Плащате ли на персонала в ДЯ/ДГ, за да са мили с детето ви?

  • 4 590
  • 92
         Синът ми преживя истински кошмар в ДЯ, от която в последствие се отказахме. Трябваха ни няколко месеца, за да възстановим психическото му равновесие.  Предстои ни записване в друго детско заведение и се чудя как да постъпя, за да не допусна отново да се държат грубо с него.           
         Връщайки "лентата" назад си мисля, че вероятно са ми правени деликатни намеци, но аз бях прекалено притеснена, за да се досетя...
         Е, сега си мисля, дали е нормална практика да си платим, за да осигурим нормалното пребиваване на децата си в детско заведение?
Как се прави това? На кого се плаща?  Каква сума се смята за приемлива?
         Моля ви родители, дайте ми съвет как да постъпя, за да не допусна отново грубо отношение.
         Ще съм благодарна, ако получа съвет и от педагозите, работещи в ДГ/ДЯ, които посещават форума.
Виж целия пост
# 1
Не съм давала пари, за да купя  добро отношение.
Недей и ти, да го правиш. 
Ако разбереш, че се държат лошо с детенце, има други начини да се справиш, но с пари недей.

А, и нали ще бъде в ново ДЗ. Там едвали ще се държат по същия начин. Бъди спокойна и уверена, за да бъде такова и детето. Peace
Виж целия пост
# 2
Няма такава практика в дет.заведения.Много е лошо,че детето ти е изживяло травма там.Нали го местите в друга ясла,не се притеснявай.Сега го подготви за там и го настрой положително за новите добри лелички и г-жи и дечица.Обяснявай му колко хубаво е там и т.н.Успех
Виж целия пост
# 3
Не, не съм давала пари на персонала за по-добро отношение към детето си и мисля, че е абсолютно нередно и поредната порочна практика.
Няма и гаранция, че то ще получи внимание, давайки подкупи.
Никога не съм имала притеснения за това как се отнасят към детето ми в ДЯ/ДГ.
Една от причините е това, че говореше доста добре, когато тръгна на ясла.
Виж целия пост
# 4
Не плащам под никаква форма.
За Коледа подаръка за персонала бяха ръчно изработени
от нас коледни картички .
Не ми допада носенето на кафета, луканки, лютеници  Mr. Green и т.н.
Виж целия пост
# 5
НЕ! NaughtyОще на пьрвата родителска среща директора каза следното:"Персональт няма право да взима пари "на рька" от вас родителите!Ако хвана някой,то ще бьда принудена да се разделим с човекьт,взимащ подкуп!"  Grinning
Виж целия пост
# 6
не бих платила
Виж целия пост
# 7
Не, не съм плащала и не мисля да го правя.
За мен доброто отношение към детето ми в ДГ не се купува с пари.
В една градина не случихме на добри моля другарки и просто я преместих в друга. Не съм си и помисляла, че ако персоналът е финансово мотивиран ще промени отношението си.
Виж целия пост
# 8
Не съм плащала и не бих плащала.
Виж целия пост
# 9
Не, никога не съм плащала за това, децата ми да бъдат обгрижвани по-добре. Винаги, и в ДЯ, и в ДГ са попадали на безкрайно мили и добронамерени госпожи. Затова, че са били внимателни с моите чудовища, съм поднасяла малки и нескъпи подаръчета за Нова година, за 8ми март и за края на уч. година. И цветя, разбира се!
Но това в никакъв случай не е определяло отношението нито към моите, нито към другите деца.
Виж целия пост
# 10
Не плащам.
Но ми стана любопитно, какъв "истински кошмар в ДЯ" е изживяло детето...?
Виж целия пост
# 11
не, тук  това е недупостимо.....
Не е прието дори да се 4ерпи на рожденния ден на детенце...
цветя и подаръци не се дават на перосонала по никакъв повод....

ако родител се опла4е се прави проверка, ако оплакването е основателно, за 4астна вземат лиценза, а за държавна  сменят персонала
Виж целия пост
# 12
Само за подобна безумна практика не бях чувала  Sick
Виж целия пост
# 13
Имам позната, която плаща на лелката - детето е облечено, нахранено. Но на възпитателките не плаща.
Не бих платила, мисля, че ако демонстрирам искрено уважение към хората, на които съм поверила детето си, ще постигна повече, отколкото ако им плащам. Слава богу, за сега учителките се представят като големи професионалисти и това уважение го заслужават.
Виж целия пост
# 14
Не плащам и не бих плащала. Ако се държи лошо с детето ми , най-вероятно се държи така и с другите деца. Което значи , че е по-добре да си потърси друга работа и аз бих и помогнала , а не да и плащам още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия