Уведомяване на работодател при бременност

  • 18 842
  • 29
Здравейте, бременна съм в 10 г.с , досега съм ходила само на един преглед и потвърдиха бременността, лекарката ми даде един лист в който пишеше, че не трябва да работа във вредна среда и да не давам нощен труд, каква е процедурата селда това?Аз дадох на заместващия  началник/тъй като началника ми е в болнични/, който ми върна листа. Не знам каква е процедурата и се притеснявам, че този лист трябва да се даде другаде а не да си стои при мен...Някой може ли да ми обясни как става точно уведомяването тъй като се притеснявам, че после може шефа да каже че не е бил уведомен за бременността...
Виж целия пост
# 1
Имаш ли съмнения, че може да постъпи така?
Не знам каква е официалната процедура, тъй като аз уведомих моя работодател само устно. Оттам нататък вече нищо не съм правила, а не съм имала проблеми.
Мисля си, че ще трябва да говориш и с началника си, като се върне на работа.  Peace
Лека бременност и успех!
Виж целия пост
# 2
Да имам, след като го дадох документа след 20 мин ми го върнаха и сега си е в мен...не знам на кой да го дам, след това спокойно могат да кажат че не съм има давала нищо........как да докажа че съм дала такъв документ и съм ги запознала??????
Виж целия пост
# 3
Здравей, официалната процедура е да напишеше писмено уведомление до работодателя ти, чл. 313 ал. а от кодекса на труда, прилагаш и въпросния документ от лекарката и го даваш в администрацията на вашата фирма или ТРЗ ви и искаш да ти дадат входящ номер, с който е заведено твойто уведомление при тях. По този начин при евентуален проблем можеш да информираш ИТ и да кажеш че с този входящ номер е заведено твойто писмено уведомление към работодателя ти. Дано съм била полезна с информацията
Виж целия пост
# 4
благодаря ти за отговоера Simple Smile проблемът ми е че работя в полицията и постоянно ме тормозят с извънреден труд и нощни смени, въпреки че им дадох документа от докотора ми пак са ме писали нощна смяна...просто не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 5
Мога да ти кажа, че има такива изроди(работодатели), че няма на кой да дадеш уведомлението си, дори и да го дадеш на счетоводството или на някой друг отдел пак няма гаранция, че ще бъде заведено или най - малкото запазено като документ. Казвам всичко това от личен опит. Най - добре се обади на инспекцията  по труда и им обясни, че никой не иска да ти приеме документа без да споменаваш къде работиш, за не се получи неприятна ситуация. Аз не стигнах до там, но ги заплаших, че ще ги съдя и при най-малката "мърсотийка". Желая ти усех!
Виж целия пост
# 6
благодаря за съвета най-вероятно така ще направя Simple Smile
Виж целия пост
# 7
вариантите са ти да пробваш при ТРЗ и при отдел кадри, за друго не се сещам, но задължително си искай входящ номер! успех   bouquet
Виж целия пост
# 8
а другото за което се сещам, аз моя шеф мисля така да ги прекарам, че ми лази много по нервите, излез в болничен от сега до края. тогава хем ще си починеш, хем няма да си трошиш нервите с глупости
Виж целия пост
# 9
дали АГ-то ще ми даде болнични от сега?те май се опъват за тия болнични
Виж целия пост
# 10
трябва да ти даде обясни му за работата,аз лично изкарах цялата си бременност по болест,успех и лека бременност  bouquet
Виж целия пост
# 11
Ако твойто отказва те пращам директно при моя доктор. работи по каса, много съм доволна и нямам никакви проблеми за болничния, даже изрично ги питах последния път дали ще ми даде такъв болничен че шефа ми е чук, и доки каза няма проблем. Тях всъщност нищо не ги бърка, не ти плаща доктора болничния така че не виждам какъв им е зора.  
Виж целия пост
# 12
прави сте ще питам утре доки и така Simple Smile
Виж целия пост
# 13
само така, успех, стискам палци и си пази спокойствието, даже за нощната смяна си вземи един болничен за 3 дни, че ти се повръща и се чустваш уморена. никой не може нищо да ти каже!! въобще недей да си трошиш нервите с работата, бебето е най важно. ама че тъпа държава сме, щом и в държавните учреждения няма никакво разбиране. успех и лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 14
Болничен!  Peace
Това наистина е най - доброто решение!
Да не говорим, че при естеството на работата ти, едва ли има АГ доктор, който да ти откаже да ти даде болничен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия