Къде държите бутилката с газта???

  • 4 098
  • 17
  здр, вчера пристигнаха кухненските ми уреди и платих капарото за кухнята, но вечерта "семейният съвет" изумувахме нещо друго което ме притеснява......
  до момента сме ползвали винаги котлон на газ и сега си взех плот двойка газ и отдолу ще да е фурната, а до фурната ще бъде местото на бутилката на газта и дефакто ще ги дели една дървена плоскост, а до сега там имаше стена на циментовата мивка
  дали е опасно да са  толкова близо фурната и бутилката с газта, че цяла нощ само това умувам, а вече съм платила и капарото за този проект.....???
 благодаря за съветите ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Готвим.
Но при нас котлона е на терасата и бутилката е под него. Фурната е вътре в апартамента.
Аз лично не бих сложила бутилката в близост до фурната.

Виж целия пост
# 2
сега се сетих, че не ви написах, че има вариант до фурната да сложим механизма за бутилките а после да е бутилката с газта.....
Виж целия пост
# 3
при този вариант няма да има проблем
Виж целия пост
# 4
   Преди години имаше едно изискване, газовата бутилка да е оградена с метален или дървен шкаф. Така е моята в момента. На терасата е и е близо до печката, но ги дели метален шкаф.
Скоро имаше  препоръки по тв на производител на газови бутилки и той каза същото. Според мен ще е хубаво ако попитате какви са изискванията за безопасност при поставяне на газова бутилка.
Виж целия пост
# 5
Нашият газов котлон е върху фурната, а газовата бутилка е на около 50 сантиметра от фурната, но се намира в един от кухненските шкафове и пробивахме дупка за маркучето. Така че ги делят 2 дървени плоскости за тези 50 см.
Виж целия пост
# 6
Моята газова бутилка се намира в шкаф до фурната и я делят две плоскости от нея. Аз не мисля, че тези бутилки са толкова лесно избухливи или запалими /да не дава Господ  Praynig /. Все пак фурната ако издава такава топлина настрани, нали първото нещо което ще бъде засегнато е шкафа в който е вградена, така че не се притеснявай  Peace
Виж целия пост
# 7
утре вечер ще ходим пак до момчето което ни прави кухня и ще умуваме....
Виж целия пост
# 8
Хайде за спокойствие сложете един азбест  и  смело напред.
Аз също съм с бутилка, деляща я една дъска с фурната.
Да чукна на дръвце,нямам проблем засега и да нямам дано.
Виж целия пост
# 9
И при нас ще е така - бутилката с газ и фурната ще са разделени от дървената плоскост, която се пада страница на шкафа, в който ще е газовата бутилка.
Виж целия пост
# 10
Азбестът не е ли отровен?
Виж целия пост
# 11
момичета, всеки път ли отваряте и затваряте винтила на бутилката
на стария ни котлон винаги работехме и със самия винтил не само копчето на котлона, но сега новият, който ще слагаме (плотовете) дали има някакви защити допълнително и може винитът да е отворен(което не знам дали е правилно)???
Виж целия пост
# 12
Като работиш с бомба, правилното е да вземеш максимум мерки за безопастност, въпреки вярата в чистата си карма.
Виж целия пост
# 13
Не се шашкайте, пропускате една много важна подробност: фурните за вграждане са топлоизолирани и НЕ излъчват никаква топлина настрани. Така че две ПДЧ-та са напълно достатъчни. Друг е въпросът, че бутилката трябва да е НАПЪЛНО изрядна /най-добре я занесете на професионалист да ви я провери/ - гумичката трябва е нова, вентилът също. Не я препълвайте при зареждане. Аз самата ползвам газова бутилка от 15 години, но винаги ползвам самия вентил на бутилката за затваряне, не разчтитам само на копчето на котлона.  Peace
Виж целия пост
# 14
И аз винаги спирам газта от бутилката, може да е нова, с нова гумичка всичко да е наред, но съм по-спокойна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия