Много ме хапе

  • 1 270
  • 16
Имам следния проблем - малкия ми син /на почти 5 месеца/ много ми хапе зърната  Sad. Започна се с избиването на първия му зъб преди 20 дни, а вече има и втори зъб  Mr. Green. Понякога хапе до кръв. Прочетох няколко теми по въпроса, но съветите се отнасят за по-големи и разбиращи деца. Пробвам да му говоря, че ме боли, че не трябва така, като хапе го отделям от мен, но той не разбира и после пак е същото. В чудо се видях вече  Rolling Eyes. Кърмя го често, т.к. имаме проблеми с наддаването и съответно по цял ден ме болят зърната  Crazy. Ако някой има идея какво може да помогне  newsm78, моля да сподели.
Виж целия пост
# 1
Ох,и моето хапеше,но пък чак на 1г и 3м излезе зъбче,и вече разбираше когато му говоря.Хапеше обаче нарочно,и веднага ме погледне и се смее.Мина обаче този период,и вече приключи с хапането.Дали да не пробваш да прекъснеш кърменето за няколко минути,пък дано се усети че ако хапе няма мляко ThinkingМисля че имаше някаква тема такава за хапещи бебчета newsm78Предполагам че ще се включи някой  с хапещо бебе на по-малка възраст.
Виж целия пост
# 2
Дърпането от гърдата в момента когато е захапало зърното само би влошило ситуацията-по болезнено е Crazy
По-скоро имай готовност да пъхнеш кутрето си в устата на бебето, за да не те захапе, и да можеш да го дръпнеш от гърдата.
Би могла и да извикаш, но не в степен да се стресне, за да разбере по интонацията ти, че става /прави/ нещо нередно. Това разбира се няма да го схване от първия път, но няма как Blush
 Hug
Виж целия пост
# 3
Възможно е да го мъчат вече зъбките.Дали кърмата ти е достатъчна ?Моят син -на 9 месеца -хапе когато не му пуска.Решение за момент е да затваряш нослето му за секунди -така ще отваря уста,за да поеме въздух и ще пуска зърното,може би и ще разбере,че  не трябва да го прави.
Виж целия пост
# 4
Възможно е да го мъчат вече зъбките.Дали кърмата ти е достатъчна ?

Вече не го мъчат зъбките, защото двата избиха, а други засега не се виждат. По-скоро си играе човека  Laughing. Кърмата ми е повече отколкото той изяжда. Аз вече по физиономиите му разбирам кога е готов за атака и го вдигам или му отварям устата, но само малко да си отклоня погледа и  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
И аз имам подобен проблем и добре че няма още зъби  Rolling Eyes. Стиска зърното между челюстите си и както го е захапал се отдръпва все едно иска да го откъсне Shocked, и така много боли, а си представям какво ще стане като му изникне зъбче.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми ме хапеше като беше на 8 месеца, при това със зъби. Изчетох доста неща, даже пусках тема, нищо конкретно не помогна, но някак си устисках и тя спря от само себе си. Спомням си, че вечно стоях с пръст на ъгълчето на устата й, за да мога да контраатакувам в подходящ момент. Дано бързо мине!
Виж целия пост
# 7
Може да ви се стори грубичко, но аз я пляскам през устата като захапе - тя се стряска, пуска и даже се случвало да заплаква, но за сметка на това след  3-4 "урока" вече не хапе.
Виж целия пост
# 8
Малко радикална мярка ми изглежда за 5 месечно бебе, като се замисля и за по-голямо дете също.
Виж целия пост
# 9
Може да ви се стори грубичко, но аз я пляскам през устата като захапе - тя се стряска, пуска и даже се случвало да заплаква, но за сметка на това след  3-4 "урока" вече не хапе.
Това е насилие! По добре още от сега си ревизирай стратегията за "уроците", защото няма да направиш нищо добро за детето си!!!

Моята дъщеря ме захапа няколко пъти така, когато беше на 6м и половина, тъкмо й бяха избили две зъбчета. Когато го направи аз подскочих и изохках, тя се ухили. Предложих й отново гърда, след малко ситуацията се повтори, тя пак се ухили. Казах й, че щом хапе няма цоци и не й дадох повече. На следващото кърмене пак така направи и пак след второто захапване не й дадох повече да суче. Повече не продължи с тази игра! В интерес на истината и двата пъти ме захапа, след като си се беше насукала доволно, така че сигурно човека просто си играе!
Виж целия пост
# 10
Дъщря ми също ме хапе,дори бих казала ме дъвче....За 5 дена избиха 4 зъба....кръв течеше....
Кърмех известно време със силиконово зърно,но винаги когато стиснеше и казвах по-строго "НЕ" и я махах от гърдата....МАй разбра  newsm78
Сега пак си кърмя "на голо" и пак ме хапе от време на време,но веднага я махам и крия гърдата...
Има ефект,поне при нас  Peace
Успех!  Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 11
Аз поради тази причина отбих сина ми като стана на 8 месеца. Не можах да го оттуча да ме хапе, а той го правеше много силно, а и вече имаше четири зъба, та болката беше непоносима. От приятно занимание кърменето се превърна в напрежение и страх за мен, защото във всеки един момент, докато суче аз очаквах захапванет Simple Smile...
Виж целия пост
# 12
При нас е същата работа, още преди 5-ия месец му избиха първите два зъба и за около две седмици (докато пробият хубаво може би) ме хапеше жестоко, с нищо не можах да го отуча, просто стисках зъби... После изведнъж спря, до преди седмица, защото ще избиват горните два... Всичко съм изчела и приложила по темата, но ефект няма...Та сега пак стискам зъби и се мажа с Гармастан  ooooh!
Виж целия пост
# 13
При нас е същата работа, още преди 5-ия месец му избиха първите два зъба и за около две седмици (докато пробият хубаво може би) ме хапеше жестоко, с нищо не можах да го отуча, просто стисках зъби... После изведнъж спря, до преди седмица, защото ще избиват горните два... Всичко съм изчела и приложила по темата, но ефект няма...Та сега пак стискам зъби и се мажа с Гармастан  ooooh!

Хм.. май и при нас ще е така.. и аз стискам зъби, нямам намерение да го отбивам  Tired
Виж целия пост
# 14
И аз нямам намерение да го отбивам, още повече, че ме хапе на нощните хранения, когато нищо не мога да сторя... Като се дръпна - рев и събуждане... Очевидно го прави заради зъбките, несъзнателно, така че няма как да му кажа: Не!  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия