кърмене и месечен цикъл

  • 30 107
  • 26
здравейте
бях чела някъде, че кърмата се променя по време на месечния цикъл, а моят (за мое голямо съжаление) се възстанови още на третия месец. няколко дни преди и първите дни по време на цикъла бебче беше нервно, сучеше лошо и ужасно много повръщаше. възможно ли е да се дължи на това или е просто съвпадение?
Виж целия пост
# 1
Да ти кажа, чела съм тук, че при менструация вкуса на кърмата нещо се променял. Сигурно е вярно. При мен цикъл все още няма, но има дни, в които бебето не суче добре, повръща на моменти. Така че как да го обясня пък за нас? Според мен е чисто съвпадение, че точно тогава имате проблеми. Пък и човек много неща може да си внуши сам Laughing.
Виж целия пост
# 2
Аз кърмя вече 2 г., менструацията ми се възстанови 1 г. и 1 м. след раждането и оттогава е редовна, детето ми няма проблеми с вкуса Grinning. По-скоро по време на цикъл може би леко намалява и затова бебето нервничи, но честото сучене оправя положението.
Виж целия пост
# 3
И в "Книга за кърменето"пише,че по време на менструация се променя вкусът на кърмата и някои бебета имат проблем с това.И аз мисля,че по-притеснително е намаляващото количество на кърмата .Тъй като се изцеждам и давам кърмата в шише много ясно виждам,че когато съм в цикъл млякото ми е по-малко и трябва да зачестявам с цеденето.Мисля,че е по-скоро съвпадение.
Виж целия пост
# 4
Наистина по-скоро се променя количеството отколкото вкусът Peace С по-често слагане на гърда пположението си е о.к.
При мен МЦ ми се възстанови на четвъртия месец  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
При мен МЦ се възстанови ...от днес  Sick Дано не се отрази на кърмата  Praynig А след приключване на МЦ нещата си влизат пак в релси, нали?
Виж целия пост
# 6
МЦ се възстанови 6 месеца след раждането, кърмих още 6.
Не съм имала проблеми. Или по-скоро детето ми не е показвало, че има промяна във вкуса на кърмата.
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
Не съвсем по темата,но искам да попитам-когато ви се възстанови цикъла редовен ли е?Синът ми е на 3 месеца,кърмя и лохиите ми продължиха доста дълго-спираха и почваха и всеки път си мислех че е цикъл,но този месец пропуснах-затова се чудя дали има някаква вероятност наистина да е бил цикъл,но да не е много редожен първите пъти...
Май много неясно се изразих.. Embarassed
Виж целия пост
# 8
Нормално е в първите месеци след раждането цикълът да е нередовен. Иска се време да се нормализират нещата.
Виж целия пост
# 9
При мен лохиите също продължиха доста дълго време /около 50дена/. Цикълът ми дойде 4 мес. след раждането, редовен е. Но знма, че при мои приятелки им е бил доста нередовен отначало. И според мен е нормално все пак се възстановява още организмът.
Виж целия пост
# 10
благодаря,все пак продължавам да се надявам да се позабави Simple Smile

Нормално е в първите месеци след раждането цикълът да е нередовен. Иска се време да се нормализират нещата.
Виж целия пост
# 11
благодаря,все пак продължавам да се надявам да се позабави Simple Smile


И аз така Laughing. Учудвам се, че при мен още не се е възстановил, предвид големите паузи, които си правим още от втория месец, макар и не редовно.
Виж целия пост
# 12
Не съм забелязала разлика в количеството. Може би защото и сега кърмя по 5 пъти на ден.
Цикълът ми се възстанови на шестия месец след раждането.
Виж целия пост
# 13
Доколкото съм чела-става леко по-солена кърмата по време на цикъл-увеличава се натрия в нея-това във връзка с хормоните.Иначе на мен ми дойде МЦ около годинката-съвсем нормален си ми беше-не забелязах бебо да не иска да суче.Предния месец пак имах-доста кратък -ден и половина-и оттогава нищо.Ходих на гинеколог,правих си тестове за бременност-не съм бременна.Нормално ли е да е така нередовен newsm78?Всъщност като се замисля,точно последния месец и нещо малкия цока непрекъснато-като залепен е за мен,отказа твърдата храна,наистина не знам какво да мисля?
Виж целия пост
# 14
Мисля, че тук ще намерите отговорите на всички чуденки:
Менструацията по време на кърмене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия