Kurmene i predpazvane ot bremennost?

  • 1 576
  • 10
Zdraveite, kurmesti mami! Moge bi mojt vupros e shiroko razprostranen iz foruma, no vse pak bih Vi poiskala suvet. Kurmj, a me e strah ot zabremenjvane, njmam cikul, no znam 4e i tova ne e dostatuchen kriterii da ne se zabremenee. Posuvetvaite me. Znam obiknovenite na4ini s prezervativ i prekusvane na polovijt akt, no se 4udih dali ima i drugi sredstva. Ne znam dali sustestvuvat protivoza4atu4ni za kurmesti- mai ne, no vse pak tursj suvet. Kak e pri Vas?  bouquet
Виж целия пост
# 1
Zdraveite, kurmesti mami! Moge bi mojt vupros e shiroko razprostranen iz foruma, no vse pak bih Vi poiskala suvet. Kurmj, a me e strah ot zabremenjvane, njmam cikul, no znam 4e i tova ne e dostatuchen kriterii da ne se zabremenee. Posuvetvaite me. Znam obiknovenite na4ini s prezervativ i prekusvane na polovijt akt, no se 4udih dali ima i drugi sredstva. Ne znam dali sustestvuvat protivoza4atu4ni za kurmesti- mai ne, no vse pak tursj suvet. Kak e pri Vas?  bouquet

Здравейте, кърмещи мами! Може би моят въпрос е широко разпространен из форума, но все пак бих Ви поискала съвет. Кърмя, а ме е страх от забременяване, нямам цикъл, но знам че и това не е достатъчен критерий да не се забременее. Посъветвайте ме. Знам обикновените начини с презерватив и прекъсване на половият акт, но се чудих дали има и други средства. Не знам дали съществуват противозачатъцхни за кърмещи- май не, но все пак турся съвет. Как е при Вас?   bouquet

Пробвай да пишеш на кирилица и много, от тези, които само са погледнали в темата ще ти отговорят! Просто латиницата трудно се чете  Peace
Виж целия пост
# 2
Ето една тема по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364766.0
Виж целия пост
# 3
Ето още една полезна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341197.msg8993310#msg8993310
Виж целия пост
# 4
Има локални контрацептиви - вагинални таблетки, кремове и т. н. Наскоро попаднах и на едим тест-микроскоп за овулация със слюнка, но не знам до колко е надежден.
Виж целия пост
# 5
Здравей.

Янаст ти е посочила чудесна статия.
Относно противозачатъчните - при всички положения е най-добре да се консултираш с гинеколога си. Кажи му, че кърмиш и го помоли за съвет относно контрацептивните средства.
Като информация мога да ти кажа, че противозачатъчните съдържат комбинация от хормоните естроген и прогестин. Изследванията не показват вредно влияние върху кърмачетата, но естрогенът може да намали производството на кърма при накои жени. За това не се препоръчват, тъй като има други средства за предпазване. Съществуват обаче контрацептиви, които съдържат само прогестин (таблетки, инжекции). Прогестините са синтетичен аналог на хормона прогестоген, който има биологична активност, подобна на хормона прогестерон.  При тях изследванията показват, че нямат вредно влияние върху кърмачето. Влиянието им върху производството на кърма е противоречиво - при някои се наблюдава увеличение, при други леко намаляване. Това влияние може да се избегне, ако се изчака 6 седмици от раждането.

При всички положения, ако си се насочила към хормоналните контрацептиви, трябва задължително да се консултираш с гинеколога си.

Поздрави
Виж целия пост
# 6
Както сама си написала, действително липсата на цикъл не означава, че не можеш да забременееш, но има начини да се възползваш от това, ако при теб са налице факторите описани в линка от Янаст.
1)още си без цикъл
2) кърмиш редовно и не оставяш големи паузи между кърменията, през деня (по-малко от 4 часа) и през нощтта (по-малко от 6 часа)
3) бебето ти няма навършени 6 месеца
- вероятността да забременееш е нищожна, но ако което и да е от тези условия не е валидно риска се увеличава.
Ако бебето намали броя на сученията, трябва да се има предвид, че това ще се отрази на хормоналните нива и менструалния цикъл може да се възобнови. А ако се случи внезапно, овулацията може да настъпи преди първия менструален цикъл.

Прекъсването на половия акт също носи известен риск от забременяване, за противозачатъчните мимсат е писала. Презерватива на този етап си остава най-сигурния метод  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз пиех след 6-я месец противозачатъчни хапчета само с прогестин - Cerazette, но мисля, че ги няма в България. Понеже кърмех 2 броя бебета, счетох, че до 6-я месец съм почти напълно защитена по естествен начин, но за всеки случай винаги внимавахме. С хапчетата кърмата ми не нямаля и общо взето бях много доволна, нямах и месечен цикъл. Единствен недостатък им беше, че явно хормоните са с доста ниско ниво и след около 9 месеца прием вероятно организмът ми свикна и започнах да получавам досадни зацапвания доста често. При обикновените комбинирани противозачатъчни наистина има вероятност да намалее кърмата и затова не се препоръчват по време на кърмене. 
След това поставих спирала, това също е вариант.
Виж целия пост
# 8
Мерси за съветите и идеите, за мен лично идеята за лактационната аменорея не е най-подходящият вариант - просто си мисля че една жена не може да се довери дотолкова. Пък и както казвате всеки организъм е различен, моята гинеколожка казва че е възможна бременност и без цикъл. А пък за спирала ми е рано - знам че трябва а са минали няколко цикъла, за да се постави. Май презервативът е най-сигурен за този момент. Благодаря Ви! Бъдете здрави и с усмихнати и нацицани бебоци Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 9
Сега като се замислих спиралата дава ли някакви неприятни страни1ни ефекти или е за предпочитане пред хапчетата?
Виж целия пост
# 10
Сега като се замислих спиралата дава ли някакви неприятни страни1ни ефекти или е за предпочитане пред хапчетата?
Пак е въпрос на организъм. Скоро имаше подобна тема в Майки.
При мен нямаше странични ефекти, освен предпазването от забременяване  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия