Био продукти в битовата химия

  • 824
  • 12
Имате ли мнение по въпроса за био перилните и почистващи препарати? Пробвали ли сте?
Виж целия пост
# 1
Ползвам два от почистващите препарати на Frosch - eдиният на оцетена основа, а другият с мраморни стърготини. Не са така ефективни като наблъсканите с химия /повече търкане трябва/, но вършат работа. Срещу варовик имам един концентрат на лимонена киселина, но не е на известна марка - действа светкавично.
Виж целия пост
# 2
Аз имам опит със содата за хляб и оцета - могат да се използват за почистване на страшно много неща, особено содата. И действат много добре Peace
Виж целия пост
# 3
Lile_Pile инересна идея, за миене на мазни повърхности оцет ли ползваш?

И аз харесвам Frolsch - използвам верото и е страхотно- и едно от 1 л ми стига за три месеца и повече
Виж целия пост
# 4
Помамих се и аз от био-то, и си закупих Фрош за прозорци. Ми, не мие.
Предпочитам изпитани стари бабини рецепти със сода, оцет и амоняк, но не и тези суперскъпи и неефективни препарати.
Виж целия пост
# 5
Да, содата и оцета вършат чудна работа. Peace
Био миене на прозорци - вода с оцет и после се забърсват с парчета вестник. Стара бабешка рецепта.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Някой беше писал, че в мастилото за вестници имало олово и затова се почиствали добре стъклата с тях.
Стъклата почиствам с обикновен препарат и чистачка за стъкла. Имам обаче такава функция на  прахосмукачката и се замислям да я пробвам все някога.
Био препарат за миялна не съм виждала, а веро почти не ползвам, едно-две в годината сигурно.

Изобщо по отношение на почистващите препарати хич не съм еко Embarassed В свое оправдание ще кажа, че се изприщвам от миризмата на оцет. По принцип не ползвам дори и за готвене, а ако случайно се наложи покрай посрещане на гости купувам и след това завирам някъде, да не мога да го подуша.
Виж целия пост
# 7
Lile_Pile инересна идея, за миене на мазни повърхности оцет ли ползваш?
Опитвам се, но когато мазнините са по-упорити, слагам и веро Rolling Eyes За мазнина съм чувала, че може да се почисти със сол, но не съм пробвала.
Най-ефективното чистене на прозорци за мен е с ракия или друг вид алкохол. Според мен чисти по-добре и по-лесно от препарат и оцет  Peace
Ето някои възможности http://gorichka.bg/index.php?p=26&l=1&id=500
Виж целия пост
# 8
Вижте сега, момичета, на Фрош продуктите не са био. Говори се за био продукти, които са на растителна основа, без консерванти, оцветители, ароматизатори. Те не предизвикват алергии и астма. Например доместоса е силен дизинфектант, но при допир с ръцете ви убива и добрите бактерии, които ви създават имунитет, докато един биопродукт за почистване на тоалетна, няма да има странични действия, а само ще почиства и дизинфекцира.
Виж целия пост
# 9
Флорал, пише, че са 98% биоразградими newsm78
Виж целия пост
# 10
Floral , кои са био продуктите и кой е продукта за тоалетна, който наистина действа?
Виж целия пост
# 11
Floral , кои са био продуктите и кой е продукта за тоалетна, който наистина действа?
Нямам идея, затова питам дали някой е ползвал, само ми казаха за някакви немски такива, които ще се внесат на нашия пазар и питам дали някой вече е ползвал нещо?
Виж целия пост
# 12
Чувала съм,че с тези на Амуей за почистване може и цветята да си поливаш дори, грантират го даже Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия