За гърнето и гащите?

  • 6 477
  • 27
 Смятам да приучавам малката към гърнето. Купих гащи(от плат) обаче като се замисля, докато я науча, кой знае колко аварии ще има  Mr. Green . Та мисълта ми е, има ли продукт на пазара, който да се слага върху гащите от плат, с цел предпазване останалите дрехи от намокряне?
Виж целия пост
# 1
Не знам за такъв продукт.
При нас това отмина, но не беше толкова неприятно.
Виж целия пост
# 2
Аз купих едни "тренировъчни" гащи на Бамбино Мио, за които уж точно това пишеха - че не пропускат към другите дрехи. Обаче пропускат... много! Освен това са капризни на пране и съхнат безбожно дълго.
Мога да ти препоръчам т.нар. "бебешки парчета" - нещо като доста големи превръзки (продават ги в аптеките - около 15 ст/бр), които да слагаш в гащите и да сменяш при напишкване; те издържат и повече напишквания, но не е педагогично Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Защо не пробваш с гащи-памперс на Libero UP&GO и ние упорито се мъчим във WC-то и са ми много удобни. Сваляш, слагаш без проблем. Хем детето сухо, хем на теб ти лесно.
Виж целия пост
# 4
Имам две деца и двете много бързо се отучиха от пелените, съветът ми е да изчакаш да се стопли времето Hug, да не се простуди детето и  по-малко дрехи ще переш hang. В началото като се махнат пелените пишкат на всеки половин час, докато усетят че се мокрят и нещо не е наред, после започват да задържат малко по малко и действието става волево . Успех!!
Виж целия пост
# 5
Имам две деца и двете много бързо се отучиха от пелените, съветът ми е да изчакаш да се стопли времето Hug, да не се простуди детето и  по-малко дрехи ще переш hang. В началото като се махнат пелените пишкат на всеки половин час, докато усетят че се мокрят и нещо не е наред, после започват да задържат малко по малко и действието става волево . Успех!!
Напълно съм съгласна.И аз така направих миналата година.Изчаках като се постопли и махнах памперсите.Но не се залъгвай,че с памперс гащите ще свикне да не се подмокря.Докато не усети колко е неприятно да са мокри дрешките по него детенцето ти все ще си се напишква.
Виж целия пост
# 6
Здравейте мами,на колко мес.са били вашите деца когато сте ги отучвали от гърне.Ние сме на 8 и сега се учим ,но мисля че все още е много рано за махане на памперса.може би като стане на 1год.да може да казва ,че и се върши нещо или нямам си и напредстава.Благодаря
Виж целия пост
# 7
има пампрес гащи, ама с тях детето си е сухо и трудно се учи на гърне.
иначе переш и сушиш, за това по-добре изчакай да се стопли, ние в началото сменяхме по 5 чифта дрехи на ден, но за няколко дни точно свикна, остана проблема със спането(вече остана само нощният) и че до ден днешен отказва да ака  извън памперс.... но с пишкането доста бързо се оправихме...но пък и беше по-голям и разбиращ....
Виж целия пост
# 8
 newsm03        Здравейте мами,
 И аз като вас реших да махам пелените  smile3516 обаче у нас са локви та е чудо smile3515 , и така тръгнах да търся вариант на нея мокро , но на дрехи на пода не newsm12 обаче уви модата и практичността са изгубили нещо във времето newsm12 и това са така наречени найлонови гащи, на времето моята майка така ме е учила имало ги е само и единствено в София в магазин на ЧИКО, с 5 чифта си е спестила много пране и то за тогава на ръка.  За съжаление търсих къде ли, не но те откривам такива "гащи" smile3511 ( живея в провинцията и нямам възможност поне за сега да отида до Сф.) Та ако някой се натъкне на такъв продукт моля да сподели къде и има и кой му е производителя.
Много Ви благодаря че ми обърнахте внимание smile3525
Виж целия пост
# 9
mama_desy:)


http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1954 такова нещо дали няма да ти  свърши работа????
Виж целия пост
# 10
Защо не пробваш с гащи-памперс на Libero UP&GO и ние упорито се мъчим във WC-то и са ми много удобни. Сваляш, слагаш без проблем. Хем детето сухо, хем на теб ти лесно.
И аз съм на това мнение,особено ако детето не може да говори и да си каже като му се ходи! Peace
Виж целия пост
# 11
Има. На Имсе Вимсе - http://www.ekomama.net/producti-za-bebeta/trenirovachni-gashtich … rdtookcqc06rtg1i0

Описание от сайта - Тренировъчните гащички ImseVimse са създадени специално за помогнат на детето за приучването му към гърне. Препоръчително е използването им по време на деня (не по време на сън) и помагат за създаването на хигиенни навици, тъй като бебето усеща мокрия пласт. Съставени са от мек слой органичен памук, който е в директен контакт с кожата на бебето, имат меко еластично затваряне около кръста, 2 пласта от абсорбиращ органичен плюш в средата и тънък пласт специален промазан полиестер, който позволява на кожата да диша, но в същото време да не пропуска. Изключително приятна на пипане материя, много качествена изработка.
Виж целия пост
# 12
newsm03        така наречени найлонови гащи, на времето моята майка така ме е учила имало ги е само и единствено в София в магазин на ЧИКО, с 5 чифта си е спестила много пране и то за тогава на ръка.  За съжаление търсих къде ли, не но те откривам такива "гащи" smile3511 (  Та ако някой се натъкне на такъв продукт моля да сподели къде и има и кой му е производителя.
Много Ви благодаря че ми обърнахте внимание smile3525
Hug
И аз се нареждам със същото мнение, но моята майка ги е купувала от варна преди 27 години Tired.
Виж целия пост
# 13
Пак здравейте  newsm47 ,
Значи въпроса е детето да е мокро, защото така усеща,че нещо не е наред и на 30-40 напикаване newsm12 ще се замисли дали пак да го направи Toilet или ще се опита да сигнализира по някакъв начин  newsm53 , а замисъла на найлоновите гащи е да не се Мокрия останалите,защото настава едно wash hang , и няма как да осигуриш и толкова чифта дрехи, за ясла за вкъщи  smile3533 Weary, а помощните гащи са новите модни тенденции за харчене на пари newsm61 , като се замислим нашите майки са се чудели как да избягат от  wash hang 1ironing
пък ние зорлем тичаме натам  moresmile защото уж е екологично, но това е друга тема gydi
Та ако намеря някъде такива "гащи" ще споделя  newsm47
УСПЕХ НА ВСИЧКИ НИ МОМИЧЕТА newsm48
Виж целия пост
# 14
Майка ми да е жива и здрава, отучи дъщеря ми на 2 год. от памперсите. Лятото седя с мокро дупе 2-3 пъти и почна да си казва редовно. Аз се опитвах и не успях, но майка ми успя. Може би е до подход.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия