Секцио и започване на кърмене

  • 5 696
  • 30
Здравейте. Има още време до раждането, но имам силно желание този път да кърмя по-успешно и от сега се подготвям. Понеже 99% ще трябва пак да раждам секцио, много ме притеснява факта, че ще мога да сложа бебето на гърда най-рано след 24ч. От тук имам две допълнителни притеснения - първо, няма да мога да го сложа на гърда "възможно най-скоро" и второ, през това време вече ще са му изсипали няколко дози АМ в гърлото  Rolling Eyes. Късното слагане на гърда определено се яви проблем предния път (3ти и 5ти ден за единия и другия съответно) и сега ми се иска да чуя от вас споделен опит и добри съвети ако имате свързани със закърмване след секцио. Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Аз започнах да кърмя 6 часа след секциото. През това бебето обикновено спи -уморено от раждането. Така че ако помолиш да не ти го хранят и да ти го дадат веднага, когато е възможно, може да извадиш късмет. А ти ако имаш коластра може да започнеш да цедиш на 3 часа, за да слезе по-бързо кърмата. Не ти е нужна помпа. Просто с ръка изцеждаш коластрата, за да стимулираш лактацията. Бебето ми яде само коластра в минимални количества цели 4 дни. После млякото слезе и нямаше нужда от дохранване.
Виж целия пост
# 2
Много зависи къде ще раждаш и на кого точно ще попаднеш!

Мен ме раздвижиха 12 часа след раждането. По-рано не ми го дадоха, щото трябвало да съм се измиела и врели-некипели. Хранили са го с АМ без мое разрешение.

Моето решение беше помпата за кърма. След като го сложих на гърда, даже коластра нямах (нищо че през бременността още от пети-шести месец започна да ми тече). Та започнах да се "цедя". Първия ден беше зор, ама после се оправиха нещата. Вечерта (около 24 часа след раждането) кърмата ми слезе.
Виж целия пост
# 3
Първо да ти кажа: Не се безпокой толкова!
За съжаление, при секцио дават бебето късно (в повечето случаи).
Тази година родих второто си дете отново със секцио и след операцията бях много изморена - даже не поисках да видя бебето.  Crazy  Сложих го на гърда на сутринта на втория ден. Съответно то се мъчи да цока - кърма няма още. Дадох му добавката и пак на гърдата. Долу горе това правих през дните в болницата.
Кърмата ми слезе на 4я ден с голяма сила, до вечерта бях на крачка от мастит.
По мои наблюдения, няма жена, на която да не й е слязла кърмата - неволите идват после. Подготви се да знаеш какво да правиш при запушване на каналче - снабди се с лецитин, зелеви листа, помпа. Копирай си най-важните статии от Библиотеката на отделни файлове, за да ти е по-лесно да ги намериш.
Най-вече продължавай да живееш с нагласата, че ще кърмиш бебето и ще успее повече, отколкото си очаквала.
Леко раждане и спокойно гледане на тримата дечковци!  Hug
Виж целия пост
# 4
Наистина зависи къде ще раждаш,но вече в повечето случаи дадават бебоците по скоро след секцио.Аз родих със секцио,дадоха дъщеря ми на 6 час,много вяло сучеше,явно са давали АМ.Едва на 10 ден от раждането ми слезе кърмата,бях се изплашила,че ще  случи нещо неприятно.Вече 6 месеца е на кърма,само,че се изцеждам,защото зърната ми ще се разранят ако я кърмя на гърда.Със помпа и със стимулиращ чай всичко се оправи.
Виж целия пост
# 5
Здравей, аз също родих със секцио ( на 19.09 наобяд ) и на другия ден сутринта рано станах, взех си бебето, въпреки протестите им, и започнах да го кърмя. Понеже моето раждане беше тежко, получих кръвоизлив и бях много уморена, всичко ми беше като в мъгла, знаех само че трябва да го слагам на гърда възможно най-често и като проплачеше я слагах да я кърмя. Да ти кажа честно, изобщо не си спомням гълтала ли е, не е ли, помня, че засука много добре, въпреки че преди това е пила от шише. Казваха ми да я меря преди и след кърмене, но много ме болеше всичко, та само веднъж стигнах до кантара. На 3-ия ден след операцията ми донеса помпа, почнах да цедя - коластра. Кърмата слезе някъде на 4-ия - 5-тия ден май... После стана страшно, имах много големи проблеми с кърменето, затова мисля, че това
По мои наблюдения, няма жена, на която да не й е слязла кърмата - неволите идват после. Подготви се да знаеш какво да правиш при запушване на каналче - снабди се с лецитин, зелеви листа, помпа. Копирай си най-важните статии от Библиотеката на отделни файлове, за да ти е по-лесно да ги намериш.

е много, много добър съвет!

Успех!  Hug
Виж целия пост
# 6
Абе какво да ти кажа...
Не съм със секцио, но и на мен ми дадоха малката на третия ден следобяд... кърмата слезе на петия-шестия, сигурно и по-скоро щеше да слезе, ако тогава знаех какво да правя, колко често (много често Sunglasses) и КАК да я слагам. Винаги има вариант да поискаш бебето веднага след раздвижването - аз не можах да направя това, защото не даваха да се носят бебета в реанимация, а ти ги даваха чак в нормална стая като се преместиш. 12 часа не е като 24, все пак.

Проблемите от шишето при нас бяха със засукването, над месец бях с рани. Тъй че него гледай да си следиш. Не съм се цедила с помпа никога, и препълване след слизане на кърмата не съм имала.
Пък ей на, вече близо 5 месеца се справяме.
Леко раждане и успех!

От друга страна - със сигурност едно се закърмва много по-лесно от близнаци  Hug
Виж целия пост
# 7
Здравей, родих и двата пъти секцио. Първия път дъщеричката ми започна да суче на третия ден. Аз бях в състояние на втория да я кърмя, но тя не искаше.  След като им казах да спрат да я хранят, тя започна да сучи. Кърмих я до 2г и 9м, като до 6-я месец беше само на кърма. Това че започна да суче  чак третия ден не ни се отрази по никакъв начин. Вторият път, бебо го сложих на гърдата след 28 часа някъде, веднага започна да суче. До сега никакъв проблем с кърменето, само на кърма е, за първия месец наддаде 1500гр. Не се тревожи, че няма да можеш да сложиш бебчето да муцка веднага, при мен това не оказа никакво влияние на кърменето. Според мен по - важно и как ще продължите след като започне да суче. Ключът към успешното кърмене е кърмене на поискване, което при нас започна след 7-я ден като ни изписаха от болницата защото там ги носеха на 3часа, другото важно нещо е никакво дохранване, вода и залъгалки. До този извод стигнах след като прочетох всичко тук, и като го приложих видях че действа.   bouquet Успех ти желая и едно здраво бебче bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
И двете ми деца са родени със секцио. Първото засука след 24 часа, второто след 36 /едва се сборих с акушерките да ми го дадат/. И двата пъти не съм имала проблеми със засукването, въпреки че съм сигурна, че са им давали АМ  Tired.
Виж целия пост
# 9
Наистина зависи къде ще родиш и как ще се разбереш с персонала Peace
Второто си дете родих секцио. Въпреки, че там, където родих препоръчват раздвижване на следващия ден, аз станах още вечерта. Същата вечер ме преместиха от реанимация в стаята ми, че нямаше вече място Shocked , но пък аз бях по-доволна Wink
Там дават бебетата на третия ден, но още на следващия ми донесоха детенце по мое настояване и повече не им го върнах Mr. Green Засука без проблем, за разлика от големия ooooh! Добавки не съм давала, но първия ден сигурно са му давали... Настояваха да давам и глюкоза, че сме кръвно несъвместими, но ги лъжех, че му давам - не е пил и грам... Роди се 3600, изписаха ни 3500. Купих си помпа Медела, носих си я там... още не съм я ползвала Wink Мисля, че ако имаш нужда ще ти купят за нула време Wink
Не знам какъв опит имаш с кърменето, но аз изядох с парцалите библиотеката тук Wink Бях много мотивирана да кърмя след провала с баткото (2м и половина) И на двете ми раждания Никой не дойде да ми помогне или покаже нещо...
Желая ти успех и леко раждане! Колкото по-рано си в състояние да си вземеш детенце при теб, толкова по-добре за вас и кърменето Wink Кураж Hug
Виж целия пост
# 10
и аз раждах секцио, кърмата ми слезе чак на 6-ч ден, преди това в болницата малката ядеше само АМ. трудно засука, но засука. и под трудно имам предвид, че не искаше, но аз я държах гладна у дома два дни и накрая ще не ще засука. според мен упоритост му е майката. изцеждала съм се само веднъж. а след отучването на шишето и до днес (три месеца по-късно) не иска и да чуе за шишета, биберони и всякакви залъгалки. така че- споко  Peace
Виж целия пост
# 11
два пъти съм раждала със секцио. и двата пъти започнах да кърмя на следващия ден, когато ми ги донесоха. първия път беше много трудно, бебка трудно засука, но аз упорито не й давах АМ, което ми оставяха, докато успяхме да започнем кърменето. втория път стана без никакъв проблем - от момента, в който ми я донесоха, бебка си засука с пълна сила и не съм давала никакво АМ. първия ден няма как - и аз се пазарих да не им дават АМ, но ми обясниха, че бебенцата ми са много малки и не е добре да ги държат гладни 24 часа, но пък то първия ден колко хапват - нищожни количества. може да се преживее, че един ден ще карат на АМ. не свикват толкова бързо с биберона.

а колкото до секциото и слизането на кърмата - няма такова нещо, че слизала по-бавно. на мен ми дойде веднага, т.е. на втория ден вече имах, а жени, раждали нормално нямаха кърма по няколко дни. така че си е индивидуално - не се притеснявай, че ще раждаш така - стига да искаш, винаги можеш да кърмиш. успех!
Виж целия пост
# 12
Аз също раждах секцио. Нямах никаква кърма ,коластра или каквото и да било. Нямаше и признаци скоро да дойде.
Детето ми го дадоха на 3 ден. Добре, че той има много силен сукателен рефлекс, та засука веднага. През цялото време докато бяхме в болницата му давах АМ - 6 дни. Отделно го държах на гърда да суче, но то просто нямаше нищо.
Кърмата ми дойде в къщи, и то не силно, а на капки. В последствие започна да се увеличава количеството и то защото кърмя на поискване. Сега нямам проблем.
Според мен се подготви психически, че кърменето първият месец е непрекъснати опити от майка и бебе. Твърде вероятно е да те боли. Моите зърна не се разраниха много, но пък образувах бучки /което се оказа доста често срещано явление/. Имах период даже в който съжалявах, че съм стимулирала кърмата /имах проблем с дясната ареола, което сега отчитам като недобро изсукване/.
Сега обаче много ми харесва. Яденето е винаги под ръка. Бебето расте прекрасно /от едното голо мляко чак аз не мога да повярвам  newsm78/.
Чети темите във форума - те ще са ти от полза и в болницата ги питай за всичко, те сами няма да дойдат да ти обясняват.
Успех!!!
Виж целия пост
# 13
Аз родих със секцио и ми дадоха бебчето на втория ден. Дотогава нямах коластра изобщо. Сложих дъщеря ми на гърдата и, о чудо, тя засука! Без никакви проблеми, сякаш си знаеше какво да прави! Heart Eyes
Докато бях бременна, бях изчела всичко от Библиотеката тук, и бях желязно подкована теоретично.  bowuu
За което благодаря на всички тук!   bouquet
Мисля, че е важна и нагласата. Аз бях абсолютно уверена, че ще кърмя и продължавам така и до сега.  Peace
Виж целия пост
# 14
И двете деца са ми родени със секцио.Дъщеря ми 10 дни я храниха в болницата с АМ защото се раболях след раждането(гнойна ангина),и не ми я даваха.
Малкия ми го дадоха на 2-ия ден следобяд.На всички бебета даваха АМ след кърменето.Кърмата ми тръгна на 3-ия ден,и дребното си я предпочете пред шишето Heart EyesСлед като ни изписаха на 6-ия ден,започнахме вече да си се храним само с кърма и все още продължаваме с кърменето,вече само когато заспива Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия