От кога започнахте с белтъка на яйцето

  • 4 703
  • 28
Мили мами, второто ми дете е на 1г и 1м.От ког се почваше белтъка и препоръчителен ли е в тази възраст? newsm78
Виж целия пост
# 1
След годинката.
Протеините в белтъка са по-трудни за храносмилане, затова не е удачно да се дава преди годинката.

Виж целия пост
# 2
След годинката, в супите от ДК.
Виж целия пост
# 3

Възраст
Белтък = 1 год.
Това е стандартна препоръка в детското хранене.
Има някои препоръки за цяло яйце около 10 м., но като цяло няма разминаване по въпроса, за разлика от други по-особени храни.

Алергия
Белтъкът е много силен алерген – именно той е причината яйцата да бъдат сред най-силните хранителни алергени при децата.
Една от причините за по-късно въвеждане на жълтъка е вероятността за белтъчни следи върху него.
По принцип алергията към белтъка и към яйцата като цяло може да бъде израстната.

Начин на въвеждане
Въвежда се задължително в храна и малко количество – застройка, сладкиш и пр.
Чак след това се дава белтък от варено яйце или храна с повече цели яйца (бъркани яйца, принцеси и др.).

Хранителна ценност
Белтъкът е силен алерген, но и ценна храна.
Няма смисъл да се изключва прекалено дълго от менюто без основание.

Виж целия пост
# 4
1г.1м. дадох
Виж целия пост
# 5
На 18м. въведох яйцето. Като яйце.
Не съм давала отделно жълтък и белтък.
Виж целия пост
# 6
Аз мисля да дам около годинка. Simple Smile Засега давам само жълтък
Виж целия пост
# 7
Въведох го след годината като част от застройката на супата  Peace
Виж целия пост
# 8
Повтарям дамите - след годинка.  Simple Smile

Виж целия пост
# 9
Аз отдавна давам жълтък и в супите от ДК/от годинка/, явно е хапвала и белтък,но цяло яйце досега не съм давала.Смятам в най-скоро време да започна.Нещо бях останала с впечатление,че е от 18мес.,но явно съм се объркала. Thinking
Виж целия пост
# 10
След като навърши една годинка и започна да яде от ДК.
Виж целия пост
# 11
На годинка и 3-4 месеца дадох белтък за пръв път,бях правила миш-маш и искаше да опита  Wink
Виж целия пост
# 12
Благодаря! Ами като правя кесчета тя си приема белтък, мусака и т.п... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Благодаря! Ами като правя кесчета тя си приема белтък, мусака и т.п... Rolling Eyes
Ми тогава защо питаш  Laughing
Ама тия кексчета.. да няма после тема "защо яде само сладко"  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
След годинката
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия