Направих лещата на каша...

  • 3 192
  • 12
Купих белена леща една такава червена и реших да я сваря....и стана на каша. Знаех, че увира бързо обаче такова чудо не очаквах. Докато се сварят и другите продукти в тенджерата лещата не приличаше на нищо Confused Ядосах се и я пасирах да не ми се смее мъжлето ама сега се чудя дали още нещо трябва да добавя на тази иначе толкова вкусна крем супа Crazy
Виж целия пост
# 1
направи по някое кюфте ,обикновено или пък от тези топките с ориз и каима ..мисля 4е ще подхожда и няма никои да те бъзикне даже Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Купих белена леща една такава червена и реших да я сваря....и стана на каша. Знаех, че увира бързо обаче такова чудо не очаквах. Докато се сварят и другите продукти в тенджерата лещата не приличаше на нищо Confused Ядосах се и я пасирах да не ми се смее мъжлето ама сега се чудя дали още нещо трябва да добавя на тази иначе толкова вкусна крем супа Crazy

Наречи я " миднайт дал" и му кажи, че е индийски деликатес. Laughing Дал действително е ястие с леща, което се прави в Индия и има доста варианти. Е, не съм чувала да се пасира, но понякога е доста гъста и разварена и прилича на пасирана. А "среднощния" дал е леща с изцедени лимони. Звучи странно но е много вкусно!
Виж целия пост
# 3
Е, не се притеснявай! Аз купувам една оранжева, която увира за 12 минути. Ако я превариш става крем супа. Днес майка ми превари лещата, защото вместо 12 минути я остави да ври почти час. И аз, за да не останат мъжете гладни добавих картови и настъргани морковчета. Стана м-м-м-м, да си оближеш пръстите. Нищо, че е постно Laughing Лично аз много я харесвам тази леща и винаги, когато пазарувам от БИЛА си вземам от нея!
Виж целия пост
# 4
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Заслужава мъж ми да не вляза поне един месец в кухнята
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Нацупи се , че е пасирана проклетата леща и въобще не я опита под предлог, че не бил гладен, май аз и Калоян  ще я преборим сами...а каквото не изядем днес, утре в мивката
Не разглезвайте мъжете си защото се самозабравят и започват да правят като моя Sick.
Виж целия пост
# 5
Аз ти предлагам друго - каквото остане, го замрази във фризера в бурканчета. Като ти се прище да дадеш на детенце крем-супа /лещата има и лек слабителен ефект/, вадиш, стопляш /ама внимателно - да не се пръсне стъклото/ и предлагаш.
Мъжът ти да си сготви сам следващия път, като се муси Mr. Green
Каква марка е лещата, че моят мъж пък не я яде заради люспите - обикновено я накисвам с вряла вода, беля я, като я претривам през ръцете си, и чак тогава я варя.
Виж целия пост
# 6
Лещата е КРИНА и е много вкусна само дето увира за няма и 5 минути Confused

А сега се прибирам от работа и гледам скъпия нападнал тенджерата и оставил само на дъното омел 4 чинии Shocked Можело значи Twisted Evil и аз му заявих .. "ами добре, значи това което е останало ще ти е за вечеря, а аз довечера съм на диня "Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
..А сега ... гледам скъпия нападнал тенджерата и оставил само на дъното омел 4 чинии Shocked


 Shocked Shocked Shocked Laughing Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Лещата е КРИНА и е много вкусна само дето увира за няма и 5 минути Confused

А сега се прибирам от работа и гледам скъпия нападнал тенджерата и оставил само на дъното омел 4 чинии Shocked Можело значи Twisted Evil и аз му заявих .. "ами добре, значи това което е останало ще ти е за вечеря, а аз довечера съм на диня "Twisted Evil
Много ти благодаря...а за скъпия - на всичко се научават те - само бой и....леща им трябват Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Да ви светна аз за белената леща!!!
Аз я обожавам! Всяка белена леща става на каша! Преди си я купувах от Турция, понеже често пътувах до там. Вече я има и тук, купувам я от МЕТРО.
Тамошната е по- хубава, црънцата са цели, а не като тази - на половинки. Запалих всички по тая леща - семейството ми, приятелки, свекървата, баба ми.
Това е една от най- бързите готвени ястия, които готвя. Ако закъснея, готвя леща! От две години не съм готвила от другата леща! Слагам водата да заври, слагам лещата и другите неща заедно с нея, засичам 10 мин и е готово!
Видя ли как се е усладила на мъжа ти!
Препоръчвам я на всеки!
Виж целия пост
# 10
Може ли да дадеш име, марка на тази,която купуваш-запали ме и мен!
Виж целия пост
# 11
В момента нямам пакет, за да видя марката, но я купувам от Метро. Пакетът е от 0.5кг, тя самата е оранжева на цвят. Струва около 1лв.
Може би я има и по други магазини, но не съм търсила.
Ще я познаеш по оранжевия цвят!
Виж целия пост
# 12
Такава леща продават навсякъде поне при нас де....
като видите оранжева леща това е!!! bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия