Защо плаче бебето на гърдата,а от шишето не

  • 3 073
  • 27
Мили мами,моля помогнете ми защото вече незнам какво да правя.Моето дете когато суче от гърдата постоянно реве и храненето е мъчение и за него и за мен.Ние сме на 4 месеца и от 2 месец ми се налага да го дохранвам и тогава лапа бибероната с кеф.Храня го на 3 часа.Аз си мисля,че просто не е гладен.Как да разбера кога е гладен,като той постоянно плаче.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Привет! Ами най-вероятно плаче, защото му е трудно да суче от гърда, понеже вече е разбрало, че има и по-лесен начин. Моето дете така се отби на 2,5 месеца. Затова не е хубаво да се дохранва от шише и да се дават залъгалки. Друга евентуална причина би могла да бъде липсата на мляко в гърдата ти и за целта зарежи това хранене през 3 часа, кърми го когато ревне, без да се чудиш дали е гладно. Гърдата не е само храна, но и успокоение. Колкото по-често кърмиш, толкова повече мляко ще имаш. Но за да не звуча прекалено наставнически, просто мога да те посъветвам да прочетеш разни статии от библиотеката към форума, свързани кърменето. Успех!
Виж целия пост
# 2
Здравей kraska, възможно е наистина бебето ти да предпочита "лесния начин" Ако е много гладно и има изборът да полага усилия за да дръпне млякото от гърдата или да му се излее бързо и лесно от шишето, твърде възможно е да предпочита второто. Може би рефлексът на потичане се задейства по бавно или струята от гърдата ти е по слаба от шишето. Това може да го изнервя и за това да плаче и да се дърпа. А можеш ли да ми кажеш от кога се държи така? По колко пъти дохранваш и кога? А с кърма или АМ?
Няколко идеи мога да ти предложа, дано някоя помогне. Първо, можеш да опиташ да го храниш на по кратки интервали и да предлагаш гърдата малко преди да се е разревал от глад. Идеята е, че тогава ще е по спокоен и може да засуче по охотно. Може да има търпение да изчака силната струя. Опитай да предлагаш гърда в затъмнена спокойна атмосфера, докато е полузаспал. Опитай в различни пози, с много гушкане и контакт кожа до кожа. Хубаво е да си спокойна и позитивна когато се кърмите, за да спомогнеш рефлекса на потичане, който много зависи от позитивното настроение на майката.
Ето една статия за компресия на гърдата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683 това също може да помогне на бебето ти да получава по силна струя мляко за по кратко време.
Ето още няколко статии, които може да ти бъдат полезни, ако още ни си попаднала на тях. Става дума за т.нар. кърмаческа стачка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
и това може да ти е полезно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186
Успех и пиши как се развиват нещата при вас.
Виж целия пост
# 3
Здравейте!налага ми се да го дохранвам на обяд и следобяд.Тогава му давам Ам.Аз си мисля,че плаче защото не е гладен и много често повръща пресечено мляко.Не мога да разбера колко мляко пускат гърдите ми.
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 4
Здрасти пак. Повръщането може да няма връзка с това дали е гладен или не, защото от втория месец при някои бебета започва едно повръщане, нар. рефлукс, свързано с недоразвито предстомашно мускулче, което не позволява да се задържи храната в стомаха. В повечето случаи не е сериозно, но неприятно и притеснително за майката. Моята дъщеря повръщаше до 6-ия месец. Педиатър вероятно ще те посъветва преди кърмене да храниш със специални млека против повръщане, които са по-тежки и ще помогнат да се задържи храната в стомаха, но аз никога не съм давала, защото четох /пак в Библиотека Кърмене/, че това може да усложни нещата. Моят съвет е да се консултираш с педиатъра си.
Виж целия пост
# 5
Сина ми е на 4 месеца в момента от няколко седмици рита с крака, реве по време на кърмене, аз го отдавам на зъбите, много го дразнят в момента и предпочита биберон залъгалка пред гърдата за успокоение. Понякога не е гладен и тогава най - много недоволства.
Баткото го дохранвах с кърма с биберон и от храненето на втория в момента ми се струва, че хранене на 3 часа (при дохранване с АМ) може да му е в повече. Малкия сега се храни почти на 4 часа само на кърма.
Ние сме много буйни, опитваме се да ставаме и в резултат на това повръщаме. Ако повръща пресечено, означава че е преработил млякото. Ако не е много, често, на фонтан не е проблем, но задължително консултация с педиатър.
За да разбереш колко кърма поема направи контролно мерене с теб на кантара преди и след кърмене.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви! Аз се консултирах още преди месец с педиатърката за този рефлукс.Няма проблеми понеже си наддаваме по 1.300 на месец.Ама моето бебче не повръща на фонтан,а просто при уригане връща по малко пресечена кърма.Значи,когато го сложа на гърдата той започва да суче и след 5 мин. започва да реве много нервно и не иска повече гърдата.След това и другата така,след което се изцеждам за да видя колко мляко имам още около 20 мл.от двете гърди и отново му ги давам с биберона.След което започва дохранването с АМ колкото изяде.Незнам правилно ли е така?Ако някъде бъркам моля помогнете ми?
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви! Аз се консултирах още преди месец с педиатърката за този рефлукс.Няма проблеми понеже си наддаваме по 1.300 на месец.Ама моето бебче не повръща на фонтан,а просто при уригане връща по малко пресечена кърма.Значи,когато го сложа на гърдата той започва да суче и след 5 мин. започва да реве много нервно и не иска повече гърдата.След това и другата така,след което се изцеждам за да видя колко мляко имам още около 20 мл.от двете гърди и отново му ги давам с биберона.След което започва дохранването с АМ колкото изяде.Незнам правилно ли е така?Ако някъде бъркам моля помогнете ми?

На мен не ми се струва много правилно и нужно това дохранване, защото има риск да си отбиеш насила детето. Повръщането или връщането в никакъв случай не ви е проблем, поне според описанието. Това, че изцеждаш малко - също. Аз така и не успях да изцедя от себе си дори и 10 грама, но бебетата ми наддаваха като луди. Пробвай няколко дни без шише, потърпи малко бунт и после, като забрави "лесното", детето ти ще си суче с желание. Да не говорим, че 5 минути интензивно сукане от едната гърда за някои 4-месечни е напълно достатъчно.

Кой те посъветва да дохранваш всъщност?
Виж целия пост
# 8
Втория ми син (сега е на 4 месеца) суче няма и 5 мин., ако батко му е наблизо се разсейва и забравя да се храни. И аз постоянно се чудя дали се е нахранил, но се развива добре и няма видими проблеми.
От скоро започна да се върти и мрънка като започнем да се храним. Имаше една две седмици в които си беше мъчение после спря от само себе си. Сега от време на време се дърпа. От както започнаха да го мъчат зъбите плаче и не иска да захапе гърдата, давах му биберон и беше много доволен, затова реших че проблема е в зъбите. Периода в който избиват зъбите децата, нямат голямо желание  за хранене, но тук има два момента - дете което се успокоява на гърда предпочита да суче, т.е. яде повече и стои на гърдата повече (първия ми син). Дете което, не предпочита гърдата, гушкането (втория ми син) предпочита нещо друго за успокоение на венците и съответно не се храни нормално. Имаше два три дни в които се видях в чудо, т.к. не искаше да се храни ядеше 3 пъти през деня (в 6.00, в 11.00, в 16.00 и след 20.00). Възможно е биберона да успокоява венците и затова да предпочита шишето.
Във форума много пъти е писано, но съм убедена че е така и пак ще повторя - гърдата дава толкова мляко, колкото е необходимо, независимо от начина на стимулиране (сукане или помпа). Остави детето да суче, дохранването с кърма(биберон) няма да се отрази на кърменето. Мисля, че щом детето наддава по 1300 на месец не е необходимо дохранване с АМ. Ако се притесняваш спри първо едното дохранване. Трябва да имаш предвид, че АМ е по засищащо и е възможно да го прехранваш, защото бебето яде докато му се напълни коремчето, но 50 мл. АМ са повече от 50 мл. кърма.
Баткото го дохранвах с шише от 20 ден до 6 месец, въобще не му правеше впечатление как се храни и какво му предлагам. Баща му беше доволен, когато трябваше да го храни с шише.
Стана малко дълго, надявам се да ме разбереш какво имам предвид. Ако нещо те притеснява, най-добре е да питаш педи, дори и по телефона винаги могат да дадат полезна информация.
Виж целия пост
# 9
Здравейте!На въпроса защо го дохранвам -защото след като свърши млякото в гърдите ми и двете то започва да плаче зверски и иска да яде.Аз какво да му предложа след като нямам достатъчно кърма.За това дохранаване също съм се съветвала с педиатърката.Без да е сукал от гърдите ми на 4 часа те пускат 60 мл.мляко.Това не е достатъчно да се наяде бебо нали?Незнам ни е така процедираме от 2 месец.а сега сме на 4 месеца.
Какво да правя според вас?
Виж целия пост
# 10
Аз ще те посъветвам да се обърнеш към консултант по кърмене.
Честно да си кажа  допускам че може да има няколко причини ,но няма как да ти кажем коя е при теб.А докато налучкваме излишно ще се изнервите и ти и детето.
 Според мен трябва по-обстойно да се прецени дали бебето поема достатъчно кърма,как натдава.......и чак тогава ако се налага да се прецени дали и по каква схема да дохранваш.
 Има лакоми бебета дето колкото и да поемат все още искат.Има и такива дето гладни,сити все на цицата искат да стоят и мама да ги гушка.
Не мога да преценя как точно стоят нещата при вас.
Виж целия пост
# 11
Ей такъв неистов рев (ставаше виненочервен целия) имахме, когато бяхме на около 20 дена.
Малко е крайно, но го излекувах с едно прескачане на хранене. И повече никакви шишета. После така си хвана гърдата, че все и едно нищо не е било. Спираш АМ и водата (ако даваш такава). Глада му е майката. Важното е ти да не се пречупиш.
Виж целия пост
# 12
Извинявайте,но какво означава по често да го слагам на гърдата?През час или как?Той се храни на поискване през 3-4 часа.Ако му давам когато той не е гладен започва едно повръщане на пресечено мляко и т.н.
Виж целия пост
# 13
едно повръщане на пресечено мляко и т.н.

Някой много те е наплашил с това повръщане, значи  Simple Smile Лакомите сукалчета винаги правят така, аз не съм виждала и чувала за кърмаче, което да не връща. Което не значи, че няма, разбира се, споделям само моите впечатления.

Колкото повече суче бебето, толкова повече кърма ще произвеждаш. Което означава, че ако сега спреш да дохранваш, за няколко дни ще наваксате количеството, което му е нужно и което в момента даваш под формата на АМ. Според мен няма никаква нужда да храниш през час - детето ти е на 4 месеца и наддава по 1.300 кг., все пак.

Не знам защо лекарите тормозят майките с това цедене, безумно порочна практика. Пак казвам, ако трябваше да съдя за кърмаческия си капацитет по това, което изцеждам, би трябвало да не кърмя изобщо.

Не се притеснявай и изхвърли адаптираното мляко на боклука.  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Защо е този рев,когато го сложа на гърдата.Предавам се вече.И в полусънено сънено състояние пак реве.Незнам......какво да направя вече, а е гладен и то много.А когато засуче по случайност след 2-3 минути се задавя/незнам защо/и започва отново зверски да реве и до том с гърдата.Как да продължавам за напред незная.Незнам и кого да питам вече.Във вторник сме на консултация ще говоря и педиатърката и.....................незнам. newsm78Защо е така?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия