стерилна урина

  • 2 014
  • 13
Здравейте има следния проблем. От 3 дни Елена се напишква по 7-8 пъти, дори не усеща че изпуска урина. По принцип е без памперс, някой път казва, друг път -не, че й се пишка, но като цяло доста успешно взе да се справя. Преди 4 дни обаче настъпи неочакван обрат-детенцето стана много нервно, непрестанно се тревожи и иска да ме води за ръка, неспокойно е, плаче и често пишка. Казва ми все "айде да пишкаме, айде да пишкаме", а в гърнето нищо, само в гащите по мъничко. Така ден-два и положението стана страшно. Днес се обадихме на лекарката и тя каза, че трябва незабавно да пуснем изследване за урина-стерилна и не стерилна. Взех контейнер, но Елена все пишка извън него, отива по памперса, а за стерилна урина трябва добре да е измита и да даде "средна" урина, което не става. Тя не усеща кога ще пишка и не мога да я накарам. Нестерилна събрахме с памук, ама стерилната е проблем. Кажете как може да стане събиране на стерилна урина при такова дете, което хем не е бебе, хем не се е научило добре да се справя с пишкането?
Виж целия пост
# 1
Ох, трудно!
Ами освен да стерилизираш някакъв по-широк съд и с него да опиташ. При нея като пишка често по малко, както казваш, мисля че би моглоа да се ползва и първата урина. Та така, слагаш тзи съд и чакаш. С тези малки тесни контейнерчета няма да стане. А пробвала ли си да й лепваш от онези найлоновите. Моята не ги понасяше и разливаше всичк, влезнало вътре.

Успех ти желая!
Виж целия пост
# 2
Пробвай с колектор за урина. И с него е трудно, но си струва да опиташ. Успех!
Виж целия пост
# 3
Щом детето е все още с памперс, вземи му колектор за урина.
 Peace
Виж целия пост
# 4
Взех колектор, там е работата, че не е постоянно с памперс, а само когато спи го слагам. През останалото време вече е махнат и тя не го иска. Ще пробвам със стерелизиран съд, благодаря за идеята.
Виж целия пост
# 5
Взех колектор, там е работата, че не е постоянно с памперс, а само когато спи го слагам. През останалото време вече е махнат и тя не го иска. Ще пробвам със стерелизиран съд, благодаря за идеята.
Ми сложи го като спи. Няма проблем.
Виж целия пост
# 6
Сложи и го като спи и сутринта се забави със свалянето на памперса,докато се изпишка,за да напълниш колектора.Иначе както описваш случая ми се вижда невъзможен друг начин
Виж целия пост
# 7
Да, слагам колектора докато спи през ноща, но за съжаление всичко изтича навън в памперса. Не улучва колектора изглежда, въпреки че добре съм го залепила.
Виж целия пост
# 8
Единственото ти спасение е да стерилизираш някаква пласмасова широка купа.Да събираш урина за стерилно изследване цяла нощ не е добра идея.
Виж целия пост
# 9
С колектор и памперс отгоре аз не съм успявала да взема урина. Сложи колектора и остави детето по дупе, докато пишне. И малко количество урина е достатъчно. После няма да пресипваш от колектора в друг съд. Ако решиш да пресипеш, купи от аптеката стерилно контейнерче и отрежи колектора отдолу и така отсипи, а не да преливаш отгоре, където е бил залепен. Но най-добре го лепни отгоре, сложи го в някакво съдче и така го занеси. Освен това от обкновената урина също ще стане ясно, ако има бактерии. Тя не е ли излязла вече?
Виж целия пост
# 10
Резултата от нестерилната урина излезе-няма повишени левкоцити, което значи че няма инфекция. Но има кристали в урината, което според лекарката показва нейното РН, а освен това Елена има болки и се стиска и даде заместител на Бисептиол и нурофен. След 12 дни нова урина и стерилна задължително тогава, за да види дали тези циститни признаци са отшумели.
Виж целия пост
# 11
и аз съм вземала все с памук,и става.Иначе с колектор  Peace
Виж целия пост
# 12
Успех daniart1, и бързо оздравяване. Цункай буболечицата по бузката!
Виж целия пост
# 13
Но има кристали в урината, което според лекарката показва нейното РН, а освен това Елена има болки и се стиска и даде заместител на Бисептиол и нурофен.

Явно има кристали пикочна киселина, което значи песъчинки. Може от тях да я боли така и да се стиска. Дъщеря ми като имаше песъчинки се напишкваше в детската градина по време на следобедния сън и също й пареше  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия