Тайната на дългия брак (според статистиката)

  • 2 965
  • 39
Тайната на дългия брак е възрастова разлика от две години, четири целувки на ден и секс три пъти на седмица, показва проучване.

Споделянето на две хобита, три прегръдки на всеки 24 часа, казването поне веднъж на ден "Обичам те!" и два романтични обяда или вечери на месец също са от полза за продължителната връзка. Освен това учените открили, че съпрузите, които са изпълнили брачното обещание, "докато смъртта ни раздели", са се запознали чрез общи приятели и са се оженили след продължила три години и половина връзка.

В проучването, разкрило тайните на успешния семеен живот, се включили над 3000 двойки. Изследването показало, че най-дългите бракове са тези, при които мъжът е минал по пътеката към олтара на 31-годишна възраст и е с два години и три месеца по-възрастен от партньорката си.

Освен това съпрузите с дълъг брак казвали "обичам те" поне веднъж на ден и правели секс три пъти в седмицата. Първото дете се появявало две години и два месеца след сватбата. За да запазят жива искрата, женените трябвало да имат поне два романтични обеда или вечери на месец и да прекарват по три нощи на седмица, прегърнати на дивана заедно. Те трябва да поддържат постоянна връзка, дори когато са на работа, чрез поне три телефонни обаждания, есемес и имейли.

Източник - http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=21425.

Заб.: Аз още не съм омъжена, но това ми звучи доста правдоподобно. Такива неща винаги ме радват.
Виж целия пост
# 1
Като го имам поне 70-80 години,  ще кажа.
А иначе си има тема за любопитни нещица и вицове, цяла тема за такова нещо да пускаш, че и предната ти...
Виж целия пост
# 2
Е, какво и е на темата...?

На мен ми е интересна. Предната също.
Виж целия пост
# 3
Ех, от всички тайни само една съвпадна с нашия брак - че са ни запознали общи познати. Всичко останало при нас не отговаря на статистиката. Ама и затова бракът ни не е дълъг - само на 20 години е...   Tired

ПП А едно време, когато е нямало почти разводи, как ли са си поддържали браковете без дивани, имейли и смс-и?  newsm78
Особено пък, когато са ги женели родителите още на по 16-17 години...  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Еййй...нямаме шанс.
Нито сме запознати от приятели, нито сме женени след 3,5г. връзка, нито детето ни е родено след 2г и 2м. Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy
Виж целия пост
# 5
Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy

Ако кажеш и че не се ръбите на дивана три нощи седмично, направо си търси бракоразводен адвокат!  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy

Ако кажеш и че не се ръбите на дивана три нощи седмично, направо си търси бракоразводен адвокат!  Mr. Green

 Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
Значи да се развеждам , а?
Защото ние както сме разделени с месеци, нито по дивани се гушкаме, нито се "уважаваме" 3 пъти седмично, по ресторанти ходим - обаче не заедно и като капак съпругът ми е с повече от 2 години по-възрастен от мен. Всичко ни е наопаки...
Виж целия пост
# 8
Развеждай се! Няма да разваляш статистиката, я!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
не може ли да сме изключението, което потвърждава правилото?
Не убивай всичко детско в мен  Flutter
Виж целия пост
# 10
Да почвам да поправям , което е поправимо от плана, че току виж тази 16 година брак се оказала последната ни.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Хм, като чета тези препоръки, оставам с впечатлението, че отдавна трябва да съм разведена. Или поне да съм изтребила децата.
Виж целия пост
# 12
много бракове са дълги,без изобщо да са успешни
Виж целия пост
# 13
С тези целувки всеки ден...нашият брак няма да го бъде.Да плувам ли,когато мъжът ми е на рейс,за да го цункам?
Виж целия пост
# 14
А сега де, като омаах половин глава лук как ще се целуваме? Отиде ми бракът, че сме под чертата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия