Вкараха ме във филм, и то какъв!!!!

  • 16 959
  • 146
Имам чувството, че съм герой на Кафка, че съм попаднала в някоя от онези извънземни ситуации стил "Матрицата" или филмът "Бразилия" е влязъл в живота ми! Направо не мога да повярвам, че ми се случва, сънувам ли, в четвъртото измерение ли се наврях, не знам, но ситуацията е абсурдна.
Преди няколко дни баща ми получи официално РЕШЕНИЕ НА ГРАДСКИЯ СЪД /без изходящ номер, но с дата/, че е осъден като нередовен платец на Топлофикация. За периода 2005-2008 г. дължи 7 8000.00 /седемхилядииосемстотин лева/, плюс 138 лева не знам си какво, плюс 379 лева разноски за адвокат.
А това не е истина! Човекът, пенсионер, но уникално съвестен, си плаща ежемесечно всички сметки. Включително за топлинна енегрия и топла вода. В нито едно съобщение от топлофикация за дължимите суми не е упоменато, че има стари задължения за толкова пари. Доколкото знам не може да платиш текуща сметка, ако не си погасил стари задължения. Естествено, като е ходил да си плаща в касата, никой не му е казал, че има неплатени суми. На всичкото отгоре той отоплява само една стая, защото живее сам. Абсурдно е да навърти такава сметка. При последното засичане на топломерите също не е имал стари задължения, дори му върнаха пари!
И хоп - изведнъж РЕШЕНИЕ на съда, ако не внесе сумата в не знам какъв си срок, следва посещение от съдия-изпълнител.
Решението на съда е от 6.01.2009 и има приложение за ВЪЗРАЖЕНИЕ, но то може да се подаде в двуседмичен срок след излизане на решението. Получил е съобщението по куриер на 26.02.2009 г.
Веднага се обърнах към адвокат, но сега са почивни дни и до сряда ще ми изскочи сърцето от напрежение.
Не знам как ще се измъкваме от тази каша. Към кого да се обърна за съдействие?

Приемам както сериозни, така и шеговити съвети /така поне малко ще ме разтушите/.
Виж целия пост
# 1
 Shocked

Баща ти нали си пази квитанциите?
Абе тия взеха ептен да си правят каквото си искат. Най-вероятно ще се окаже, че са се пообъркали, съд заслужават за морален тормоз. Идиоти.
Виж целия пост
# 2
Пази, но не всички. На всичкото отгоре вече има Решение и срокът за възражение е изтекъл.
Виж целия пост
# 3
Е да, но пък има документ кога е получил решението, нали? Товарителница?
Виж целия пост
# 4
Няма! Той, тъй като е много хитър, отказал да подпише, че е получил документа и куриерът буквално му го набутал в ръцете и избягал.
Дивотия голяма. Каша безумна.
Виж целия пост
# 5
Ужас. Дано се включи адвокат в темата.
Виж целия пост
# 6
Да не е отправено към някой друг човек със същото име и да са го доставили до грешния адрес?  newsm78
Виж целия пост
# 7
Е щом не е подписал, набутал ненабутал все тая. Докато няма подпис, че го е приел...
Куриерът може и в кофата да го хвърли и после да разправя каквото му душа сака  Confused

Сигурно е някаква грешка, може би не в самото дело, а нещо из партидите на Топлофикация, предполагам каква мърлявщина е с документите Rolling Eyes Не го мисли преди сряда, защото само ще се поболееш.
Виж целия пост
# 8
Възможно е да е станала грешка.  Thinking
Виж целия пост
# 9
Възможно е да е станала грешка.  Thinking

То е ясно, че е грешка, но как ще се измъкваме от тази каша, умът ми не го побира. За себе си не знам, но татко ми се е поболял. Като ходих вчера до него, за да видя какво са му дали, ми се стори страшно състарен /за седмицата, в която не съм го виждала и той е получил решението/. Той е болен човек, възрастен....
Мамка му!
Виж целия пост
# 10
Вече са писали - без подпис решението не е получено. Може би са объркали абонатния  номер и го съдят вместо друг съсед. Пазете си последните 2-3 сметки, носете копия, нали в тях под месечната сума не пише - стари задължения.
Иначе да не те плаша Топлофикация са си изкарали разрешение да съдят хора с повече от 2 неплатени сметки по бързата процедура. Хората разбират чак след като аз като касиерка получа нареждане от съдия-изпълнител и им удържа първата вноска. Тогава идваха да питат - за какво удържам и така разбираха. В сряда иди на каса в Топл. и виж какви задължения има човека/ако изобщо има/. Сега и да се ядосвате предварително - няма смисъл.
Виж целия пост
# 11
Намери си адвокат. Ситуацията е сериозна, уви.
Виж целия пост
# 12
Не се ядосвай и успокой човека първо.

Ти си се свързала вече с адвокат и провери как се обжалват тези решения, на базата на какви доказателства се присъжда, защо не е уведомен ответникът, и подобни.
Провери дали има омбудсман за индустрията, и веднага уведоми, с копие към Топлофикация.

Виж целия пост
# 13
Oмбудсмана е само един- Гиньо Ганев- той се занимава доста с Топлофикация. Федерацията за защита на потребителите ( така ли се казваше точно) на ПАвел Кърлев също доста ги чепка, може и с тях да се свържеш.
Сега се сещам, защо не звъннеш на телефона на Топлофикация за справки, да провериш дали ийма задължение на абонатния номер на баща ти?
Виж целия пост
# 14
Можете да проверите сметката си чрез системата Инфосърф, като се обадите на:

(02) 958 01 55

От сайта на топлото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия