Сокче на 45-я ден?

  • 969
  • 15
Вчера бяхме с малката на консултация при педито и тя каза че към 45 ден трябва да почна да и давам по една-две лъжички сок от ябълка и морков и да увеличавам послетенно..до тук добре обаче аз прочетох на етикета на сокчетата на Хип(но това го пише на всичко марки..май),че те са за над 4мес #CrazyТа въпросът ми е вие на колко месеца дадохте сокче и каква марка...всмисъл има ли специална марка сокчета за под 4мес или? newsm78
Благодаря ви Peace
Виж целия пост
# 1
Кърмиш ли? Не те съветвам сокче до шести месец. Че и по-късно. Няма нищо толкова полезно в него. В купешките има захар и са правени от концентрат. Иначе ако тооолкова държиш най-добре прясно изцеден в къщи, ама това би било много агресивно към незрялото бебешко стомахче, най-много да му докара някоя диария. Има много такива теми, но в общи линии старата школа педиатри в България продължават да си пеят тяхната песен.
На дъщеря ми още не съм давала друго освен кърма. Всичко си има в нея, включително и ценните витамини, заради които се препоръчва сокчето. В което между впрочем те те са в минимални количества, защото се разпадат в допир с кислорода от въздуха. А в купешките са изкуствено добавени.
Така че - ти си прецени.
Виж целия пост
# 2
MaMa свЕкъРоУбийЦа (уникален ти е ника  Grinning)
Ще ти копирам линкове към няколко статии от библиотеката. Прочети ги, ако вече не си и сподели какво мислиш. 
Защо нашите майки са ни давали сок...
Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете
Лекарят съветва да захраните със сок?
Виж целия пост
# 3
abutikon Да изцяло сме на кърма и в интерес на истината не виждам смисъл да тъпча бебка със концентрати от толкова малка. Naughty
п.п.честно да си кажа,ако не бях прочела статиите от Шаманката(за което благодаря Hug)бях склонна лекоооо да пробвам сокче от толкова рано WhistlingНо сега смятам да поизчакам малко(до към 4-5мес може би)...Лошото е че ще е мн трудно да обесня на бабите и лелите(които са давали сок от толкова рано) колко е вредно това ooooh!Но все пак детето си е мое ..така че:)Благодаря все пак..ако и други мами имат мнение по въпроса или др такива статии би ми било полезно да ги прочета Hug
Виж целия пост
# 4
Да се включа и аз, по-скоро с въпрос. На 45-ия ден смело и категорично отхвърлих идеята за сокче, без проблем. Но натискът се усили - педиатърката ни е разбрана жена, но бабите ми пилят непрекъснато - ощетявала съм детето и т.н. А, да не забравя - вече сме на три месеца и половина. Мислех да захраня на 6-7 месеца, направо със зеленчуково пюре, но от толкова мозъко-промивки взех да се замислям... newsm78
Споделете опит Praynig

П.С. Сега видях, че не само аз имам проблем с бабите... Simple Smile мила семейна картинка!
Виж целия пост
# 5
Не се давай на бабите!!Майките по добре си знаем какво е по добре за детето StopАз лично спрямо едната баба Laughingправя точно обратното на това което ми казва ,защото всичко което казва е в разрез с моите разбирания и доброто на детето TiredА за захранването с пюренца бях изчела цяла тема и почти всички майки пишат ,че са почнали пюретата от 5-6мес възраст и то повечето домашни Peace
Виж целия пост
# 6
Бабите, бабите!!!! Бабите да не би да отричат цветната телевизия, защото преди 30 години са гледали черно-бяла. Да проумеят малко, че земята се върти и нещата се променят. Като натискат да се дава сокче на детето да си родят по едно и да си го гледат както си искат  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Ние сме на 4 месеца и половина и не съм давала  нито сокчета нито вода, въпреки че около мен все се говореше за сок и особено за водата-даже се скарахме със свекървата Mr. Green.Смятам да е само на кърма поне до 5 навършени месеца и тогава да започна със захранването Wink. Смятам сокове да давам след 8-9 месец.Кърми и не пълни на бебчо коремчето с друго Laughing
Виж целия пост
# 8
А за захранването с пюренца бях изчела цяла тема и почти всички майки пишат ,че са почнали пюретата от 5-6мес възраст и то повечето домашни Peace
И аз мисля да подходя така, но се искат здрави нерви  Laughing Добре поне, че живеем отделно и сблъсъците са спорадични и краткотрайни  Joy Малко се притеснявам само да не ми се обидят вкупом, но... Ще се наложи да го преглътна за доброто на бебо Peace
Виж целия пост
# 9
Сок започнах да предлагам след годинката.Вода пропи на 1г7м. Захранена е на 6месеца,дотогава само кърма.Живо и здраво е детето,има чудесен апетит за твърда храна,развива се нормално.Кажете  на бабите,че има и таквиз деца  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
ЕЕЕх, как не можете да си отваювате правото да си гледате децата както Вие смятате за удачно??
Не че у дома нямаше опити за намеса, но ги пресякох още на 2- 3 ия ден след прибирането ни от болницата- ако искат да помагат- ок, но не и да се месят. Като питам да казват, но толкова, да не се опитват да налагат мнение, при положение, че в последните години не са прочели нито един реда за това как се гледа бебе.  Това беше и е моята позиция в отношенията с бабите.
Виж целия пост
# 11
Нашето топче е на 6,5 месеца и още не сме захранили. Смятам до една годинка да давам храните само за опитване. Със свеки не сме имали проблем. Горката, щеше да припадне като ме видя да се мъча дадам вода на 2месеца. Добре, че се   осъзнах.
Нашата педиатрка на 6 месеца ни обясняваше да захранвам със сок. След кратъка, но аргументирана дискусия си стиснахме ръцете на : всяка майка сама решава как да захрани, след като надлежно се информира какви са препоръките на различните педиатрични школи.
Ние май ще пробваме нещо средно между педагогическо и "захранване ръководено от бебето".
Виж целия пост
# 12
nqkoi polzval li e sokoiztiskva4kata na elekom 307 4in 1.ako da moje li otzivi.ako ne prepora4aite mi nqkakav model ili marka.nie sme na tri meseca.
Виж целия пост
# 13
Много е неприятно като те притиска някои без да даде някакви смислени аргументи, а просто защото той така е правил, но за доброто на дечицата си заслужава човек да си отстоява позицията.
От толкова много мнения, които съм изчела за тези любими на наште педиатри сокчета, не съм срещнала нито един сериозен аргумент, който да ме убеди, че има каквато  и да е полза за бебето от тях, а дори и за по-голямо детенце е за предпочитане да си изяде целия плод, отколкото сок от него, а пък на малко бебенце, което се нуждае единствено от мляко да дам сок от плодове, които кой знае с какво качество са и с какво са обработвани ми изглежда все едно да си правя експерименти с него за да проверя например дали няма да получи колики, защото знам, че при някои бебета резултата е такъв. Поради тези причини аз още докато бях пременна бях решила, че с моето дете няма да си правя такива експерименти!
 
Виж целия пост
# 14
Вчера бяхме с малката на консултация при педито и тя каза че към 45 ден трябва да почна да и давам по една-две лъжички сок от ябълка и морков и да увеличавам послетенно..

Иха Simple Smile Увеличили са с 5 дни  Laughing
Има напредък  Mr. Green
След 100 години ще достигнат до истината  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия