какво трqбва да си взема за болницата???

  • 1 289
  • 13
Цитат
Zdr skupi maiki.Sega sam v 33 g.s i ve4e trqbva da znam kakvo da si vzema za bolnicata.Vie kato opitni maiki,minali po tozi pat 6te mi kajete li ot kakvo 6te imam nujda? Praynig




Здр скупи маики.Сега сам в 33 г.с и ве4е трqбва да знам какво да си взема за болницата.Вие като опитни маики,минали по този пат 6те ми кажете ли от какво 6те имам нужда?



-------------------
Пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Всяка болница има раязлични изисквания. Трябва да се осведомиш от болницата, в която ще раждаш.

Но най-общо: дам. превръзки, козметика и тоалетни принадлежности, нощница/пижама, дрехи за бебето, козметика за бебето, памперси, телефон, лична карта...
Виж целия пост
# 2
Всяка болница има раязлични изисквания. Трябва да се осведомиш от болницата, в която ще раждаш.

Но най-общо: дам. превръзки, козметика и тоалетни принадлежности, нощница/пижама, дрехи за бебето, козметика за бебето, памперси, телефон, лична карта...

Козметика за бебето не е необходима. Искат само памперси и един пакет мокри кърпички.
Виж целия пост
# 3
Всяка болница има раязлични изисквания. Трябва да се осведомиш от болницата, в която ще раждаш.

Но най-общо: дам. превръзки, козметика и тоалетни принадлежности, нощница/пижама, дрехи за бебето, козметика за бебето, памперси, телефон, лична карта...

Козметика за бебето не е необходима. Искат само памперси и един пакет мокри кърпички.
Peace И нещата за теб - кърпа, джапанки и т.н.
Виж целия пост
# 4
Поредната тема,в която трябва да дисутираме вече дъвкани милион пъти неща. Tired
Виж целия пост
# 5
Ето този списък съм си запазила аз от форума, когато раздах миналата год.:
1 ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ – Лична карта
2 ИЗСЛЕДВАНИЯ - кръвна група и други изследвания ( Някъде признават някъде не)
3 ОБМЕННА КАРТА
3 ЖИЛЕТКА халат/яке
4 КЪСИ ЧОРАПИ
5 ЧЕХЛИ/ДЖАПАНКИ
6 ХАВЛИЕНИ КЪРПИ -1бр.
7 ЛАСТИК И ЧЕТКА ЗА КОСА
8 ЧЕТКА И ПАСТА ЗА ЗЪБИ
9 САПУН
10 САМОБРЪСНАЧКА – Ако в къщи не сте се обръснали
11 ЛИГНИН / подложки за възрастни
12 ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ – НОЩНИ 4 ПАКЕТА - памучни!!!
13 МОКРИ КЪРПИЧКИ- ако ползвате ( аз не)
14 НОСНИ КЪРПИЧКИ
15 ТАМПОНИ ЗА КЪРМА
16 ПОМПА ЗА КЪРМА- не сам сигурна дали вземат кърмата от съображения за стерилност, но първите 2-3 тя и без това не е особено обилна.
17 ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ
18 ЙОД И ПЛАСТМАСОВО КАНЧЕ ОТ ОКОЛО 1Л - при нормално раждане, за промивки на шевовете- На мен ми носеха всеки ден 2 литра сварена лайка
19 ПАМУК- не виждам за какво
20 БИВАЦИН – СПРЕЙ - и за секцио, и за нормално
21 GARMASTAN , ЛАНСИНОХ - за зърната; ДУФАЛАК - против
запек; СВЕЩИЧКИ ПРОФЕНИД и Аулин – обезболяващи- виж тези не съм ги носила но може да се окажат полезни
22 МИНЕРАЛНА ВОДА/БИСКВИТИ – Аз си носех сокчета щото водата ми горчеше, хубаво е да е готов (сока) за веднага след привеждането във стаята от загубата на кръв ще ви се пие, а може да сте сама.
23 НЕЩО ЗА ЧЕТЕНЕ/ХИМИКАЛКА/ЛИСТА
24 ДЖОБНИ ПАРИ- не много
25 ФОНОКАРТА И/ИЛИ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН+ЗАРЯДНО
26 ТЕЛЕФОННИ НОМЕРА
27.ПРИБОРИ ЗА ХРАНЕНЕ - за Майчин Дом - вилица, лъжица,чаша, чиния
31.ЧАРШАФИ - по желание, на повечето места не разрешават
32. ПРОТЕКТОРИ ЗА СУТИЕН 1 КУТИЯ
33. СИЛИКОНОВИ ЗЪРНА 1 КОМПЛЕКТ - не са задължителни на този етап, само при много разранени зърна
34. БИКИНИ - ПАМУЧНИ 4 съвета ми е да си подготвите няколко чифта дълбоки, памучни бабешки гащи! Тука идва момента за еднократните гащи на Даниелка и Шру
35. СУТИЕН С ПРЕДНО ЗАКОПЧАВАНЕ 2 - няколко сутиена по-голям размер, по възможност със закопчаване отпред и обезателно без банели, На Пиротска под колоните има сутиени за кърмачки (с отварящи се чашки) по 10 лева памучен и 26 лева изкуствени.
36. ПИЖАМА С КОПЧЕТА ДО ДОЛУ 1 , НОЩНИЦИ
37. СТЕРИЛНИ МАРЛИЧКИ И ПРЕВАРЕНА ВОДА ЗА ЧИСТЕНЕ НА ЗЪРНАТА - при желание. Аз си ги миех с вода и сапун, по хигиенично е
38. ФОТОАПАРАТ по желание разбира се
39.КНИГА, СПИСАНИЕ - за книга няма да има време )
41. ЧАЙ ХИПП ЗА КЪРМЕЩИ МАЙКИ – желателно, според мен няма да се наложи , а и винаги може да ви го донесат.
ЗА БЕБЕТО
1. ПАМПЕРСИ ЗА НОВОРОДЕНИ 50 памперса - неразкъсан пакет
- за Майчин Дом може и по-малки разфасовки, не е
задължително да е неотварян пакет, според мен е много – изискването на всяка болница е различно
2. РЪКАВИЧКИ ЗА БЕБО - зависи от болницата, в МД не ги
вземат
3.ЕДНОКРАТНИ КЪРПИ ЗА ДУПЕ - голяма кутия - 70 бр. Аз не ползвам но .... предпочитам миене с вода и сапун, в родилния дом не вие ще го правите.
6. ТАБЛЕТКИ ЗА СТЕРИЛИЗАЦИЯ - ако желаете да носите ваш биберон, в МД са с ужасно големи дупки( не съм ползвала) съмнявам се да разрешават, а за големите дупки е вярно
ЗА БЕБЕТО ПРИ ИЗПИСВАНЕ:
1. Боди с дълго ръкавче.
2. Официален тоалет-от 2 части или гащеризонче, по
възможност с ританки.
3. Терлички, памучна шапчица
4. Одеало-тънко памучно или по-дебело.
5. Пелена
Или един комплект за изписване
Виж целия пост
# 6
Момичета, има търсачка за тая работа Crossing Arms
Преди да пускате нова тема- поразровете малко, потърсете.  Naughty
Във форума е пълно с подобни теми, с еднакъв смисъл, с подобна формулировка......
Не че няма да се включи някой по темата, но защо трябва да се задават едни и същи въпроси и да се затормозява сайта newsm78

Освен това въпросът ти е неточен- поне пиши за коя болница питаш, защото всяка има свои изисквания
Виж целия пост
# 7
Темата наистина е предъвквана много, но така е с повечето теми /рядко има нещо, за което въобще не е писано - проблемите са си едни и същи/. Ние, които сме минали по този път, или пишем, или просто отминаваме.
Само да допълня, че преди влизането в болницата ползвах такива безкрайни списъци, полезни са, но има много излишни неща. Дрехите за бебето може да ги донесе бащата или някой роднина по-късно. Съгласна съм, че козметика за бебето също не е нужна. Ако се наложи нещо да се купи, можем да ползваме аптеката на болницата или да помолим някой роднина да ни го донесе.
Обикновено преди раждането се купуват много излишни неща, а и е важно багажът да е по-компактен - няма да забравя как една дребна санитарка едва се справяше с огромния сак на една от родилките. В сакът имаше дори и одеало, че била зиморничава.
Виж целия пост
# 8
Питай в болницата ,в която ще раждаш какво трябва да носиш за теб и бебето.Всичко останало е тоал.принадлежности и неща,които може и после да ти ги донесат роднините.Не се товари с прекалено много багажи.
Виж целия пост
# 9
Питай в самата болница.
Всяка си има различни изисквания, някъде трябва да отидеш с цял сак неща, в други нищо не трябва да носиш Wink
Виж целия пост
# 10
виж на 1стр. на отчетните теми
Виж целия пост
# 11
nevi87 от къде си? И къде ще раждаш мила?
Виж целия пост
# 12
Питай в болницата ,в която ще раждаш какво трябва да носиш за теб и бебето.Всичко останало е тоал.принадлежности и неща,които може и после да ти ги донесат роднините.Не се товари с прекалено много багажи.
Така е,всяка болница има различни изисквания Peace
Виж целия пост
# 13
Не забравяй да си вземеш шише с вода за пиене. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия