Цеденето на ръка - опасно?

  • 941
  • 11
Днес ми каzаха, че цеденето на ръка, ако се прави неправилно, можело да бъде опасно  newsm78  Вярно ли е това? А с какво точно, ако  е вярно?
Виж целия пост
# 1
Опасно дотолкова, доколкото можеш да си докараш рани - виждала съм белези от такива, много са кофти.
Зависи как действа човек, може и запушване на канал да си докара, ако не го прави както трябва (което и с помпата може да стане, ако ръбът й се вреже в гърдата при по-силно натискане). Друго едва ли ще стане - човек обикновено не е склонен да натиска, дърпа и сеца, като го заболи, така че има вграден прекъсвач на лошите практики Mr. Green
С неправилно използване на електрическа помпа също може да се докара страшна беля с живи рани отвън и вътрешно кървене от гърдите.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Хедра   bouquet Цедя се блиzо месец вече и нямам проблеми zасега, да се надявам,че го правя правилно.
Виж целия пост
# 3
Днес ми каzаха, че цеденето на ръка, ако се прави неправилно, можело да бъде опасно  newsm78  Вярно ли е това? А с какво точно, ако  е вярно?
Пак се е изказал някой, който май никога не е цедил на ръка??? newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз и с двете деца се цедях на ръка и нито рани, нито запушване съм си докарвала. С помпа съм опитвала / вторият път с Авент/, но нищо не успявах да изцедя и за мен помпата се оказа "опасна" заради опасността от мастит  Laughing!
Виж целия пост
# 5
Аз също вече ветири месеца се изцеждам на ръка и нямам никакви проблеми. В началото започнах да се изцеждам с помпата на Авент, но си докарах мастит и оттам много проблеми. Тогава започнах на ръка и съм много по-доволна, изцеждам се средно по 5-6  пъти дневно, като дори през нощта го правя. Имам доста кърма, на моменти достига 500 мл., но нито за миг не съм си помисляла да посегна към помпата.
Виж целия пост
# 6
Налагаше се да изцеждам в началото на кърменето, докато се урегулира количеството на млякото. Правех си загряващи компреси и после с леки масажни движения - натиск на юмруците от вън навътре към ареолата, но то от загряващите компреси остатъчното мляко след кърменето потичаше и изтичаше след лекия натиск. Когато напрегнатите гърди омекнат и увиснат всичко е наред, не е необходимо да ги изцедиш до капка! Wink Peace
Виж целия пост
# 7
И аз съм се изцеждала на ръка и то доста дълго време с първото детенце.Много исках да се храни с кърма ,а то отказа да суче и аз реших че ще цедя докато пускат.Имам си мастопатия ,но тя не е от изцеждането.
Виж целия пост
# 8
Не знам дали е опасно,аз така и не се научих да го правя.А при наличието на толкова много кърма,постоянно се цедях,само че с помпа.
Виж целия пост
# 9
Аз и с двете деца се цедях на ръка и нито рани, нито запушване съм си докарвала. С помпа съм опитвала / вторият път с Авент/, но нищо не успявах да изцедя и за мен помпата се оказа "опасна" заради опасността от мастит  Laughing!
Peace
Виж целия пост
# 10
Аз съм виждала братовчедка ми  Rolling Eyes  Целите й гърди бяха зверски посинени,защото се цедеше на ръка за всяко хранене на бебето в продължение на 2 месеца.Явно не го правеше както трябва,но стискаше зъби.Тогава й препоръчах помпата на Авент,още ме благославя за което  Laughing
Виж целия пост
# 11
Аз съм виждала братовчедка ми  Rolling Eyes  Целите й гърди бяха зверски посинени,защото се цедеше на ръка за всяко хранене на бебето в продължение на 2 месеца.Явно не го правеше както трябва,но стискаше зъби.Тогава й препоръчах помпата на Авент,още ме благославя за което  Laughing
Сини  #Crazy? Определено не е правила нещо както трябва! Някои жени немогат да се цедят на ръка и е по-добре да опитат с помпа. Неможе да си причиняваш сам такова нещо Rolling Eyes! Аз съм имала само петънца по-суха кожа на гърдите от масажите и обтриванията, но синини никога, а съм се цедила до третия месец между всеки 2 хранения, а от третия до 6-тия по-рядко като в началото цедях м/у 500 и 700мл на ден!
Сори за офф-а, но това реших да го отбележа ако случайно някоя нова мама - кърмачка прочете темата! Неможе и нетрябва да има синини и да боли! Болка съм усещала само, когато е слизала кърмата / и то първите месеци/ и на 2-3 пъти при масажа, заради запушени каналчета / тогава мястото на запушването е болезнено дори и при допир с дреха/!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия