Много плаче вечер, възможно ли е да е от пюрето?

  • 756
  • 8
Здравейте, мамчета! Моля дайте ми съвет!
Захраних сина ми - сега на 6 мес. и 7 дни - с оризова каша, която му понасяше много добре. След това внимателно въведох картофено пюре. От 4-5 дни заместихме обедното хранене изцяло с пюрето, като от тогава прибавям и малко тиквичка/не всеки ден/. Проблемът е в това, че малкия, когато стане 9 вечерта започва да нервничи, да се извива и да пищи, нещо подобно беше, когато имахме колики. Освен това по някое време през нощта се събужда с рев и докато не се изака, не спира. Всъщност - той май само тогава се чуства така дискомфортно, нещо сякаш го боли. Та чудя се - нещо дали не бъркам в количеството/около 160 гр./, в консистенцията на пюрето/понеже го приготвям в къщи/ или нещо друго? Останалите хранения сме само на кърма, общо 5-6 хранения за 24 ч....
Помогнете със съвет! Сега, когато вече съм заместила хранене да спирам ли пюренцето и два-три дни да си караме само на кърма? Няма ли да му е недостатъчна? Питах педито, тя каза да не спирам, тъй като Дидко вече е голям и  може да му падне хемоглобина, дори каза да започна да му прибавям жълтък. Или да намаля количеството пр. наполовина, а остатъка от обедното хранене да е кърма...Моля ви, кажете какво да правя - по цяла нощ не спим..
Виж целия пост
# 1
Освен картоф и тиквичка, и вода слагаш ли друго?
На мен 160гр за 6м ми се виждам много newsm78
А изказването на педиатърката ти е меко казано смешно. За няколко дни няма как да му се отрази на хемоглобина Wink Освен това до 1 годинка предимството е на кърмата пред твърдата храна, така че изобщо няма да му е недостатъчно да е няколко дни само на кърма, за да видиш дали причината за неразположението му е в пюрето.
Виж целия пост
# 2
Моето дете имаше много силни колики първите 2-3 месеца. Слад като захраних през шестия месец, коликите се завърнаха триумфално. През деня беше спокойна, но през нощта се будеше и пръцкаше. Аз захраних със зеленчуково пюре, последователно въведох морков, картоф, тиква и тиквичка, по много малки количества давах в началото, но явно и те й дразнеха стомахчето. Не съм спирала, за около месец се адаптира. След това с кашите нямаше проблем, но плодовете в началото много зле ги понесе, затова ги въведох доста по-късно и под формата на пюре. Пресен плод дадох чак към единайсетия месец.

Ако решиш да спреш кърмата, едва ли ще повлияе толкова зле на хемоглобина. На дъщеря ми също е нисък, но когато го премериха на 1 година, беше паднал още, въпреки че вече ядеше месо, жълтък, спанак и какво ли още не.
Виж целия пост
# 3
Пюрето разреждам с кърма. Друго не слагам. Днес му дадох доста по-малко количество пюре, а след това го сложих да суче, та да не гооставям изцяло на кърма. Довечера ще видя как е и ако се наложи утре ще караме само със сучене...
Виж целия пост
# 4
Аз бих те посъветвала първо да му направиш 2-3 дена почивка само на кърма. Няма да му падне хемоглобина  Mr. Green
Количеството добре си решила да намалиш и според мен му идва в повече, ако искаш разреди още пюрето, може би и консистенцията го натоварва...
Виж целия пост
# 5
Като почнат с този хемоглобин... ooooh! Направо да вадиш пушката.
Съжалявам за отклонението, но се ядосах много, че вместо да ти е в помощ, лекарката ти те притеснява.
Според мен паузата си е наложителна. Аз даже бих спряла за седмица. Като почнеш с много миниатюрни количества. Много е 160 гр. за шестмесечно бебе. Още повече, че сега започваш захранването.
Друга идея е след паузата да захраниш с друг зеленчук - морков или тиква...
Определено двамата с бебето имате нужда от спокоен сън, за да продължите, затова си спести неудобствата и следвай вътрешния си глас!
Виж целия пост
# 6
Според мен направи кратка пауза,защото по това което описваш сигурно е от храната.Това,което ти е казала педито е смешно-хемоглабина няма чак толкова да се повлияе от 1 седмична пауза.Когато се дават новите храни е хубаво да се правят паузи между тях,а ако има някаква непоносимост на детето към дадена храна трябва да се включи на по-късен етап.
Аз добавях към пюрето,което правих и кърма.
Виж целия пост
# 7
Според мен проблема е в храните, с които захранваш. Аз така първия си син го захраних с оризова каша и след това картоф и резултата беше запек, с който се борихме цял месец /преди това само на кърма пълнеше пампите по 4-5 пъти на ден/. Та на това ми прилича и при вас. Остави го няколко дни на кърма, за да му се регулира перисталтиката, после включи по-леки пюрета - тиквичка, тиква и т.н., явно стомахчето не може изведнъж да свикне с новата храна. Успех  Peace
Виж целия пост
# 8
Това за хемоглобина е пълна глупост  Mr. Green - особено в конкретния случай!
Хемоглобинът няма как да се повиши от тиквичката и картофа  Laughing

А тиквичката ти е: прясна сега купувана или замразена сезонна - питам, защото ако е от сега прясна има по-голяма вероятност да е "напоена" с нещо не особено добро  Wink

Намали пюрето - синът ми тия количства ги ядеше на 18м. .. И направи консистенцията малко по-рядка..
Не бързай с тия замествания на храненето.. А с жълтъка също можеш доооста да изчакаш още  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия