кафяв сос?как?

  • 6 126
  • 10
здравейте,
онзи ден ядох една мн интересна свинска кавърма в едно заведение... сама по себе си нищо кой знае какво... лук,месо,малко гъбки  и сос.върпоса е във соса... не беше нормалния червен сос,а беше кафяв и мн вкусен... мн интересно.
имате ли идея как се прави този кафяв сос?  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Може би е сос "жу"(в Европа),а в Северна Америка е "грейви".Това е сос от печеното.
Виж целия пост
# 2
Аз знам този :
Кафяв сос
Той сос служи за основа на множество други сосове
Продукти:
 30г масло или маргарин
 50г брашно
 500мл бульон или вода
 черен пипер
 сол
 червен пипер на вкус
Начин на приготвяне:
Мазнината поставяте в малка тенджера и стопявате при средна температура.
Прибавяте брашното и с непрекъснато бъркане запържвате до кафяво.
Топлият бульон или вода сипвате бавно и бъркате, докато се получите гладък сос, които оставяте да заври.
Подправяте го с черен пипер, сол и червен пипер и го оставяте на тих огън още 10-15 минути за да набъбне добре брашното.
Виж целия пост
# 3
Според мене в съставките има соев сос,който винаги оцветява в кафяво и стига да не е много,дава приятен вкус.
Виж целия пост
# 4
Бях гледала в едно кулинарно предаване за ястия от аржентинската кухня,за да се получи кафяв сос запържиха една кафяна лъжичка какао.Това го опитах и аз =наистина сосът се получи кафяв.
Виж целия пост
# 5
а какаото не придава ли специфичен вкус на соса?
Виж целия пост
# 6
Под кафяв сос се подвизават поне 3 соса (толкова се сещам на прима виста):
- сос Грейви
- гъбен сос
- сладко-кисел сос

П.П. препърженият червен пипер има кафяв цвят
Виж целия пост
# 7
чувала съм от готвач -когато примерно си опекла свинско в тавата се образува тъмен сос -
в тиган с малко мазнина се запържва брашанце и се разрежда със соса от печенето добавя се сол на вкус и черен пипер -получава се много тъмен сос и е много вкусен ако при печенето на месото е сложено винце става още по хубав соса
Виж целия пост
# 8
Най-вероятно е сосът от печеното ( моркови, целина, лук, скилидка чесън, подправки). Той се подправя (след като се прецеди) с малко доматено пюре, червено вино и се сгъстява с неутрално нишесте или брашно.
Виж целия пост
# 9
И аз знам от готвачи - както Бетина е обяснила, добавя се винце и се запържва и лук, накрая се пасира  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз знам от готвачи - както Бетина е обяснила, добавя се винце и се запържва и лук, накрая се пасира  Peace

Точно това е, което е обяснила Бетина  Peace
Адски вкусен е, но не по-малко калоричен  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия