близнаци и таксите за градина

  • 5 810
  • 29
здравей те мой те дъщери ходят на градина и плащаме една цяла такса и за другата половин такса но вече от две три различни места чувам че не е правилно и би трябвало да ни вземат половин такса за едната близначка и половината на половината такса за другата ох стана малко объркано но се надявам да сте ме разбрали. ако някой знае нещо по въпроса ще ми е от полза благодаря 
Виж целия пост
# 1
Ние плащаме такса и половина!
Виж целия пост
# 2
Такса и половина се плаща, и не защото са близнаци, а защото са две деца от едно семейство в една и съща градина (ако не се лъжа това важи дори и децата да са в две различни детски градини/ясли)
Виж целия пост
# 3
Такса и половина се плаща, и не защото са близнаци, а защото са две деца от едно семейство в една и съща градина (ако не се лъжа това важи дори и децата да са в две различни детски градини/ясли)

Така е.
А, доколкото знам, когато децата са второ и трето в семейството - тогава важи това с 1/2 такса за второто и по-ниска за третото. Не знам дали първото трябва също да посещава детска градина или да е под 18 г.
Виж целия пост
# 4
таксите за ясли и градини се определят за всеки град от общинския съвет това е и причината да има различни такси в някой градове като Бургас Добрич до колкото си спомням таксите са половин и 1/4, 25% от таксата  затова най правилно е да се проверяват общинските наредби за всеки град
Виж целия пост
# 5
На мен ми казаха, че ще плащам за яслата една половин такса и една половин на половината. Тоест единият плаща 50%, другият 25% или 30лв. на месец за двамата  Peace. Това е явно от скоро, защото в нашето ОДЗ, ми казаха, че съм имала късмет и вече е така плащането.
Виж целия пост
# 6
Е, как и мен не ме зарадват така с половин и половината от другата половина!? newsm78 Embarassed
Нама такова нещо при нас, една цяла и една половинка( 10 лв за единия и 5 за другия; 2,20 за ден на единия и 1,10 за другия). Това си е! А тази такса месечната (10+5) я плащаме дори и нито един ден в месеца да не са ходили!
Виж целия пост
# 7
Аз плащам за двамата такса и половина - общо 60лв и з двамата.
Виж целия пост
# 8
Нови правила за прием в детските градини в София
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1280709
Виж целия пост
# 9
Цитат
Наредба за определяне и администриране на местни такси и цени на услуги, предоставяни от Столична община
Раздел III.
Такси за ползване на детски ясли, детски кухни, детски градини, домове за социални грижи, общежития и други общински  социални услуги
Чл. 38. За ползване на детски ясли и детски градини от  родителите или настойниците се събират месечни такси, съгласно  Приложение № 2.
Чл. 39. (1) Не се заплаща такса за:
                  1. деца, чиито  родител/родители са с над 71 на сто трайно  намалена  работоспособност, деца пълни сираци, децата на загинал/и родител при производствени аварии, природни бедствия   или при изпълнение на служебен дълг;
                  2. деца с медицинска експертиза за 50 и над 50 на сто намалени  възможности за социална адаптация, издадена съгласно
Наредба  за медицинската експертиза на работоспособността, приета с ПМС  № 99 от 31.05.2005 г. Освобождаването от заплащане се извършва  въз основа на подадена молба от единия от родителите или настойника и медицинска експертиза, издадена на основание и по реда предвиден в наредбата;
                  3. третото и следващи деца на многодетни родители.

Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:                 
1.  деца с един родител;
2.      деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или  редовен докторант.
(2) За деца на многодетни родители таксата се заплаща с 50 на  сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
(3) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в   различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща  с 50 на сто намаление.
Виж целия пост
# 10
Каси, според мен нещо не са ти обяснили като хората. За софия във всички ясли е една и съща таксата. И близнаците плащат такса и половина.
Нищо де, може и да се излъжат нещо и да ти вземат по-малко  Peace
Виж целия пост
# 11
Каси, според мен нещо не са ти обяснили като хората. За софия във всички ясли е една и съща таксата. И близнаците плащат такса и половина.
Нищо де, може и да се излъжат нещо и да ти вземат по-малко  Peace

Абе точно разпечатваше жената новия регламент  newsm78. Както и да е, колкото- толкова.
Виж целия пост
# 12
Ние плащаме такса и половина!

същото- водят се като две деца на едно семейство
Виж целия пост
# 13
Когато близнаците са първо и второ дете в семейството, се плаща цяла такса за едното и 50% за другото.
Когато са второ и трето дете/както в моя случай/ се плаща 25% за едното и нищо за третото. Ако най-голямото ходи на градина се плаща 50%. При нас каката е голяма, но е под 18г.
Става въпрос за Варна.
Виж целия пост
# 14
Здравейте,а някой може ли да ми каже ако единият от близнаците е с Телк тогава как се плащат таксите.Аз смятам,че за единия няма да има такса защото е с телк а за другия ще си плащам половината такса.Моля ако някой знае да пише,тръгваме на градина септември месец,но забравих да питам как ще се плаща.Благодаря предварително за одговорите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия