм ги в съчетание със Стеримар... Grinning

И аз правя комбинация от Ксилометазолин, но с физиологичен р-р в размер 1:3!!!
 Grinning   Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Liorena
Цитат на: Туфи
Ксилометазолин за деца-действа безотказно...ползвала съм ги в съчетание със Стеримар... Grinning




а а а, те това правя същото сега.

Абе, вие посред лято ли се разсополивихте? Shocked И кога успяхте....уф, хайде, докато дойдетет тука да сте във форма! Grinning
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ни също беше миналата седмица с хрема и ангина - вирусна. Много беше неприятно - явно сега е разпространен този вирус - ползвахме капки Мукосептонекс Е и  спрей Стеимар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия