запушен нос при бременност

  • 68 266
  • 52
От два дена ми е запушен носа и едвам дишам,ползвам само Стеримар,но все е така,та се чудя има ли някакъв метод(домашен)който може да ми помогне? Не искам да се обаждам на лекарката ми,защото сигурно ще ми каже капки да слагам,а аз много не искам.ако се сещате нещо споделете Hug
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти помогна с домашен лек - на мен нищо не помогна. Ходих на преглед при УНГ, жената ми изписа капки за нос подходящи за дълга употреба. При мен запушването на носа се дължеше на бременността и си изкарах така пълни 9 месеца. Използвах ги само веднъж на ден - преди лягане за да мога да спя. Почти веднага след раждането носа ми се отпуши и спрях капките без проблем.
Виж целия пост
# 2
А защо не искаш капки?В аптеките има билкови които помагат.А за домашен метод мога да ти кажа -клеева тинктура 5-10 капки в 10мл. вода 5-6 пъти дневно по 3-4 капки във всяка ноздра; 1 ч.л. лайка и 100 мл.вода се варят докато водата остане на половина,прецежда се-по 5-6 пъти на ден по 3-4 капки във всяка ноздра.
Виж целия пост
# 3
Пробвай с вит. С, на малката и помага. За друго не се сещам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Еййй, това беше едно от най-досадните неща по време на бременността, на нощното шкафче винаги имах капки подобни на Стеримар, но това облекчаваше ситуацията за много кратко. Измъчих се, но запушването изчезна като с магическа пръчка веднага след раждането. Така че моят опит сочи - търпение му е майката...
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви момичета за бързите съвети Hug
Nellita    в интерес на истината, не че неща капки за нос, не се бях сетила,че може да има билкови капки Embarassed,ще трябва да питам в аптеката.
Виж целия пост
# 6
Да, и аз така бях с постоянно запушен нос, след раждането се оправих. Иначе както вече е казано - стеримар, лайка с мед в носа. Аз си правех топла вана на краката, но пък за бременни не трябва да е много топло, че не е хубаво. Но пък на мен това ви помагаше много и го правех.
Виж целия пост
# 7
Пробвай също и от лепенките за нос-на мен много ми помагаха!
Виж целия пост
# 8
Правех си собствен разтвор за носа - топла водичка и сол. После го смъркаш, седиш така 5-10 минути и се отпушва. Като инхалации, само че дишаш само през носа с лайка също помага.
Виж целия пост
# 9
При бременните запушеният нос е често явление.Аз ползвам само физиологичен разтвор.НЕ РИСКУВАЙ С НИЩО ДРУГО или предписано от тебе!

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1120/66/
Виж целия пост
# 10
 И аз през цялата бременост бях със запушен нос. Доктор УНГ ми изпиза капки за продължителна употреба , но ефект 0, още по зле. Затова аз ползвах Муконазал и се молех всичко с детето да е наред. Доктора ми обясни че е удебелена лигавицата на носа и се случва често през бременоста. Наистина като  родих и докато кърмех проблеми нямах. Но от какато спрях да кърмя до сега съм все на капки. И отново ще отивам на лекар. Но дългото слагане на капки не е за препоръчване. То и на листовките си го пише. Аз сум се видяла в чудо с този нос.
Виж целия пост
# 11
Вземи си Еуфорбиум композитум - хомеопатичен спрей, следователно абсолютно безвреден и за бременни, и за новородени, и изключително ефикасен Peace!

Имай предвид, че има билки, противопоказани при бременност, така че не рискувай.
Виж целия пост
# 12
Мед. Топваш клечка за уши и мажеш ноздрите отвътре. Помагат също и малки парченца размекнато масло - колкото грахово зърно - по едно във всяка ноздра. От гледна точка на някой УНГ лекар може да не е добре да слагаш такива неща в носа си, но поне на бебето не вярвам да навредят.
Виж целия пост
# 13
Това за маслото е вярно-и аз съм го пробвала.Може и с инхалации с лайка.На мен аптекарката ми беше дала едни билкови капки за нос, но не ми помогнаха много.А баба ми пък ми беше направила едни торбички пълни с морска сол-топлех ги малко върху парното и си ги слагах отстрани на носа докато изстинат.Помагаше ми.
Виж целия пост
# 14
Освен редовните промивки със Стеримар , мога да ти кажа и за капките Пиносол, те са билкови и аз лично съм ги ползвала .
Все пак питай лекаря си .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия