Как да преминем на друг вид приспиване?

  • 1 870
  • 48
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?
Виж целия пост
# 1
Мила много съжалявам,че е така!  Flutter
Дъщеря ми никога не е капризничела за носене на ръце или нещо подобно.Заспива сама,след като се наяде,на креватчето си или на спалнята ни!Е върти се известно време,"говори" си нещо и като се измори,се отнася в страната на сънищата!
Защо не пробваш със шезлонг?!  Thinking
Виж целия пост
# 2
Идеи нямам,и аз съм в кюпа  Laughing  Преди няколко дни се пробвах да я приспя пак без гърда,а с гушкане  ooooh!  След 3 часа чакане да заспи,капитулирах.Добре че през деня е свикнала да спи в една люлка,та тогава оттървам.Може да пробваш,ако имате люлка.
Виж целия пост
# 3
Нямам  , но си мисля че ако теб те няма спокойно ще си заспи и с друг .А приспиването на гърда неведнъж ме е улеснявало безкрайно.Гарантирано бързо заспиване за няколко минути без носене , истерии и рев.Разбрах какъв лукс ми е било като я отбих , така че не бързай да се оплакваш Wink
Просто пробвай да я оставиш на друг !
Виж целия пост
# 4
Лягате с детето и ти го прегръщаш, галиш го, докато заспи.Аз така процедирах - гушках я върху мен, галех и гръбчето и тя се научи да заспива без носене.После преминах на приспиване една до друга - лягам до детето, то се гушка в мен, шушу-мушу и пак заспива.На ръце е голяма хамалогия.Успех.
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми заспива сама в леглото си. Когато по някакъв повод е била изнервена и се е налагало да я приспивам или съм я лягала до нея и съм я гушкала или съм я галела по нослето.
Виж целия пост
# 6
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?

Няма идеи. Или оставяш бебето да се дере само в кревата. Или се приспивате така, докато само се откаже. При сина ми този период свърши на около 9 месечна възраст. Просто не искаше повече да го гушкам и взе да заспива като легна до него на спалнята.
Виж целия пост
# 7
Ако ти само я носиш нищо чудно, че се приспивате на гърдата. Представяш ли си малкото чудо като надуши млякото какво става? Пробвай няколко пъти някой друг да я приспива. Ти си източника на храната, това е.
Виж целия пост
# 8
na 9м. сложжих в люлка.Още я ползвам
Виж целия пост
# 9
Само че, с люлки, шезлонги, колички и пр. приспособления пак от един "проблем" отива на друг. Защото и от там трябва отучване и съответно нови мъки.
Препоръчвам ти да лягаш с детето на леглото и да го гушкаш, да го галиш, да му пееш, както те е посъветвала Azade, като постепенно  "увеличаваш" разстоянието между вас, докато не започне да заспива в собственото си легло.
Виж целия пост
# 10
До момента се приспиваме или на гърда, или с носене. Но вече много ми тежи, а ми се иска да може някой да ме отмени в приспиването. Идеи?
Защо не пробваш да седнеш и така да я държиш? Не е нужно да си права.
Между другото, дъщеря ми сама отказа да я държа, някъде около 7-месечна възраст. Започна да заспива сама в леглото си и не даваше да я вдигна на ръце. Даже ако съм в стаята докато заспива и пречех и я разсейвах, така че я оставях сама. Чак на година и три месеца се съгласи пак да я вземам на ръце, но само след два месеца пак и писна.

Аз не вярвам в отучването, за мен това е пълна глупост. Децата искат да спят, защото имат нужда да спят. Идеята, че родителят ги учи или отучава на заспиване е пълна глупост.

Пробвай да я измориш повече и виж дали няма да заспи. Моята дъщеря ако е търчала много навън, понякога заспива докато яде, както седи на столчето или както си играе на пода, като и 'падне батерията' и се килва на една страна.
Децата имат нужда от сън и единственото, което им трябва, за да заспят, е да са спокойни и да им е удобно.
Виж целия пост
# 11
Ох и аз имам същия проблем като Nanane. Praynig
Виж целия пост
# 12
Аз ползвам люлка..или я поставям на краката си ...но нашата е малка и се събира LaughingПриемуюество е ако и леглото и е люлка..сериозно мн помага newsm07
Виж целия пост
# 13
Може да ми се смеете ама ние още се приспиваме със сешоар, като му го пусна и ако е уморен до 5мин заспива, ако не е изгасям и по-късно пак. Често пъти и сам заспива де, но вечер е мъка докато заспи. Имам голямо желание да му чета приказки или да му разказвам разни неща, ама още не разбира и не го вълнуват тия работи  Laughing
Виж целия пост
# 14
Незная какво помага, но ние и сега понякога така се приспиваме. Беше отвикнала от тоя навик ,но сега се отучваме от биберонът и през деня много трудно заспива и стария навик се завърна, вечер нямаме този проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия