Проблем с учението-2 клас

  • 5 782
  • 53
,,,Така..дъщеря ми е във втори клас..на 8 г..отскоро  усещам/аз и жена ми/..че започва да закъсва с някои предмети в училище..
..понеже с майка и сме по цял ден заети..малката ходи на занималня..
..но от моите ученически години знам...че там не се учи много...и домашните се преписват
....дъщеря ми ходи на частни уроци по английски..разбира се там няма проблем Hug
..та мисълта ми е ...дали да я спра от занималня..и да взема жена която да и помага по всички предмети/бивша учителка да речем/
..не казвам ,че с жена ми не и обръщаме внимание..но то е само вечер..и ми се струва малко
..няма баби ,дядовци,роднини..сами сме....а не искам да я изтървам отсега Thinking
Виж целия пост
# 1
..та мисълта ми е ...дали да я спра от занималня..и да взема жена която да и помага по всички предмети/бивша учителка да речем/

Това е най-добрият вариант, ако можете да си го позволите. От една страна, тя ще се съобразява с възможностите и нуждите на детето, от друга - ще е много по-полезна от вашата помощ, защото знае какво и как да я научи.
Виж целия пост
# 2
Според мен занималнята, освен ако не е някакво изключение, няма как да научи детето на нещо. Все пак там говорят и се занимават 20 деца, как да има детето спокойствие нещо да запомни и разбере. Синът ми е в училище с целодневно обучение до 16 часа, което не пречи след това да се занимаваме пак вкъщи. Най-добре му вземете на детето свястна учителка да му помага и да работят заедно, веднага ще има резултат.
Виж целия пост
# 3
Аз съм избрала вариант - частна занималня. Не за друго, а за да не губи детето контакт с връстниците си. Доволна съм от занималнята. Няма неподготвени домашни и уроци, че и допълнителни упражнения им дават. Остава им и предостатъчно време за игра.
Виж целия пост
# 4
И аз съм ЗА това с детето да се занимава допълнително учител.Голямата ми дъщеря никога не е ходила на занималня,защото аз бях по майчинство с малката и съм й помагала.Но средата на 2007 година се върнах на работа и разчитах на самосъзнанието й да си готви уроците както трябва.Да,ама не.Изкарваше оценки,но знанията й бяха минимални.И от миналата година започна да ходи на уроци по български и английски език,по математика помагам аз.
Що така ги мързи тия деца,не зная. Пък и в училище ми се струва,че някои учители си претупват материала,и който разбрал добре,ами останалите?
В момента е в 6 клас,и съм възмутена,че в учебните тетрадки не се работи много,половината са празни.
Изпуснат ли основите на важните предмети ,после трудно се наваксва.
Виж целия пост
# 5
А сама вкъщи след училище? Няма ли да успее да се подготвя? Така и детето ще се научи на самостоятелност. Пък ако срещне някъде трудност, вечерта пак ще помагате... Peace
Това с учителката е добре, но така детето ще свикне винаги някой да му виси на главата, да му "сдъвква" учебният материал...
Виж целия пост
# 6
Прав си. В занималнята нищо не учат. Дори в много случаи учителката им диктува домашните, за да става по-бързо. Аз спрях дъщеря си от втория срок от занималня. Имам възможност да си стоя вкъщи до обяд и да се занимавам с нея. Контролирам основно подготовката й и най-важното е, че усещам къде и какво не й е ясно и обяснявам. Установих, че има доста пропуски - материал, който е минат, но не е усвоен. Домашните написани, а знанията неусвоени. Ето това е резултатът от посещение на занималня.
Всъщност много зависи и от преподавателя в занималнята. В първи клас дъщеря ми имаше много съвестна учителка, която им даваше и допълнителни упражнения. Но тази година е друга госпожа и нещата започнаха да куцат. Да не говорим, че в занималнята детето няма необходимото спокойствие, за да се съсредоточи. Нито пък може да прочете нещо извънкласно.
Ако имате възможност, намерете друг вариант за подготовка на детето. Защото материалът става все по-сложен, препуска се стремглаво през уроците /почти нямат упражнения върху новите знания/, недопустимо е да има пропуски.
Виж целия пост
# 7
Поци, малкият ми син се готви в къщи с госпожа. Да ти кажа разликата е очевадна, в сравнение с това което се получаваше с големия в занималнята.
Просто тогава нямахме много голям избор и за жалост част от пропуските и сега все още ги борим с баткото. При нас също не е било да не обърнем внимание на детето, но вечер след 18.30 - 19.00 предполагам и сам си установил, че дори ти да си в перфектна форма / а след цял работен ден невинаги е така/ детето също е уморено, разконцентрирано и трудно се съсредоточава. При големия също първите проблеми започнаха именно във 2-ри клас. Тогава го записах в частна занималня, но пак останаха много пропуски, въпреки усилията ни.
За мен е по-добре да вземеш учител в началото да създаде навици и нагласа за учене и да запълни пропуските, отколкото след някоя и друга година да се налагат уроци - защото старите пропуски пречат на усвояването и на новия материал.
Виж целия пост
# 8
Моята второлачка се подготвя с учителка от началото на 1-ви клас. Много добре се разбират. Тя има към детето много по-високи изисквания от госпожата в училище и от мене. Дава и много  повече по български (това и е специалност) от това, което се изисква в клас . Сега отсъстваше 2 месеца и детето се подготвяше само, при неясноти помагах. За успеха - пак е същия, но като качество - покрива се само изискуемия минимум.
За занималня не съм и си помислила, понеже има много допълнителни занимания (пиано, вокална, английски, доскоро танци, тенес) и е все в разход.
Чудела съм се дали не греша newsm78, като не я оставям сама да се подговя през цялата година, но с тези учебници........
Виж целия пост
# 9
Щом можеш да си позволиш учителка, действай.
Не споделям подхода "да му висиш на главата, щото иначе няма да си научи".
Занималнята я възприемам като "гледат ми детето докато свърша работа".
Казваш, че детето се справя с английския. Значи не е глупаво и не му трябва допълнителна помощ. Може да се опитва да кръшка.
Бих я оставила известно време "без контрол" и при първата забележка за ненаправено домашно да си покажа рогите  Twisted Evil

Дори в много случаи учителката им диктува домашните, за да става по-бързо. е да има пропуски.
smile3544
Виж целия пост
# 10
Знаток, ама то само написването на домашното не винаги е достатъчно. Иначе аз колкот роги нося  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ама и с роги не става - опитахме вече веднъж. Иначе принципно и аз съм против "някой да му виси на главата", но при моя да речем наиситна се налага. Други деца са по-съвестни и състеродоточени и може би биха се справили и сами, но ако има неясноти по материала...
Колкото до занималните - ако имаше как бих ги избегнала, но и те са необходимо зло за някои родители.
Виж целия пост
# 11
За учителка в къщи -  Peace

Аз за малкия съм прибягнала до такава, защото той не се оправя сам, а аз не мога да му помагна
Виж целия пост
# 12
Според мен Знаток е права, бих постъпила като нея.
Виж целия пост
# 13
Абе...в занималнята..учителя ги кара да се упражняват..върху материал...който още не са взели...учениците му казват...но той не...явно за това се е подготвил..мисля ,че учителя беше по физическо Laughing
..проблема е ,че дори и да се върне от училище..и да не ходи на занималня..вкъщи никой няма.... хвърля чантата..и излиза да играе Simple Smile
..а вечерта ни казва ,че уж е учила..и чака майка си за домашните.. все нещо не е рзбрала..все си мисля ,че тва е театър Thinking
Виж целия пост
# 14
Правилно си го мислиш.
Пак можеш да си вземеш жена да я гледа. Пък с домашните както дойде - веднъж ти, друг път мама, трети сама... Ще си покаже.
И да пропусне домашно във втори клас, не е чак толкова фатално. По-важно ти е да й създадеш навици.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия