моля за бърз отговор относно висока температура на тримесечно

  • 3 692
  • 33
има от 2 дена 38-39 градуса, през деня пада до 37 .доктора ни каза че има леко зачервено гърло и ни изписа оспамокс.дали не е малка за антибиотик,температурата я понижавам с панадол но вече втора вечер пак се вдига.
Виж целия пост
# 1
Здравей, истинали ли сте?
Сина ми на 45 дена пи оспамокс, няма отражения ... щом се налага. Оле, представям си как се чувстваш - бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 2
Лекарят е изписал антибиотик само заради зачервено гърло?! Та това може да е само вирусна инфекция. Защо е този антибиотик? Не го ли попита? Гнойни ли са сливиците?
Виж целия пост
# 3
не са ........думите му бяха леко зачервено... затова и търся алтернатива.да изведох я на слънце навън но имаше вятър  Cry и си мисля че е настинала
Виж целия пост
# 4
Лекарите често изписват антибиотик, за да се презастраховат. Температурата е доста висока, така че според мен ви е назначил правилното лечение. Ако се притесняваш все пак, потърси мнението на друг лекар.
Виж целия пост
# 5
Сигурно е вирусна инфекция. Температурата ще спадне след още един ден. Обикновено висока температура се поддържа 3-4 дни максимално. Ако бебето видимо е добре, не е отпаднало и не плаче непрестанно - не се тревожи! Може и апетита да намалее, но това си е в реда на нещата. На твое място не бих дала никакъв антибиотик.

п.п. Като се сетя и аз каква паника бях едно време...
Виж целия пост
# 6
Moят съвет е да потърсиш второ мнение, като изискаш да ти бъде обяснено всяко едно лекарство за какво се изписва. Не прави нищо на своя глава.
Понякога наистина антибиотикът е нужен, но много често джипи-тата просто се презастраховат излишно, когато става въпрос за бебета и малки деца.
Виж целия пост
# 7
има си апетит.повечко спинка и е неспокойна малко през нощта докато я нахраня и нещата малко отихват.през деня дори се усмихва
Виж целия пост
# 8
след като лекарят който си избрала за твоето дете ти е изписал антибиотик- даваш го!
това първо
второ антибиотик се дава като застраховка от усложнения които могат да последват вирусната инфекция, а не за да лекуват самата вирусна инфекция
трето при висока температура спира белтъчния синтез и това именно лекува вирусната инфекция, защото пречи на деленето и размножаването на вируса /днк-то беше също белтъчна верига нали/ отделно че лекува и по друга линия като ги "пастьоризира" гадните микроби.
това че вдига температура показва че организма е силен и се бори.
знам че ти е мтного малко бебенцето и много се тревожиш на ще видиш че всичко ще мине
следи дишането му, и дали ще слезе инфекцията надолу към дробовете.
При толкова малко бебе един запушен нос се оказва по-големия проблем защото не може да суче със запушен нос, а ако не се храни се обезводнява и изтощава с часове. В болниците правят инхалации за да могат да си сечят бебенцата, дори с вентулин при по-тежди случаи. минала съм през това включително болницата и инхалациите.


 
Виж целия пост
# 9
Консултирай с педи всеки съвет тук!

Аз на тази възраст редувах свещи ефералган 80 мг и нурофен 60 мг. през 3 часа за да не се натрупа парацетамола в тялото й.

Дано се оправи малката

Виж целия пост
# 10
.........................................
второ антибиотик се дава като застраховка от усложнения които могат да последват вирусната инфекция, а не за да лекуват самата вирусна инфекция
.........................................
 

Това твое заключение като на практикуващ лекар ли е?


п.п. Антибиотик се изписва САМО по медицински показания! Това е винаги и навсякъде! Няма такова нещо като застраховка. Пардон - има български лекари които го правят...
Виж целия пост
# 11
Аз също бих те посъветвала като oceanid да слушаш лекаря си. Тук има много хора, които отричат антибиотиците по принцип и биха могли да ти дадат лош съвет в твоя случай. И освен това аз по съвети от форуми не бих си лекувала детето. Но всяка майка решава сама за детето си. Дано бързо се оправи бебока и ти се успокой. Всички минават оттам рано или късно.
Виж целия пост
# 12
Никой не е писал, че антибиотиците се отричат. Ни най-малко не съм някаква сектантка, която ще започне да проповядва "завръщане към природата" или нещо подобно. Щом момичето пита - означава, че лекарят и не е бил категоричен и достатъчно убедителен в назначеното лечение. Е, на такъв лекар какво доверие може да му има човек? Този вид лекарства не са за да лекуват страхове .
Когато на синът ми са изписвали антибиотик - винаги, абсолютно винаги са ми казвали - причината и обяснение, че няма алтернативно лечение (на бактериална инфекция например).
Виж целия пост
# 13
Давай си изписаните лекарства. При висока температура дръж детето поне половин час голо, но с чорапки. Проветрявай по-често стаята. Добре е да се къпе с по-хладка вода от обикновено, може и повече от веднъж дневно. Аз лично не те съветвам да слагаш компреси с оцет или друго. Панадола сваля температурата най-бавно. При по-висока температура е по-добре да се дава Ефералган свещички или Нурофен. Само, че трябва да минават по 4 часа между отделните лекарства съдържащи парацетамол. Всичко това ме посъветва педиатъра на моето бебе.
Виж целия пост
# 14
Moят съвет е да потърсиш второ мнение, като изискаш да ти бъде обяснено всяко едно лекарство за какво се изписва. Не прави нищо на своя глава.
Понякога наистина антибиотикът е нужен, но много често джипи-тата просто се презастраховат излишно, когато става въпрос за бебета и малки деца.
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия