Икебани в дома-как и с какво!

  • 14 770
  • 45
Здравеите милички в навечерието на най-хубавият за нас празник,реших че трябва да споделя с вас най-голямата си страст,икебаните,под всякаква форма!Всички ние получаваме цветя за празника, аз се старая поне част от букетите да запазя или да преобразя за да разкрасяват дълго домът ми! Качествените изкуствени цветя също не оставям Simple Smile Сега ще ви покажа някои от по старите ми идеи на които имам снимки,а обещавам да кача и останалите! Ще се радвам ако и вие споделите идеи и снимки на вашите красоти,за да направим домовете си по уютни!









Виж целия пост
# 1
Пише се Икебани! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
 Embarassed
Виж целия пост
# 3
лиленце снимките не се отварят!
Виж целия пост
# 4
те няма как да се отворят защото не са линкове,а са вмъкнати изображения,проблема е че незнам защо ми излизат в този сайт като пощенски марки,сега ще пробвам да ги кача другаде дано да станат с нормална големина.



направих ги но сега пък много големи,но поне се вижда какво е Simple Smile
Виж целия пост
# 5
запис да ви следя какво правите тук
Виж целия пост
# 6
Лиленце, страхотни неща си показала, иначе просто се купува пръст, продават и торф,има и такива гъби в цветарските магазини, които се напояват с вода, в момента не мога да се сетя как се казват.Работила съм в цветарски магазин и там така ги правихме икебаните, в този случай обаче са по - нетрайни, дано се включи някой експерт  Peace
Виж целия пост
# 7
да,гъбите са много удобни за естествени цветя ,казват се пиафлора,трябва да се мокрят за да не почнат да се ронят,аз съм ги ползвала и за изкуственни,просто като основа на която да ги набождам.
Виж целия пост
# 8
Страхотни са, икебаните са ми слабост Peace
Виж целия пост
# 9
и на мен икебаната ми е слабост
ето малко история
http://www.findhotlinks.com/03/10/ikebana/
и малко разновидности
http://fema-bg.com/index.php?m=1724&lang=1
и малко собствен опит - никога не смесвам кала с роза, защото калата ми унищожава бързо розата, но не пречи на карамфила

Виж целия пост
# 10
antom мерси за интересите статии,аз това си харесах!



Но ще поизчакам да минат великденските празници ,че сега съм си намислила за тях.Вие какво мислите да правите за окрасата за великден,аз после може да направя няколко снимки на моите нещица.
Виж целия пост
# 11
Баба ми имаше цял комплект за икебана, различни по форма вази и чинии, имаше и едни по- големи и по малки бодли - железни, които се слагаха на дъното на съдовете и на тях се набождаха цветята.
Тя се справяше много успешно с подреждането. Аз не съм пробвала, но сега ме подсещате, че мога да пробвам.
Много уважавам това изкуство...
Виж целия пост
# 12
Vesito ако можеш да изровиш железните бодли / кензан/ направо си ги
приватизирай защото са много удобни, ползват се многократно и могат да се ползват
в широки съдове/жарданиери/, защото са тежки и ако правиш асимитрично нареждане не падат
примерно

е аман от мен, все забравям нещо и се редактирам
аз за по сигурно в напълно изсушения съд поставям топче пластенин и върху него притискам
кензана, така съм най сигурна, че няма да се катурне като забия някое клонче при по голям ъгъл
после сипвам вода и нареждам. Стеблото е добре да се отреже крайчето непосредственно
преди нареждането и да е под ъгъл / по лесно се забива/
Виж целия пост
# 13
край на редакциите, ще пиша  Wink
водата я сипвам след като нареда цветята, а
когато съда който ползвам е с по голям диаметър и позволява
слагам и топче пластелин за висока свещ / не много било до цветята/
натискам свеща на топчето и така се закрепва
най накрая сипвам водата, за да скрия пластелина понякога слагам цветни камъчета
ако скоро правя, ще пусна снимка
успех на творящите  Peace
Виж целия пост
# 14
ще следя темата с интерес.
Преди години това ми беше голяма слабост. Като ученичка печелех всички областни състезания по аранжиране на цветя.
В доброто старо време имаше кръжоци и от оранжериите ни носеха тонове цветя. Е, не бяха толкова много разновидности,но винаги разполагахме с много рози, гербери, карамфили, аспарагус...
Ходехме всяка седмица на излети с цела да ни набавяме от природата интересни и причудливи дръвчета, пръчки, клонки, мъх, дървесни гъби. Събирали сме и всяккави стари предмети и аранжирахме и тях.Много неща научих и най-вече какво е икебана, различнити линии, форми и оттам нататък е въпрос на фантазия.
Хубави времена...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия