кърмене и зинерит

  • 1 351
  • 4
Здравеите. Ситуацията при мене  е следната- Преди няколко месеца започна да ми се появява акне. Ходих на дерматолог, които ми изписа лекарства, но в употребата пише че не се препоръчва на кърмачки, а аз кармя.Идеята е че лекарството, дори приложено външно, попада в кърмата. Имам и зинерит, които се базира на основа антибиотик. В указанието е написано че може да се ползва при бременност и кърмене.Въпроса ми е някои има ли информация дали зинерита попада в кърмата и безопасно ли е да се ползва по време на кърмене. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Зинерит ти е за външна употреба, нали? Можеш да си го ползваш спокойно - през кожата няма да отиде в кърмата, а и антибиотикът в него не е проблемен.

Не е такъв случая с ретинола обаче, който често се използва за лечение на акне и е съставка на голяма част от лекарствата - той преминава през кожата и се натрупва в кърмата, затова абсолютно НЕ може да се използват такива средства по време на кърмене.

Ако другото лекарство, което са ти изписали, не съдържа ретинол, дай да видим кое е и да го проверим дали става все пак.
Виж целия пост
# 2
Хедра, благодаря много за отговора. Повече от 5 години съм кърмачка, но не ми се беше налагало да ползвам лекарства и ми е доста притеснено. Зинерита е за външна употреба, започнах да го ползвам и определено има ефект. Другите лекарства, които са ми предписани са BENZACLIN- 1% clindamycin , 5% benzoyl peroxide и крем против пигментация- ULTRAQUIN PLAIN- 4% hydroquinone cream usp . Ще съм ти благодарна ако имаш повече инфо за това.
Виж целия пост
# 3
Клиндамицинът също е ок за кърмачки даже вътрешно (а през кожата абсорбцията на повечето лекарства е слаба). Бензоевият пероксид не би трябвало да е проблем също.
С хидрокинонът нещата не са съвсем чисти - има учудващо висока абсорбция през кожата и потенциал да се натрупва в млякото. Рискът е Л3 според Хейл - лекарства, които може да се използват при кърмачки ако риска превишава вредата, което според него не е оправдано, предвид че кожните проблеми, които се третират, обикновено могат да чакат до отбиването. Иначе не са известни странични ефекти за детето през млякото.
Ще прецениш сама - ако кърмачето суче символични количества, вероятно ще е безопасно да се ползва, но разбира се, си зависи от това как ти усещаш нещата.
Виж целия пост
# 4
Хедра, изключително съм ти благодарна за бързите отговори. Ще ги имам в предвид. Смея да твърдя че нещата се контролираха за сега и без тези лекарства. Иначе кърмачето ми е вече на повече от 2 годинки, но суче много лакомо, повече отколкото преди половин година примерно. Аз свързвам това с процеса на никнене на зъбките, затова не искам да я отбивам стресиращо и отведнъж а и затова и се притеснявам дали тези лекарства могат да проникнат в кърмата. Надявам се към края на пролетта вече да съм я отбила, така че смятам да изчакам с ULTRAQUIN PLAIN- това лекарство ми го предписаха против пигментация, която получих по лицето след второто раждане, така че това може да изчака. Благодаря ти много още веднъж!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия