Запечени зеленчуци. Въпрос.

  • 3 360
  • 6
Здравейте, много обичам нещо, което съм поръчвала в заведения, но не съм го правила вкъщи и искам сега да пробвам.

Във фолио или глинени съдчета, като гювече, ама квадратно - запечени броколи, картофи, моркови, кашкавал.

Имам пакет замразени броколи, имам и една смес грах, моркови, царевица, отделно и замразен зелен боб имам.
Та въпроса ми е дали става да нарежа картофи и да ги бухна заедно със замразените зеленчуци да се пекат и като са почти готови да настържа кашкавал да се запече отгоре... Или да сваря и нарежа картофите, да задуша зеленчуците и после само да ги омешам и запека отгоре кашкавал...

Знам, че е елементарно и сигурно звуча смешно, но не знам дали за едно и също време се запичат картофите и замразените зеленчуци и да не стане едно препечено, друго сурово...
И също - да сложа ли малко мазнина и вода и колко по-скоро...

Ако може някой да пусне рецепта и за спанак със сметана и картофи пак така запечени с кашкавал, ще съм много благодарна.

  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм правила нещо подобно с картофи,броколи и моркови, предварително сварени(като се внимава да не се разварят).Приготвям ги в тавата,заливам със сос Бешамел,но не много като количество,и ги мятам във фурната.Като се запече Бешамел-а рендосвам кашкавал и запичам още 10 минути.
Виж целия пост
# 2
Аз първо сварявам картофите и ги омесвам със заквасена сметана в йенска тавичка или гювечета. После прибавям замразени карфиол, броколи и царевица, доливам малко гореща вода и пъхам във фурната. Когато зеленчуците са готови, настъргвам кашкавал и запичам само от горе.
Когато приготвям спанак, първо го задушавам в олио и малко вода, и после смесвам със сварени картофи и натрошено сирене. Настъргвам кашкавал и запичам. Понякога вместо кашкавал покривам със заливка като за мусака - кисело мляко, яйца и брашно.
Виж целия пост
# 3
Блонди има една страхотна рецепта за моркови и грах, но става и с други зеленчукове, позволявам си от нейно име да ти я дам http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189884.msg7530201#msg7530201
Виж целия пост
# 4
Блонди има една страхотна рецепта...

Благодаря ти  Hug
Имам и картофи с броколи  Peace

Няма проблем да сложиш заедно и замразените, и картофите. Имай само предвид, че замразените пускат доста вода  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Картофите е добре предварително да се бланшират, защото стават по-бавно, за разлика от замразените зеленчуци, които имат нужда от съвсем малко време.
Виж целия пост
# 6
В крайна сметка сложих суровите картофи без да ги правя нищо, заедно със зеленчуците и малко масло и вода
Покрих с фолио и така, после видях, че зеленчуците са пуснали доста вода и поизлях от нея, доопекоха си се нещата и така
Заедно с кашкавала сложих и малко топено сирене
Чудно стана
мерси за рецептите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия