ФИМОЗА!

  • 86 577
  • 224
Здравейте! Бих искала да разбера трябва ли да правя нещо с пениса на сина ми( на 4 месеца), защото нашата докторка всеки път на консултацията му издърпва кожичката, а съм чела противоречиви мнения за това? Благодаря ви предварително Simple Smile

P.S. "Преведох" постинга си на кирилица, защото виждам, че темата интересува доста майчета, а сама се уверих, че не е много лесно и приятно да четеш на джангатайски. Извинявам се на тези, които съм затруднила и все пак са отговорили, и на всички които са видяли темата, но бях новак и докато се огледам... Embarassed
Виж целия пост
# 1
Заболяването се нарича физиологична фимоза ако не ме лъже паметта. Моите близнаци и двамата се родиха така. Не се притеснявай от това което прави лекарката. Нека разкъса кожичката защото в противен случай там се наслагва мръсотия и може да се получи възпаление. От друга страна колкото е по-малко детето толкова по-леко възприема манипулацията. След няколко издърпвания от нейна страна ще можеш ти да продължиш да го правиш при къпане. Не слушай бабите по този въпрос че щяло от само себе си да се оправи. Как смяташ че ще се разкъса кожата сама ей така просто.
Виж целия пост
# 2
Аз пък не бих позволила на педиатър или уролог да издърпа кожичката рязко за няколко пъти Neutral Face В състоянието, в което е в момента е благодарение и единствено на това, че от деня на раждането до сега /10 м и 3 сед./ на всяка смяна на памперса почиствам пениса с риванол или лайка и не е отлепена още, но има време. Защо трябва да го боли и да го измъчвам, постепенно ще стане. Около 7-мия месец си мислех, че ефекта е нулев, но изведнъж кожичката се отлепи от едната страна, и сега чакаме и останалото.
На кръстницата ни, детето се отлепи още в 4-тия месец, тя също без да е прилагала "насилствени мерки".
Явно при някои деца става по-бавно, ние ще чакаме Sign Exclamation
Виж целия пост
# 3
Цитат на: mam4e2004
Zdrawejte! Bih iskala da razbera trqbwa li da prawq ne6to s penisa na sina mi (  na 4 meseca), za6toto na6ata doktorka wseki pyt na konsulyaciqta mu izdyrpwa kovi4kata na glawata, a sym 4ela protiwore4iwi mneniq za towa? Blagodarq wi predwaritelno! Simple Smile


Нашата педиатърка започна да забелва когато бебо навърши 2 м. На всяка консултация-точно както при вас, дръпваше по-нагоре и когато бебето навърши 6м. беше с вече забелена пиша. След като започна забелването, ние имахме грижата всяка вечер по време на баня да придърпваме кожичката до там, докъдето беше стигнала педиатърката ни.
За мен това е по-добрия вариант. Педиатърката ни си знае работата. Не мисля, че бебо го е боляло много-проплака така, както когато проплаква, когато нещо му създава дискомфорт, но за кратко, без да изпищи (както прави от болка). Така и ние  не се притеснявахме, че нещо няма да направим правилно, или че бебето може да го заболи или нещо от този род.
И аз бях чела, че това състояние е физиологично и че след 6-тия месец се оправяло от само себе си, но добре че не се вързах на тези писаници. Не знам как ще се оправи от само себе си, като-за наш срам Embarassed -допуснахме на едно място кожичката пак да залепне-след като беше напълно отлепена-и педиатърката ни пак трябваше да се намеси. А из форумите много пъти вече четох,че при момченца, на които пишите не са били забелени докато са били по-малки, се е налагало да се намесва хирург. Доста страховити разкази прочетох Shocked
Виж целия пост
# 4
Tezi "zabelvaniq" ama xich ne moga da proumeq za kakvo stava vupros....................  Rolling Eyes .....
Pri nas tuka ni kazvat tam vuobshte da ne pipame!

 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Az imam sin na 2g i 7 mes.Kato beshe bebe i az popitah doktorkata kakvo da pravia s pishleto.Tia kaza vaobshte da ne go baram,kato stane na goginka shte mu go opravi.Kato navarshi i otidohme ne moge da si predstavite kakav ugas izgiviahme.I toi i az.To beshe darpane to beshe chudo.Taka se travmira ,che kato hodihme sled tva v poliklinikata vse reveshe.Taka namrazi doktorkite,che edvam go vkarvah vatre.Sega imam sin na 2 mes. i smiatam po drug nachin da ne se stiga do tova.Zashto niakoi doktori kazvat edno,a drugi drugo.MOLIA VI PREDLOGETE NIAKAKAV NACHIN!Ne iskam pak da se poluchi sashtoto.Blagodaria vi!
Виж целия пост
# 6
Моят син също е на 2 месеца и започнах да се питам дали трябва да предприемам нещо по въпроса. Докторите повечето казват не пипайте, свекърва ми не си спомняла нищо и аз не знам какво да правя.
Престраших се от вчера и по малко докато го къпя го издърпвам, но не силно. В инерес на истината не знам какво трябва да се получи в резултат.
Виж целия пост
# 7
ох, незнам и аз с това пишле какво да правим. тук лекарите казват да не се пипа, обаче аз искам да правим процедурата сега, защото като стане по-голям е по-травмиращо за детето. мен ме е страх да дърпам, но мъжа ми всяка вечер след къпането на бебето прави това. ама дали го прави както трябва и ние не знаем.
Виж целия пост
# 8
Ne se pritesniavai ,Anna.Az imam priatelki koito sa zapochvali ot rano i po dobre sa minali tozi problem.Po dobre ot rano otkolkoto sled tova.Napravo kato si spomnia......... Close
Виж целия пост
# 9
В училището за родители ми казаха процедурите със забелването да ги започнем след навършване на 1м., но според нашата педиатърка се започвало след 2-рия. Така че след навършване на 2 месеца май е съвсем разумен срок забелването да започне.
А иначе-какво трябва да се получи в резултат-шегата на страна, ама накарай мъжа ти да си дръпне кожата на п****та малко, без да оголва цялата главичка (лелее-дано да не ви звучи цинично, но не знам как да се изразя кулнурно по въпроса Embarassed  Embarassed  Embarassed ), главичката ще се оголва постепенно с времето, колкото повече правите процедурата. След като напълно забелихме пишата на Иво, тя си заприлича на истинска мъжка пиша (само по размерите отстъпва Grinning ). Дали го обясних разбрано ? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Vivi

А иначе-какво трябва да се получи в резултат-шегата на страна, ама накарай мъжа ти да си дръпне кожата на п****та малко, без да оголва цялата главичка (лелее-дано да не ви звучи цинично, но не знам как да се изразя кулнурно по въпроса Embarassed  Embarassed  Embarassed ), главичката ще се оголва постепенно с времето, колкото повече правите процедурата. След като напълно забелихме пишата на Иво, тя си заприлича на истинска мъжка пиша (само по размерите отстъпва Grinning ). Дали го обясних разбрано ? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Много разбираемо обяснение!
Ние вече направихме показното, но все ми се струва, че при бебчо е по- различно.
Така или иначе, от тази вечер смятам по-сериозно да се захвана. Трябва да го правя бавно и леко докато усетя натиск или докато се изплаша аз (а това ще стане сигурно много рано)?
Виж целия пост
# 11
po-dobre zapochnete sega da zabelvate, zastoto posle stava strashno. nai-bezbolezneno e dokato se kupe, zastoot togava kojata e po-meka. Durpaite kojichkata nadolu i ste vidite kak postepenno s vseki izminal den se zabelva vse poveche. Zaduljitelno sled tova slagaite revanol niakolko kapki. ako go zabelvate na suho bebco veche go boli. taka che az vi preporuchvam dokato go kupete. Moia sin e na 11 meseca  i ot 6-ia mesec veche e e zabeleno pishleto.sega vsiaka vecher go miem staratelno Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Цитат на: anuschka
Трябва да го правя бавно и леко докато усетя натиск или докато се изплаша аз (а това ще стане сигурно много рано)?


Да трябва да усетиш, че повече не може. Не се притеснявай толкова, на бебето не му е неприятно и освен това нищо лошо не можеш да направиш стига да си нежна, а съм сигурна, че ще си  Grinning . Не му е чуплива работата  Grinning  Grinning.
С големия ми син и аз се притеснявах много, та направо отидохме на уролог след като навърши 8 м. и той я свърши на веднъж работата  Grinning . Но трябва да ти кажа, че колкото по-голямо става детето толкова по-го боли, може да започне да се стиска като пишка, защото го щипе. Сега с малкия вече почти съм приключила с проблема и то сама.

Не вярвам на това, че нещата могат да се оправят от самосебе си.
Виж целия пост
# 13
При нас педиатърката само веднъж го опъна и оттогава съм само аз Laughing Та в момента си има недокрай заголено пишле, но всичко става мнооооооооооого постепенно и е нужно търпение - не прекалявай с натиска и постепенно ще започне да си излиза! Най-лесният начин е във ваничката, докато го къпете - както е под водата пишата най-безболезнено и лесно се манипулира. Дори усещам, че на Горан от време на време му е и смешно, и приятно Rolling Eyes
Но за нищо на света не бих оставила нещата от само себе си да се случат, поне що се отнася до това - тук определено майката и бащата трубва да се намесят, по възможно най-деликатния начин.

Със здраве! Grinning
Виж целия пост
# 14
От постоянното почистване на главичката на пениса на сина ми , той сякаш свикна в момента в който му махна памперса да си бара пишлето. Вече се страхувам всяка вечер да правя процедурата и почнах да му забелвам главичката през 2-3 вечери, а това се отразява на хигиената му. Не знам какво да правя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия