Как свикнахте, че някоя кака се грижи за детето ви когато е при БНД?

  • 12 270
  • 118
Може би съм обсебена от дъщеря си. До сега се е отделяла от мен само за 3-4 нощи.
Донякъде защото на мен ми е трудно да се раздялям с нея, а пък и преди не сме имали желаещи да я вземат.
БНД още докато бяхме заедно ме обвиняваше, че психически ми има нещо - това защото не исках да оставим малката за една седмица или месец в друг град при майка му.
В момента се побърквам, че Марти ходи да си играе с кифлата. Последният път като се върна дребната ме застреля с репликата, че кифлата ще й се разсърди ако не си пази много някаква пластмасова овца, която й подарили.
Детето каза, че татко й си пиел, а тя си играла с каката.
Отделно смърдеше като пепелник, а баща й обяснява, че не били пушили и нищо не е пил, а Марти си измисля.
А дори и да беше най-перфектният на света по никакъв начин не си представям да му я оставя за 20 дни лятото.

Виж целия пост
# 1
Идеално се чувствам аз с каката, по-добре да има кой да си играе с Марти, докато баща й си пие, отколкото да не я погледне никой, нали?
Споко.
Аз с нашата си се познавам, говорим си, мисля, че е важно да познавам жената, която се грижи за сина ми пък било и за ден-два в месеца.
Виж целия пост
# 2
Галя, разбирам те напълно. При нас просто не пускам дребната при новата кака и толкова! Просто това е mission impossible - да отиде при баща си и каката и да остане да нощува там...Баща й знае моята нагласа и колкото и да е странно или така му е адски удобно- напълно е съгласен с това! Малката ходи при баба/дядо за няколко дни, но това е друга бира!
П.С. На твое място не бих пускала повече детето си при БНД+кака
Виж целия пост
# 3
Ох и аз се побърквам от мисълта че ще бъде с тая блудница.Направо незнам какво да правя.Делото ми беше на 4.03. а решението ще излезне до 6 април, дотогава съм спокойна,но след това...........
Виж целия пост
# 4
Момичета, (обръщам се общо, щото виждам че някои от мненията съвпадат като притеснения с тези на авторката) мисля че леко драматизирате ситуацията, освен ако БНД-та ви не са доказано пропаднали и безотговорни като родители... Ето какво имам предвид:
      Разбирам цялостно неприязненото отношение, което имате към т.нар. "Кифли", които в много от случаите активно са допринесли за разпадането на отношенията ви с вашите вече бивши половинки....Но като оставите настрана тези си неприятни вътрешни усещания и ако се замислите, ще видите че извън образа на кифла /който въпросната персона има във вашите очи/, тя всъщност е една обикновена средностатистическа жена /или девойка/.... И като такава тя разбира, че времето прекарвано с вашето дете е всъщност един вид поемане на отговорност... Разбира се тая отговорност лежи /поне официално/ върху "Г-н Кифладжията" Mr. Green /т.е. вашето БНД/, но индиректно и върху нея, щом тя върви в комплект с него....А още повече, че за да го впечатли /него - възлюбления си Кифладжия Mr. Green/, Кифлата най-вероятно и специално ще се старае да се показва от самарянка по-грижовна към вашето дете... Whistling
      Така че ако вашият БНД и прилежащата му Кифла не са наистина уникални изроди или олигофрени, смятам че вълненията ви са леко преекспонирани. Peace
      Ама разбира се аз си разсъждавам така по принцип, т.е. нямам го аналогичния проблем, та допускам, че може и да греша....... В крайна сметка колкото хора, толкова и конкретни сценарии...
Виж целия пост
# 5
Аз не съм имала такива случаи, така че по-скоро хипотетично ще отговоря, но откакто от едно гледане ми върнаха детето с полусчупена ръчичка, не бих я доверила никога повече, без да съм сигурна в степента на грижовност на всякакви каки, девойки, кифли, колбаси и каквото и да било там.
Не мисля, че някой би имал право да ме обвини в каквото и да било, защото последствията на недоглеждане,  после се качват само на моята и на детето глави.

Плюс, ми се струва, че в подобна ситуация бих допуснала детето, само ако говорим за постоянен или брачен партьор на БНД. Само тогава бих разбрала (предполагам  newsm78) присъствието на страничния човек, в тази ситуация, защото в крайна сметка 3 човек намесен, става отношения между 3ма човека.
Не е само връзката баща-дете.



Виж целия пост
# 6
Не съм свикнала, щото още няма "кака", ама ми се струва, че скоро ще има, усещам, че е тръгнал да я търси...   Crazy
Виж целия пост
# 7
При вас са каки, при нас - баба !!!!  Confused
Някога имаше верно две - три каки, бяха сладуранки, поне си играеха с нея, когато са излизали тримата /това винаги
го разбирах след време, уж я вземе сам....после се видят и с другата / . Но последните 3 г. са се харесали с една дето
с 12г. по-голяма от него - нямам против, нямам злоба, да се урежда / онази богаташка - за 1500лв. палтоп за Коледа му
купила, по почивки през месец го води/, но са такава жалка картинка - той е младолик, тя - състарена една,
 и майка му дори изглежда по-млада от нея. Изказвала съм си мнението, че е смешно и нелепо, но да си троши главата.
Слаба Богу не са ми я върнали потрошена, само мръсна като прасе, гладна - понеже до 15.00 така и не се сетили, че
това дете има нужда и да се храни............... Онази говорила "лоши думички" за мене. Но това бели кахъри, докато един
ден с очите си видях как те си се държат за ръка, пият си бирата,а хлапето на метър от едно изкуствено езеро си гони
топката......И никоя не я гледа ! Е тука вече не ми издържаха нервите, развиках се, нищо че ми каза пак, че съм "луда",
грабнах си детето и заявих "Вземаш ли детето, повече никакъв контакт с тази пача, иначе повече няма да я видиш."
А и малката вече порастна и разбира добре нещата. Самата тя му казва, че не желае в малкото време когато е с тати
да се меси и "кравата" - "Тати, сега си с мене, после като ме оставиш при мама, заминавай сам при онази"!!!!

Нямайте доверие на никой - аз така мисля. А с течение на времето децата сами ще се ориентират Wink
Виж целия пост
# 8
Аз съм в процес на свикване..
Все още сме на фазата само да се засичат от време на време..но скоро и обгрижването ще дойде..
Не ме притеснява особено..БНД си е избрал свястна и интелигентна кака..която и за него се грижи като майка и има също дете- т.е не е като да не разбира от "грижи"..

Ще видя как ще потръгне - ще дам изнструкции и ако има разминаване, ще се "разфуча'..
Но не вярвам..всички адски се стараем промяната да мине гладко..
Виж целия пост
# 9
smehulka, ужасно грозни отношения...
Ако наистина си направила такъв цирк пред детето си... Крясъци, обиди, грабване на детето...  Shocked
Пред детето си да използваш думи като "пача" и заплахи "повече няма да видиш детето"...
Не е много редно, да знаеш.
Не знам колко ти е голямо детето, ама аз моят син съм го пускала в изкъственото езерце да си гони топката без да го гледам постоянно. Нали това му е хубавото на езерцето, детето не може да излезе от там и да се затрие някъде. А и те са бии на 1 метър, не на 200 метра.
Абе не е моя работа, ама мисля, че имаш много неприключили емоции във връзката с БНД-то.
Помислете си и двамата и си поговорете как отношенията ви се отразяват на детето.

По темата: Не знам дали имаме кака, защото баща им потъна преди 10 месеца някъде, ама наличието на кифла е последното, което би ме притеснило в тези случаи. Аз не съм сигурна, че на баща им мога да ги поверя. Но ако един ден докаже, че е достатъчно отговорен и мога да му вярвам, още един чифт очи и ръце са добре дошли...

Виж целия пост
# 10
А с течение на времето децата сами ще се ориентират Wink
[/b]

Е какво значи сами се ориентират? Ти крещиш, че "оная е пача" и после детето само се сетило, айде холан.
Съгласна съм с Никси отвсякъде, ужасно е такова поведение, първо, че не подхожда на интелигентна жена, да не говорим за приказки пред дете.
Виж целия пост
# 11
Ох и аз се побърквам от мисълта че ще бъде с тая блудница.

Малииии, направо ме върна в времето на Инквизицията... ooooh!
Баси логиката, ако иска човека да си вижда детето, то няма право на личен живот и гадже ли??? Опс......"кифла", простете!
Виж целия пост
# 12
Ох и аз се побърквам от мисълта че ще бъде с тая блудница.

Малииии, направо ме върна в времето на Инквизицията... ooooh!
Баси логиката, ако иска човека да си вижда детето, то няма право на личен живот и гадже ли??? Опс......"кифла", простете!

Не само тва, ами и оная е блудница, па бащата на детето е китка росна, мдаааа
Виж целия пост
# 13
хех, а в детската сигурно клонингите ви обгрижват децата?!
аз ли4но съм била и "кифла" и с ръка на сърцето, мога да кажа, 4е съм гледала и съм се грижила в пъти по-добре за детето хикс, отколкото родните му.
обгрижването и вниманието е въпрос на възпитание, манталитет, характер и ли4на потребност.
така, 4е кифла за вас, о4аквана за детето.
освен това децата в такива ситуации са страшно нагаждащи се и измен4иви - от съвсем малки се нау4ават да казват това, което питащия му се ще да 4уе.

аз ли4но такъв проблем нямам.
нямам контакт, защото и надявам се така да си остане.
за мен проблема е в гледането от баба и дядо, или за 3 до 10 денонощия в годината и полу4авам съвършено друго дете. няма ред няма дисциплина. едно на ръка инатата възраст, плюс характер4е деспоти4но и иде ми да вия.
та, жива-умряла, болна-здрава, ядна-весела - все си го гледам.
то и без това е бяс безподобен, та желаещи трудно се намират.
пък и аз не си го давам.
сърби-боли - драго ми е.

* бтв, много селска дума "кифла" за нарицателно.
Виж целия пост
# 14
Ау какви грозни думи и плиткоумни писания от жени-майки!
С тези думи не само доказвате защо е избягал БНД, а и коя е истинската кифла.
Много злоба има в някои хора, с такива емоции деца не се гледат и възпитават.
Но на годините на които сте е трудно да се промени това нещо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия