Моля помогнете, не искат да ми повишат заплата

  • 2 375
  • 16
Здравейте БГ-Мамми. Имам следния проблем:

В момента съм в майчинство. Преди да изляза, заплатата ми, както и на моите колежки (говорим за държавна фирма, където всички на една и съща длъжност взимат еднаква основна заплата) беше 250лв. Между временно, заплатата за тази длъжност е увеличена на 400лв. Месец април се връщам на работа, но вчера счетоводителката на фирмата ми каза, че моята заплата няма да бъде увеличена на 400лв, а ще си остане 250лв, защото когато е имало повишение на заплатите аз съм била в майчинство. Възнаграждението ми щяло да достигне това на колежките ми, чак при следващото увеличение на заплатите.

Моля Ви, ако някои от Вас, ако може да ми помогне със съвет или с… не знам с какво… помогнете. С 250лв дете не може да се гледа, нали?
Виж целия пост
# 1
Ако бюджетът на фирмата ви се гласува от общински съвет или дадено министерство, твърде е вероятно счетоводителката ти да е права. Но винаги има вратички. Аз ти препоръчвам да идеш при директора си и да говориш с него. Мисля, че при малко добро желание, ще може да направи нещо. Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Понякога така гледат да се отърват от майките, защото ще вземат болнични, ще отсъстват и т.н.  Tired Но от друга страна при увеличение на заплатите на служителите във фирма, където съм била, не се е отнасяло и за служителките, които са в майчинство. То просто няма как докато са в отпуск за отглеждане на малко дете да се вдигне заплатата, но пък е редно да стане впоследствие, малко по малко докато достигне заплатите на останалите. Не знам, казусът има доста нюанси, определено. Все си мислех, че държавните служители са по-добре откъм предразсъдъци и измекярски частнически тарикатлъци. Значи при следващото увеличение ако е със 100 лв. примерно, твоето ще скочи с 350 лв., за да се изравните. Ами това е твърде неопределено, скоро казаха по новините, че през настоящата година не се предвижда увеличение на заплатите в държавния сектор. На твое място щях да започна лека полека да попоглеждам обявите за работа.
Виж целия пост
# 3
Не знам как стоят точно нещата в момента, но когато аз започнах работа след майчинството, според КТ трябваше да се работи 2 седмици (10 работни дни) след майчинството, за да се осъвремени заплатата. На мен също ми направиха този проблем, стигна се до писане на жалба в тогавашното Социално осигуряване, наказание за счетоводителката и прочие подробности, които впоследствие ми изкараха през носа, но това е друг филм. Намери си Кодекса на труда и го прочети. Или се допитай до някой кадърен счетоводител или ТРЗ.
Виж целия пост
# 4
Джини, в държавните инситуции почти не съм чувала някой да се опитва да се оттърве от млади майки.
Виж целия пост
# 5
Джини, в държавните институции почти не съм чувала някой да се опитва да се отърве от млади майки.

Вече нищо не може да ме изненада... Все пак живеем в България!
Виж целия пост
# 6
Как да не се възрадваш, някой ще спести 150 лв. на милата ни държава за сметка на една майка. Хвала!... ooooh!
Виж целия пост
# 7
Как да не се възрадваш, някой ще спести 150 лв. на милата ни държава за сметка на една майка. Хвала!... ooooh!

А, зависи. Обикновено такива икономисани средства в края на годината се превръщат в премии за икономисалите ги.
Виж целия пост
# 8
Аз бях държавен служител, като се върнах от майчинство, ми вдигнаха заплатата веднага. По време на майчинството няма как да се вдигне.


А, зависи. Обикновено такива икономисани средства в края на годината се превръщат в премии за икономисалите ги.
оооо задължително  Confused
Виж целия пост
# 9
Джини, в държавните инситуции почти не съм чувала някой да се опитва да се оттърве от млади майки.
Да, и аз това мисля за държавните учреждения, но все пак и там в условия на криза се правят съкращения, а какво по-удобно от това да откажеш човек сам и да напусне по собствено желание.  Tired
Дано авторката се справи със ситуацията, по-горе  Как` Сийка е споделила личен опит и ето, че има надежда.
Виж целия пост
# 10
Повечето държавни заведения имат синдикати. Защо не потърсиш съдействие от тях, че да има файда от съществуването им. Peace
Виж целия пост
# 11
Здравейте, моят случай е подобен, но  с разликата, че съм в частна фирма. Докато съм била в майчинство са вдигнали леко заплатите, когато се върнах ... вече минаха 9 месеца съм все още на старата заплата. Дори сега нето вземам още по-малко, заради плоския данък, тоест от 270 чисто станаха 230 лв.. Нищо допълнително. Работата ни е свързана с Българската Фондова Борса и оправдания се намират за липсата на пари. Но обяснение, защо са назначили друг човек точно преди да се върна, за същата длъжност на по-висока заплата, без необходимите знания и квалификация няма. Същият човек вече е на постоянен договор и незнам с какви очи всеки ден идва на работа... Стискам зъби, защото във Варна за записването за детска градина са с предимство деца на работещи родители... Да доуточня, че противно на схващането, че майките излизат често в болнични, аз за 9 години /големият ми син е на толкова/ и през втората бременност и сега, нито един път не съм се възползвала от това право и няма  с какво  да съм предизвикала работодателите.
И аз си излях мъката.... ooooh!
Виж целия пост
# 12
здравейте, мами!
И аз се върнах на работа след майчинство от 11.05.09г. Имам изработени 15 дни и вече ни дадоха заплатите за май - нямам капчица увеличение.
Субективен ли е момента за актуализиране на заплатата. Това от ръководителя ли зависи. Държавен служител съм, на държавна работа.
Ако някой знае, посъветвайте ме кои закони да прочета, за да си търся правата. За м. Май получих 250.00лв. Това не са пари!
Моля Ви , дайте ми някаква информация какво да направя, или споделете по -конкретно опит.
Благодаря!
Виж целия пост
# 13
Не знам как стоят точно нещата в момента, но когато аз започнах работа след майчинството, според КТ трябваше да се работи 2 седмици (10 работни дни) след майчинството, за да се осъвремени заплатата. На мен също ми направиха този проблем, стигна се до писане на жалба в тогавашното Социално осигуряване, наказание за счетоводителката и прочие подробности, които впоследствие ми изкараха през носа, но това е друг филм. Намери си Кодекса на труда и го прочети. Или се допитай до някой кадърен счетоводител или ТРЗ.

Миличка, ще ми разкажеш ли по-подробно. Какво трябва на направя? Кои членове от Кодекса на труда се отнасят за актуализиране на заплатите? Мерси предварително!
Виж целия пост
# 14
След като си държавен служител, вижПостановление № 46 / 26.02.2009 г. за заплатите в бюджетните организации и дейности в ДВ бр. 18 / 2009 година.Там има текст, в който се цитира Закона за защита от дискриминация, и се казва, че заплатите на връщащите се от майчинство се увеличават с %-а на увеличение на заплатите на съответната администрация за този период.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия