Хораааааа, докога ще търпим и ще живеем в кочина?!?!

  • 13 125
  • 376
Излязох днес с децата на разходка и ми се скапа целия ден от гледката....
Действието се развива в кв Лозенец, ул Банат и ул Никола Вапцаров, на няколко метра от правитествена болница и американското посолство...

Приятно гледане:






Виж целия пост
# 1
София е потънала в боклуци.
Отиди на НДК. Децата газят в боклуци. Кофите са пълни.
Само че за СО и кмета проблем няма. Въртят си далаверите и си гледат само и единствено личния интерес.

Виж целия пост
# 2
Идиотско е. И не вярвам на оправданието само с фирмите за чистота...
Не, че преди е било по-добре, но последните дни е кошмар. И най-жалкото е, че дори и желаещите да си изхвърлят "нормално" боклука, няма къде да го направят. Бях ужасена от факта, че трябва да си тъпча хартийките и фасовете по джобовете, защото предишните "почистващи" са отрязали всички кошчета по улиците, а на новите "още никой не им е направил оферта за кошчета"...
Още по-страшно ми става, че съществуват хора, които си мятат боклука през терасите.
Всъщност, /поздрави на Марийчето - зам. кметицата по екологията, с която сме работили заедно и е много симпатично момиче/, ама имам наблюдения и над други градове в България - зависи си точно от кмета и от зам-овете му...
И не искам да коментирам държавите, в които на всеки ъгъл има кошчета за боклук, а пред всеки магазин и вход на учреждение - пясъчник за фасове. А липсата им, както и хвърлянето на боклука на неопределените места, се наказва със солени глоби...
Виж целия пост
# 3
Абе аз на 100 места бях и все е така...
Ана бат Бойко се дуе като пуяк как през всичките празници слагали контейнери...  ooooh!
Тука е същата работа, всички газим в боклуци, кучетата разнасят торби, смрад се носи...
Много ми писна, ама толкова ми писна, че се върнах от средата на пътя да си взема фотото.
То не че има неква файда, ама не можах да се сдържа #Cussing out
Виж целия пост
# 4
На нас трябваше да ни сменят кофите, взеха старите и още не са сложили нови. Сега си събираме сметта в чували и ги държим в двора, че инак кучетата ги разкъсват и разхвърлят по улицата. А живея в квартал, където такса битови отпадъци е от най-високите и си я плащаме най-чинно.
Виж целия пост
# 5
Никси, в Дианабад  е същата мръсотия. Добре, че не е топло времето засега. Иначе и холера може да ни докарат.
Виж целия пост
# 6
Ама добре де, как все в БГ нещо се случва, ся кой е виновен за тая гнус?
Като плащаме данъци и тънем в мръсотия пък поне може да ни кажат на кого дължим честта Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
хора, ако проблемът на тази държава е само столичния боклук, БГ щеше да е добро място за живеене.
няма министерство, кметство, институция, болница, където да не властват корупцията и далаверите. това е истината, колкото и на някои да не им се ще да го признаят.

тези дни гледам Бойко по телевизията и се чудя, с какъв акъл хората ще гласуват за него, като с една Столична община не може да се оправи, а е тръгнал да става министър-председател. не, не е луд този, който яде баницата...

и аз си плащам здравните осигуровки всеки божи месец, но моя скъп лекар ми казва, че няма направление. от това е по-голямо безобразие, здраве му кажи.
Виж целия пост
# 8
Аз пък чаках днес майка ми в колата до една кофа за боклук. Дойдоха да чистят и шофьорът ми каза, че докато колите спират пред кофата той просто няма как да я премести. Обърнах се и видях, че е прав! Камиона си замина и кофите останаха пълни. След 30мин една леля премести колата, но к'во от т'ва...
Виж целия пост
# 9
И ние си седим без кофи, след като вчера ни взеха старите.
Ама половината квартал има, ние горе по шубраците ще ни позабравят за известно време сигурно.
Виж целия пост
# 10
Ми  newsm78 по мое мнение на масата от народа не му трябват кофи.
Гледах оня ден рано сутринта - поне пет човека си поставиха торбичките с боклук ДО кофите  newsm78 Кои вързани, кои не.
То май трябва до кофите да има указателни табели, как да си изхвърляме боклука.
Ще взема да направя предложение до Бат Бойко  newsm78 може и да ми се върже  Joy
Виж целия пост
# 11
Пак ли за софийския боклук?
Виж целия пост
# 12
Хехе, Кармакома, точно като теб мисля.
Тези дни ни хвана с мъжа ми някакъв тотален бяс  и чак се заприказвахме за емиграция. Гледахме как летят пликчетата около високите блокове в нашия квартал... гледахме и изхвърлените преди няколко месеца строителни отпадъци от поредния "освежителен" ремонт на панелка... зарязаните избушени дюшеци, тоалетни чинии и стари скринове... Питам се, кой им каза на тези граждани, че някой е длъжен да им събира тази смет, само защото са я поставили до кофата? Не знаят ли, че си е тяхна работа извозването до сметището? Ама иначе знаят да дуднат и да плюят политиците, щото все някой им е длъжен.
Пък и Бойко като е толкова отворен и следи за правилата, защо не подхвана една проверка, колко от остъклените тераси в София имат нужното разрешение? За колко от кашпите поставени по тротоарите се плаща такса? Няма да продължавам да изброявам, че ще се ядосам пак. Ако хората в общините спазвах наредбите както са написани и глобяваха както би трябвало, щяха да се съберат пари за 20 детски градини!

така се ядосах, че си забравих въпросителните  Crazy
Виж целия пост
# 13
Дам......
А данъкът пак е скочил  newsm78
Виж целия пост
# 14
Тези дни ни хвана с мъжа ми някакъв тотален бяс  и чак се заприказвахме за емиграция.

Точно и аз за това се размислих днес... баси ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия