Търся мнение дали има смисъл да правя още една инсеминация?

  • 6 846
  • 16
Здравейте момичета,
Искам съвет от вас. Предстои ми трета инсеминация. До сега пих регулон, защото от предната инсеминация имах киста от задържан фоликул. Много се двоумя дали да правя трета инсеминация или направо да говоря с лекарката за инвитро. Аз нямам овулация без стимулация (нисък естрадиол). По свое желание си пуснах Инхибин Б и антимюлеров хормон и резултата от антимюлеровия хормон е много лош (на долната граница).
Чудя се има ли смисъл от още една стимулация и инсеминация. Страх ме е, че ако имам намален или изчерпан яйчников резерв с тези стимулации ще влошим нещата.
За сведение до сега съм правила 2 инсеминации със стимулации – първата с фемара и меногон имах 4 фоликула и втората с клостилбегит и мерионал имах 2 фоликула. След всяка инсеминация имам киста от задържан фоликул. Забравих да кажа, че съм на 36 години и вече повече от година упорито се борим за бебе.
Благодаря ви за мненията предварително!
Виж целия пост
# 1
Аз лично мисля, че три, четири енсета с апредостатъчни и не бива да се губи време.
Още повече ,че годините също са фактор. Действай по-нататък към по-сериозните процедури, но все пак нека лекарите си кажат думата.
Виж целия пост
# 2
Лаленце това трябва да обсъдиш с твоя лекар. Аз правих две инсета и като отидох за трето ми казаха, че няма смисъл и че трябва да се направи ИКСИ.
Виж целия пост
# 3
Лаленце ,моят съвет е да преминавате на ин витро,  . Съгласна съм с Игликалика  Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много за мненията. Тъпото е, че този месец мога да се видя с докторката чак на 7-8 ден от цикъла, а тогава ще е късно. Тя ми е дала лекарствата за стимулация за инсеминация, но се чудя дали да ги започвам или да изчакам до другата седмица и да говоря с нея за инвитрото. Можете ли да ми кажете месеца преди инвитрото пият ли се някакви лекарства? Защото очевидно на 7-8 ден ще е късно и за противозачатъчни.....
Виж целия пост
# 5
Ако имаш телефон на лекарката й кажи, че искате да си поговорите. Ако прецениш, че можеш да направиш последен опит инсе, успех.
Виж целия пост
# 6
Нищо не споменаваш за мъжа ти-ако при неги също има проблем,и аз съм на мнение,че трябва да се пристъпи към инвитро!Но ако той е ок,а единствения проблем е липсата на ову,аз бих опитала още едно инсе PeaceУспех ти желая от сърце Hug
Виж целия пост
# 7
Слава Богу, спермограмата на мъжа ми е ок. Днес цял ден мислех и преусмислях ситуацията. Май ще е по-добре да направим още една инсеминация и след това живот и здраве инвитро. Много ви благодаря за помощта и съпричастността! newsm51
Виж целия пост
# 8
Лаленце,

Извинявай, но в коя клиника ги правиш тези инсеминации ? Учуден съм от факта, че имаш неспукани фоликули, а е извършено инсе  #Crazy
До колкото съм запознат всеобща практика е преди да се извърши самата инсеминация да се бие Прегнил, с който пукат фоликулите за да има някаква вероятност да се извърши оплождане, иначе просто ей така да се извършва инсеминация при неспукани фоликули ... не виждам логика. Не че не се е случвало, но до колкото знам задължително 1 ден след този, в който е извършена инсеминацията се прави ре-инсеминация при спукан фоликул.
Нека някой ме поправи, ако греша, но поне за сега все това съм чел, а и в клиниката на Владимиров постъпват точно по този начин.
Иначе за инсе или витро - правилно са те посъветвали момичетата да се консултираш с лекаря си. До колкото знам в практиката се счита, че до 4-тото инсе шансовете са увеличаващи се, а след него намаляващи, така че след като сте с добра спермограма не е лишено от логика да опитате още едно инсе, но ..... помисли дали да е в същата клиника.
Успех  Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 9
Лаленце и аз се чудих за същото този месец, но в крайна сметка реших да послушам док. Едва ли ще настоява за инсе, ако няма шанс. Съпругът ми пък твърди, че трябва да имаме някакъв план и да го следваме. Например три инсета, после ин витро и така.
Каквото и да решиш ти желая много късмет. Hug
Виж целия пост
# 10
TATKO BARBA , моите 3 инсета бяха на неспукани фоликули, като при третата инсеминация имаШе вероятност да я отложат zаради рано спукан фоликул. Та в деня на инсето док каzа "Слава Богу не е спукан оЩе." Та предполагам, че когато овулацията е добре таймирана с прегнил или овитрел не би трябвало да има проблем. И най вече когато няма мъжки фактор. По моята логика (ниЩо че съм малко куку  Mr. Green ) си мисля, че е по добре спермитата да чакат zа яйцеклетката, отколкото да се рискува тя да е вече негодна. Важно е само да се спука фоликулът, а не да стане на киста.
Виж целия пост
# 11
Миле,
Ами при Владимиров не го правят по този начин. С Прегнила таймират овулацията, като до 36 часа след като са ти го сложили ти правят и инсето, т.к. фоликула, когато се ползва Прегнил, се пука този диапазон от време. Не знам кое е по-добре - първо спермитата да са вкарани и да чакат да се спука фоликула или обратното - прилича ми малко на това, кое е първо - яйцето или кокошката  Grinning
Проблема да са вкарани спермитата е същия като с ову-то на жената. Те не са безсмъртни и с всеки изминал час умират. Това също е хубаво да се провери при инсеминация - биологичната преживяемост, т.к. може да се окаже, че спермограмата е с много добри показатели, но преживяемостта не е много висока и при едно ранно вкарване на спермитата да се достигне до там, че те са немощни или измрели или са останали малко за да се преборят с яйцето и да го оплодят.
Според мен е въпрос на шанс да се забременее при инсеминация, т.к. се действа доста на сляпо за разлика от витро или ИКСИ.
Виж целия пост
# 12
Миле,
 Не знам кое е по-добре - първо спермитата да са вкарани и да чакат да се спука фоликула или обратното - прилича ми малко на това, кое е първо - яйцето или кокошката  Grinning

 Joy Joy

Ами не zнам кое е по добро. При нас преживяемостта е много добра. Може би zа това си мисля, че вариантът преди да се е спукал фоликулът е по добър.

Лаленце, върнах се наzад и пак прочетох поста ти. Не ми стана ясно, дали поне един фоликул се пука при инсето?? Ако поне един се пука си zаслужава да пробвате оЩе една инсеминация, но ако всички стават на кисти наистина няма смисъл.
Виж целия пост
# 13
Миле,
Ами при Владимиров не го правят по този начин. С Прегнила таймират овулацията, като до 36 часа след като са ти го сложили ти правят и инсето, т.к. фоликула, когато се ползва Прегнил, се пука този диапазон от време. Не знам кое е по-добре - първо спермитата да са вкарани и да чакат да се спука фоликула или обратното - прилича ми малко на това, кое е първо - яйцето или кокошката  Grinning
Проблема да са вкарани спермитата е същия като с ову-то на жената. Те не са безсмъртни и с всеки изминал час умират.

инсеминация на спукан фоликул е почти кауза пердута, освен ако не си сигурен, че фоликулът се е пукнал току-що.
веднага ти казвам - по-добре е на неспукан фоликул. спермитата може да живеят кратко, но отделената яйцеклетка със сигурност живее по-кратко от тях - между 6 и 12 часа. затова винаги спермитата чакат НЕЯ, а не обратното.
и в клиниката на Владимиров няма правило да се прави инсе на спукани фоликули. 4 инсеминации имам там.

а на въпроса на авторката на темата - на ваше място бих се ориентирала към инвитро.

Виж целия пост
# 14
Здравейте, за да не изпускам този месец, реших, че ще опитаме  още една и последна инсеминация. Тъй като лекарката ми няма да е на работа до другата седмица, няма да рискувам да пропускам месеца. Дано пък чудото да стане! По отношение на кистата, историята е много странна. При последната стимулация и съответно инсеминация имах 2 фоликула в ляво, които не се бяха спукали на инсеминацията, след което правих коремни преси и правихме реинсеминация при спукани фоликули. В началото на стимулацията имах 1 фоликул в дясно, който спря бързо да се развива. Явно мъничкия фоликул, който няма как да се спука, се е напълнил с течност и се е превърнал в киста. Късмет Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия