Има ли желаещи за фински?

  • 2 281
  • 3
Здравейте!

Скоро ми предстои да пътувам до Финландия, а една вода не мога да си поискам на фински , та реших да пусна темата, та ако има някой желаещ да ми преподаде някой друг урок!

Не е от най-лесните езици........  Thinking
Виж целия пост
# 1
За съжаление не мога да помогна, но се присъединявам с удоволствие  Hug
Виж целия пост
# 2
виждам, че слушаш Nightwish - супер. На мен Финландия ми е любима страна, във всяко отношение. Фен съм на скандинавския метъл, така че.....  С удоволствие бих учила и фински. А на теб ти завиждам, че ще ходиш там. Laughing
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Simple Smile
Преди известно време с една приятелка обсъждахме възможността да отидем във Финландия. За целта обаче наистина е хубаво да се знае език и след известни проучвания разбрах, че там има два официални езика - финландски и шведски. Намерих в интернет мултимедийни самоучители по двата езика и честно казано на мен ми се стори, че по-лесният от двата езика е финландският. За други пък може и да е обратното.  Купих си разговорник и финландско-български и българско-финландски речник, поръчах си онлайн и самоучител по фински език, който е с диск. Дотук добре, ама като ми трудно да се организирам и да започна да уча... Rolling Eyes
Иначе според мен е най-лесно да се учи като се гледа телевизия на съответния език с речник в ръка. По този начин първо се научава и се свиква с бързината на езика и произношението, а с ровенето в речника покрай една дума се научават още 2-3-4.
Ако все пак обаче има някой, който да преподава тук, ще се радвам много. Ако ли не, пожелавам успех на всички в начинанието! newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия