Кога и как казахте на свекърите си за първи път "майко" и "татко"?!

  • 28 960
  • 505
Как и кога казахте за първи път на свекърите си "майко" и "татко"?! Аз няма да забравя,че на свекърва ми и викнах през прозореца- не я гледах в очите, докато с "Татко" ми беше по- лесно! Първо го казвах само пред свеки като питах за него, кога ще се прибере, или къде е в момента и много лесно почнах и на него самия да му казвам!!!
Виж целия пост
# 1
Никога. Никога няма да й кажа "майко".
Виж целия пост
# 2
Никога. Никога няма да й кажа "майко".


 Peace
Виж целия пост
# 3
И аз това не мога да го приема. Как ще нарека човек, когото познавам от "вчера" - "майка"?!
Това обръщение ми се струва неправилно и е непонятно за мен. Той моята "бабо", пък аз неговата "майко", нали така беше? От къде на къде? Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
Точно никога при всичкото ми уважение!
Виж целия пост
# 5
все още не съм казала "майко"на свекърва ми и истината е,че никога няма й да го кажа.аз имам една майка..
свекър ми е починал,тъй че там няма какво да му мисля. Simple Smile
иначе мисля,че обръщенията "майка и татко"към свекърите са остаряла отживелица..
Виж целия пост
# 6
Вечерта след годежа... Попитах "Майко, къде да прибера... нещо си". Като чу това, свекърът скочи, извади банкнота (мисля, че 50 лева) и ми ги подаде. Тогава му целунах ръка с "Благодаря, татко!" (Аз съм гледана от прабаба ми, тя години на ред (лека й пръст) ми разказваше с невероятно романтични думи за всички традиции...)
Само ако знаете, колко радост имаше в очите му... И малко радостни сълзи също...

И още една случка искам да разкажа:
Няколко дни след сватбата идва у свекъра и свекървата някаква нейна приятелка. И докато аз отивам да донеса чаши, тя побързала да подпита "Казва ли булката майко?" В този момент, без изобщо да подозирам, извиках "Майко, а от малките чашки има ли в кухнята?" - свекърът и до ден днешен разказва този случай с голяма гордост: "Затвори й устата!"

Щом се радват да го чуват, и аз се радвам да го казвам.

И аз това не мога да го приема. ... Той моята "бабо", пък аз неговата "майко", нали така беше? От къде на къде? Crossing Arms
А-а, никакви такива! Naughty
Аз "майко" и той "майко", аз "татко", и той "татко". Е, не пред неговите родители, но иначе... Както аз, така и той.
Въпрос на уважение е!  bowuu
Виж целия пост
# 7
Не и казвам майко и не защото не я уважавам,а защото майката е една единствена родната.Но и моята свекърва е на същото мнение.Още когато се оженихме преди 13 години ми каза...ти си имаш майка,аз се надявам да стана твоята най-добра приятелка..Така и стана.
Виж целия пост
# 8
Не приемам подобни обръщения към някой различен от моите родители-просто не мога да си го представя
Виж целия пост
# 9
Наричам свекърва си по име, с достатъчно уважение се държа, но "мамо" не ми е в разбиранията.
Виж целия пост
# 10
Никога няма да излезе от устата ми Naughty
Виж целия пост
# 11
Свекърва нямам ,на свекър ми още не съм казала след повече от 3 години брак
Виж целия пост
# 12
Никога. Обръщението "Майко" и "Татко" за мене са святи и ги използвам само за родителите си.
Виж целия пост
# 13
Никога  bowuu, което не ми пречи да ги уважавам и те мен  Outta Joint
Виж целия пост
# 14
Никога няма да я чуе от мен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия